Aktif Moda

Amigurumi Kalemlik Yapımı

09.05.2018
879
Amigurumi Kalemlik Yapımı

Okul zamanı kalemlik derdinden kurtulmak ve hatta gerektiğinde fırça veya küçük, ip iğne, toka, boncuk ya da tığ gibi malzemelerin de konabileceği kalemlik adı altında aslına güzel bir toplayıcı kutu yapmak adına Amigurumi Kalemlik Yapımı na bakmak doğru bir düşünce olacaktır. Kalemlikler çocukların çok sevdiği eşyalardandır. Bu şekilde onları mutlu etmek de kolay olur.

Amigurumi Kalemlik Yapımı hem amigurumiye yeni başlayanlar için yapması kolay hem de bir o kadar zevklidir. Bu model hem kolay yapılır hem de çocukların çok fazla beğenecekleri bir modeldir. Amigurumi kalemlik üzerine farklı modeller ya da desenler de işlenebilir. Bunun dışında çocukların sevdiği hayvanlar ya da oyuncaklarındaki figürler de üzerine ekleme olarak yapılabilir.

Amigurumi Kalemlik Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

Amigurumi Kalemlik Yapımı için gerekli malzemeler aslında elde edilmesi çok kolay malzemelerdir. Evde artan iplerle de yapılabilir. Sadece iplerin tülerip tüylenmemesi gerekmektedir. Ayrıca bu ipler yıkanabilir özellikte olduğu için yapılacak olan kalemliğin temizliği de çok kolay olacaktır.

3 mm lik tığ ve ipler hazr olduktan sonra elyafa gerek kalmadan halledilebilir. Ancak oyuncaklarla ya da figürlerle süslenecek şekiller varsa onların içlerini doldurmak amacı ile normal elyaf ya da boncuk elyaf kullanılabilir. Süslemek için de kurdeleler ya da renkli düğmeler tercih edilebilir.

Amigurumi Kalemlik Tarifi

Kalemliğin gövdesi için öncelikle sihirli halka içine 6 sık iğne ile başlanır. Her ilmeğe birer arttırma yapıldıktan sonra 12 sık iğne daha geçilir. İstenen boyuta geldikten sonra arttırma eksiltme yapmadan aynı boyutta devam edilir. Kalem boyutuna göre ayarlanarak istenen uzunluğa gelindiğinde bırakılır. Kalemliğin baş kısmı için üst kısımda yine sihirli halka içine 6 sık iğne atılarak başlanır. Her ilmeğe birer arttırmadan sonra 12 sık iğne daha geçilir. Kafanın da alt kısmı tamamlandıktan sonra içi doldurulmaya başlanır. Doldurma bittikten sonra baş kısmı dikilerek kapatılır. Daha sonra baş kalemliğin gövdesine dikilir. Kalemliğin üzerine düğmeler dikilir. Baş ve gövde tamamen sabitlendikten sonra kalemliği isteğe bağlı şekilde farklı detaylarla süslemek mümkündür.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Kaktüs Yapımı başlıklı konuda; Amigurumi Kaktüs Yapımı, Amigurumi Oyuncak ve amigurumi tarifleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof