Aktif Moda

2020 İlkbahar Modası

2020 İlkbahar Modası

Havalar ısınmaya başladı ve artık mart ayına girmiş bulunuyoruz. Dolayısıyla bahar aylarına geldik ve akabinde de yaz gelecek. Havaların ısınmasıyla raflardan yazlık eşyalar çıkarılmaya ve kışlıklar yavaş yavaş toplanmaya başladı. 2020 İlkbahar Modası bomba gibi modellerle mağazaların vitrinlerinde yer almaya başladı.

2020 İlkbahar Modası 80’ler, 90’lar, yenilikçi birçok trendin karma hale gelmesiyle bambaşka ve alışılagelmişin dışında bir görsel şölen sunuyor diyebiliriz. Bu kadar çok temayla tabi ki birçok seçenek de bizleri karşılamış oluyor.

Bu sezon ilkbahar modasında omuzlara dikkat çeken modeller ön planda olacak. Tek omuzlu elbiseler veya bluzlar, ya da omuzları açıkta bırakan detaylara sahip elbiseler bunlara örnek verilebilir. Bu tip modelleri zaten mağaza vitrinlerinde şimdiden görmeye başladık bile.

2020 İlkbahar Modası

Puantiyeler bu bahar geri dönüş yapıyor. Aslında modasını koruyan ve dönem dönem çok fazla konuşulan puantiyeler geri dönerek yine elbise ve etekleri süslemeye deva ediyor.

Son dönemlerde oldukça fazla adından söz ettiren organzeler de bu bahar geri dönüş yapan bir başka parça. Sportif kombinlerle buluşan organzeler farklı bakış açısı isteyen ve değişiklik yaratmayı düşünen hanımlar için oldukça iyi bir seçenek diyebiliriz. Organzelerden sonra sıra biraz daha seksi olmayı düşünen hanımlara geliyor; fileler büstiyer ve tüller tam da size göre.

Layer yani üst üste kombinlemede elbiselerle kayış detaylar çok fazla kullanılıyor. Ancak yine de buna micro trend olarak bakmak mümkün. Yine elbise modellerine baktığımızda tatlı ve sevimli minik boyda elbiseler bu bahar moda olacak ve yakalarında veya omuzlarındaki fırfır detayları size hareket katacak. Bu fırfır detaylı modeller elbise trendinin en önemli parçalarından olacak.

Baharın gelmesiyle daha yeşil ve doğal ruhu yansıtma amaçlı toprak renkleri ön planda olacak. Bu tarz renkte elbise, bluz veya tulumlar bu bahar yine çok sık rastlayacağınız modellerden olacak. Gorpcore akımı ise 90’lardan aldığı ilhamla aslında çok da uyumlu olmayan parçaların kombinlerini bir araya getirir. Yine micro trendlerden olan bu akım daha çok ugly fashion dediğimiz yani uyumsuz parçaların kombini şeklindedir.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 İlkbahar - Yaz Makyaj Trendleri ve İpuçları başlıklı konuda; aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof