Aktif Moda

2020 Güneş Gözlüğü Modası

28.02.2020
706
2020 Güneş Gözlüğü Modası

2020 Güneş Gözlüğü Modası

Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla güneş daha da meydana çıktı ve güneşten korumamız gereken en önemli organlarımızdan biri de gözlerimiz. Gözlerimizi korumak için hiç şüphesiz ilk akla gelen güneş gözlükleridir. 2020 Güneş Gözlüğü Modası dediğimiz zaman 1960’lardaki o yuvarlak gözlükler tekrar vitrinlerde yerini alacak.

Geçtiğimiz yıllarda dikdörtgen çerçeveli veya rectangular dediğimiz gözlükler çok ön plandaydı ve renkli camlarıyla oldukça tercih edilen modeller arasındaydı. 2020 Güneş Gözlüğü Modası ise bu keskin çizgilerden veya dörtgenlikten ayrılarak artık yuvarlak modelleri içermeye başladı. Bu sayede yüzünüzde keskin çizgilere yer vermek yerine artık daha yumuşak çizgilerin belirdiği bir döneme giriş yapılmış oldu. Artık daha yuvarlak ve köşesiz gözlükler git gide yayılarak vitrinlerde boy göstermeye başlayacak.

Güneş gözlükleri kıyafetlerinizi tamamlayan kombinlerinize yardımcı olan ve kullanması en kolay aksesuarlardandır. Ancak aksesuar olarak kullanırken gözünüzün sağlığını da ihmal etmemeniz gerekiyor. Güneş ışınlarına karşı koruyuculuğunu gözden kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Tabi diğer bir önemli nokta da koruyuculuğu kadar rahat ve kullanışlı olması. İlkbaharda kullanmaya başladığımız güneş gözlükleri yaz ayları boyunca gözümüzden düşmez. Bu da onların kullanışlılığını ve dayanıklılığını ölçmek adına aslında güzel bir imkan yaratmış olur. Hafif titanyum ve ince saplı hafif gözlükler kullanması en kolay ve rahat gözlüklerdendir. Bu sayede yüzünüzde gözlük olup olmadığını bile neredeyse fark etmezsiniz. Yaz aylarında sürekli kullanılan bir aksesuar olan gözlüklerinizi hafif modellerden seçerseniz sizin için de oldukça rahat olur.

Yuvarlak modellerin yanında geçtiğimiz yıllarda da ara ara karşımıza çıkan deri detaylı gözlük modelleri tekrar ve uzun soluklu olarak karşımıza çıkacak. Eğer sokakta yürürken bile dikkat çekmek istiyorsanız bu modeller tam da size göre. Deri detaylı güneş gözlükleri bulunduğunuz ortamda tüm dikkatleri ve bakışları sizin üzerinize toplayacak. Bu modelleri daha çok bayanlar tercih etse de bazı beylerde de rastlamak mümkün olabilir.

Renkli camlı gözlükler geçtiğimiz yıl o kadar çok tercih edildi ki artık hemen hemen herkes bu gözlüklerden kendisine temin etmiştir. O halde onları bir kenara atmayı sakın düşünmeyin. Çünkü bu sene de renkli camlar moda olmaya devam ediyor.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 İlkbahar - Yaz Makyaj Trendleri ve İpuçları başlıklı konuda; aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof