Aktif Moda

2020 Örgü Şal Modelleri

02.02.2020
972
2020 Örgü Şal Modelleri

2020 Örgü Şal Modelleri

2020 Örgü Şal Modelleri, günlük olarak kullanılabildiği gibi geceleri elbiselerin üzerine de tercih edilen bir giysidir. Kullanım alanı tamamen kişiye has olup oldukça rahat bir kulanım şekline sahiptir. Bu nedenle en çok tercih edilen aksesuarlardan olup günümüzde de her yaştan insana hitap etmektedir.

Şal, geçmişten günümüze gelen ve kendini sürekli yenileyip günümüz modasına ayak uydurarak hala kullanılan sayılı eşyadan biridir. 2020 Örgü Şal Modelleri daha çok tığ ile buluşuyor. Tığ işi ile oldukça güzel, şık ve de kullanışlı şallar örmeniz mümkündür. Bu yüzden birçok desen ve örnekler de mevcuttur. Sadece yapılmak istenen modele ve ipe göre kullanılacak olan tığ da değişir.

Şal modelleri o kadar çok olmasına karşın çiçekli modeller em çok tercih edilen örnekler arasında. Ancak yine de sizin aklınızda kalması açısından diğer şal modellerini de sıralayalım: baklava desenli şallar, üçgen dantelli şallar, örgü saçaklı şallar, makrome ipli lifli şallar, İskoç desenli şallar, tek tek çiçek deseni örülerek birleştiren şallar, dikdörtgen veya kare motifli şallar da oldukça şık modeller.

Örgü şal kullanan hanımların dikkat etmesi gereken önemli bir nokta var, o da; kullanılan ip. Kullanılacak olan ip mevsimine göre tercih edilmelidir. Yaz aylarında kullanacağınız kalın ipler ile örülen şallar sizi terletecek ve bu durum size rahatsızlık verecektir. Bu nedenle doğru ip çok önemlidir.

Halkalı modeller ise örgünün sıkı ve şalın da daha sabit durduğu modellerdir. Eğer bu tarz bir şal seviyorsanız halkalı modeller tam sizin için biçilmiş kaftandır.

Kalbur model şal ise delikli olduğu için örme aşaması da oldukça kolaydır. Hem şıklığı hem sporluğu kalbur model ile yakalamak mümkündür. Farklı renkler uygulayarak farklı bir boyut ve ağırlık da katmak elbette mümkün.

Çocuklar için de şallar örülüyor. Bunlar genellikle çocukların dikkatini çekecek ve eğlenceli modeller oluyor. Genellikle çiçek modelleri kullanılsa da başka figürler de elbette ki var. Bu tarz şallar genelde önce küçük parçalar halinde örülüyor. Sonrasında birleştiriliyor, üstelik de çok kolay!

 

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof