Aktif Moda

2020 Yeni Doğan Bebek İhtiyaç Listesi

08.02.2020
1.872
2020 Yeni Doğan Bebek İhtiyaç Listesi

2020 Yeni Doğan Bebek İhtiyaç Listesi

2020 Yeni Doğan Bebek İhtiyaç Listesi hem bebeğinizin hem de sizin ihtiyaçlarını kapsayan bir ihtiyaç listesini kapsıyor. Bu demek değil ki her şey alınacak, elbette bizim belirlediklerimizden sizin durumunuza uyanları veya eksikleriniz varsa onları görüp tamamlayarak listenizi en uygun hale getirmeniz en doğrusu. Ancak gerekliliği kesinleşmemiş bazı ürün veya malzemeler olursa onları hemen almamakta fayda var. O yüzden listenizi gözden geçirirken tüm unsurları göz önünde bulundurup o şekilde kontrol etmenizi öneririz.

2020 Yeni Doğan Bebek İhtiyaç Listesi hem eksiklerinizi giderecek hem de gözden kaçırdığınız detayları yakalayacak maddelerden oluşuyor. Henüz bir listeniz yoksa da size fikir vermek amacıyla daha da işlevsel bir hale geliyor.

Bebeğiniz doğmadan önce ihtiyaç listesi belirleyip bu listedekileri hazırda bulundurmanız sizin için de bebek için de çok faydalı olacak. Neler gerektiğine göz atmak gerekirse;

Bebek Bezleri: Yeni doğan bebekler için genellikle 1 numaralı yani en küçük beden bebek bezlerinden almanız gerekiyor.

Tırnak Makası: Bebeğiniz için ihtiyaç duyacağınız bir başka zorlu işlem için gereken bu alet bebekler için ayrı tasarlanıyor. Bebeğinizin yüzüne veya herhangi bir yerine tırnaklarıyla zarar vermemesi adına sizin çok işinize yarayacak, onu da korumuş olacaksınız.

Alt Değiştirme Yatağı: Tek kullanımlık olanları da yıkanabilen özellikte olanları da mevcut olan bu ürün ortalığın kirlenmemesi ve dağılmaması için çok kullanışlı.

Vücut Termometresi: Bebeklerin vücut ısıları çok değişken olduğundan ve zaten hassas olduklarından her an virüslere ve hastalığa açık haldedirler. Bu nedenle ilk aylarda ateşlenme tarzı hastalıklar görülebilir. Termometre listede bulunması gereken en önemli parçalardan biri.

Pişik Kremi: Her ne kadar en iyi bebek bezi markası kullanılsa da bazen bu durumdan kaçınılması imkansız olabiliyor. Mutlaka bir gün kullanacağınız bir madde olan pişik kremi de listenizde bulunmalı.

Küvet ve Filesi: Bebeğinizi yıkarken kullanmanız gereken en önemli maddelerden biri de küvet ve filesi. File kesinlikle yıkama konusundaki korkularınız biraz daha aşmanızı ve bu işlemi daha kolay gerçekleştirmenizi sağlayacak.

Mini Biberonlar: 30 – 50 ml boyutlarındaki biberonlar da gün içindeki su ihtiyacı için gerekecektir.

Emzik ve Biberon Emzikleri

Yatak, Dolap ve Çekmeceli Bebek Odası Takımı

Puset veya Ana Kucağı 

 

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Bebek Arabası Modelleri başlıklı konuda; bebek arabaları ve Bebek Arabası Modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof