Aktif Moda

2020 Duvak Modelleri

2020 Duvak Modelleri

Gelinlikleri süsleyen olmazsa olmazlardan olan duvaktır. 2020 Duvak Modelleri uzun, kısa, kabarık, ince gibi birçok modeli içinde barındırmaktadır. Duvaklar gelinliğin daha şık ve daha tarz görünmesini sağlayan aksesuarlardır duvaksız bir gelinlik düşünülemez. Gelinliği gelinlik yapan en önemli aksesuar duvaktır. Duvakların birçok modeli vardır. Önemli olan gelinliğe ve yüz tipine uyabilen uygun duvak modelini seçebilmektir.

2020 Duvak Modelleri zarif malzemelerden yapılan birçok farklı şekilde ve kalınlıktadır. Dantel veya güpürlerle süslenen duvaklar oldukça tercih edilen başka modeller arasında yer alır. Gelinlik modeline göre uzun veya kısa modelleri seçmek mümkündür. Ancak bu daha çok kişisel tercihe bağlıdır.

Duvak Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Son dönemlerde en çok tercih edilen duvak modelleri arasında dantelli ve güpürlü modeller tercih edilmektedir. Gelinlik modeli ve saç şekli aslında duvak seçiminde en önemli detaylardan biridir. Saç modeli ve duvak arasında bir uyum olmalıdır. Saç modeli duvağı taşıyacak bir model olmalıdır. Bu anlamda da topuz seçimleri düşünüldüğünde eğer duvak kabarık bir model ise kesinlikle yukarıdan olmamalıdır. Aksi durumda çok fazla kabarık duracak ve baş kısmının olması gerekenden daha büyük görünmesine neden olacaktır.

Düşük topuzlar, yumuşak ve akan modeller duvakları taşıma anlamında oldukça başarılı modellerdendir. Bu nedenle yüksek topuzlardan uzak durulmalıdır. Düşük yan topuzlar ve yumuşak buklelerle şekil verilmiş saçlar oldukça güzel taşıyabilecek modellerdir. Duvak başın üstüne veya alt kısmına takılabilir. Üst kısma takıldığı zaman genellikle taç ile desteklenerek hoş ve zarif bir görüntü verilmeye çalışılır.

Taç ile tamamlanıp tepede toplanan topuz ile desteklenerek kullanılan duvak modelleri geleneksel bir model olarak tabir edilebilir. Alttan sade bir topuzla tel tokalar ya da taşlı tokalarla desteklenen modeller ise daha romantik bir görünüm sağlayacaktır.

Duvak modeli ve gelinlik kumaşı kesinlikle aynı türde olmalıdır. Saten, şifon ya da tül gibi kumaşlardan olan gelinliğe uygun bir duvak modeli seçilmelidir. Dantel gelinlik modellerinde şifon ve tül duvaklar göz alıcı bir görüntü yaratmak için doğru tercih olacaktır.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Gelinlik Modelleri başlıklı konuda; En Çok Tercih Edilen Gelinlik Modelleri, En Çok Tercih Edilen Gelinlikler ve Gelinlik Modası hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof