Aktif Moda

2020 Saç Trendleri

02.02.2020
1.013
2020 Saç Trendleri

2020 Saç Trendleri

2020 Saç Trendleri nde doğal kesim ya da doğal çizgiler yerine artık daha keskin ve belirgin kesimler moda oluyor. Bu keskin çizgiler de özellikle ince saç telli hanımların hoşlanacağı türden. Bu kesim tarzı kendisini en çok ince telde belli edecek. Bu nedenle de ince saç teline sahip hanımlar bu sene daha şanslı diyebiliriz.

2020 Saç Trendleri aslında karma modelleri içeriyor. Geçtiğimiz senelerde kısa saç modayken daha sonraları ise tekrar uzun saç stilleri moda oldu. Uzun saçta birçok model uygulama avantajı var. Bu nedenle kullanımı zahmetli olsa da yeniliğe çok açık. Kısa saç modellerinde ise toplamaya çok fazla müsait olmadığından kesim tarzı devreye girer. Kısa saç modelinde hangi stil veya tarzda kestirdiğiniz, yüzünüze uyup uymadığı önemli noktadır.

Kısa Bob kesimi ise daha çok yine ince saç teline sahip hanımların tercihi olacak. Bu saç modeli özellikle ilkbaharda moda olacak. Bu modelde saçları kulak arkası yapıp düz şekilde kullanmak sizi modern kılacak.

Maskülen ve dağınık kaküller de bu senenin hitlerinden olacak. Maskülen kakül fikrini beğenmediyseniz kaküllerinizi dağınık veya olduğu gibi bırakarak da kullanabilirsiniz. 80’lerdeki kabarık saç stilleri de bu sen tekrar moda oluyor. Dalgalı saçlarınızı kabartarak buklelerini daha belirgin hale getirip kullanırsınız çok hoş bir havaya bürünmüş olacaksınız.

Nirvana Blonde, adını ve ortaya çıkan rengi ünlü Nirvana grubu vokalisti ve gitaristi Kurt Cobain’den ilham alarak trend haline gelmiş bir saç rengi ortaya çıkmış durumda. Bu sene saçınızın renginde değişiklik yapmayı düşünüyorsanız, kesinlikle bu rengi denemeniz gerek.

Boğumlu at kuyruğu modelleri de bu sene tercih edilen saç trendleri arasında olacak. Retro saç kesimleri orta uzunlukta saçlar, ikonik kaküller gibi farklı modeller de kendini gösterecek.

Saç örgüleri her sene olduğu gibi bu sene de birçok kadın tarafından tercih edilecek ve kullanılmaya devam edecek. Saç örgüleri kullanması çok rahat olduğundan özellikle yaz aylarında birçok kadın tarafından spor giyim, gündüz şıklığı gibi kombinleri tamamlama amaçlı kullanılmaya devam ediyor.

 

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 İlkbahar - Yaz Makyaj Trendleri ve İpuçları başlıklı konuda; aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof