2019 En Şık Gelinlik Modelleri

2019 En Şık Gelinlik Modelleri

Her bir kız daha küçüklük yaşlarından itibaren kendine ait olacak gelinliği, onu nasıl taşıyacağı, ne tarz makyaj yapacağı gibi belli birtakım kararlar verdiği çoğumuz tarafından bilinen bir gerçektir. Gelinlik de günlük hayatta giydiğimiz kıyafetler gibi çok güçlü bir iletişim aracıdır; ancak çoğu kez önemi yeteri kadar anlaşılamamaktadır. Çoğu akrabayı düğün günü ilk defa görüyoruz, tanışıyoruz ve hepimiz ilk izlenim vermek için yalnızca bir şansımız oluyor. Bu nedenle giydiğimiz gelinliğin modelinden, üstüne uygulayacağımız saç modeline, yaptığımız makyaja ve takılarımıza kadar dikkat etmemiz gerekiyor. En şık gelinlik modelleri 2019 yılında sizi çok daha şık gösterecek.

Balık Gelinlik Modelleri

Genellikle zayıf ve atletik vücut hatlarına sahip bayanlar tarafından tercih edilen balık gelinlikler, en şık gelinlik modelleri 2019 arasında yer almaya aday. Gelinliğinizde ufak değişiklikler yaparak ya da tasarlatarak da yeni ve çok değişik bir tarz yakalayabilirsiniz. Bu gelinlik modeli denizkızı ve balık diye farklı şekillerde ifade edilse de aslında birbirinin aynısıdır. Balık kesim gelinliklerin genel özellikleri vücudun siluetini göz alıcı ve iddialı bir şekilde ortaya çıkartmak olsa da tam balık ve yarım balık gelinlik olarak ikiye ayrılır.

Şık Gelinlik Modelleri

Balık gelinlikler en iyi uyumu askılı ve V yaka ile yakalasa da bu aslında biraz üst bedene göre değişecek bir tercih olacaktır. Mesela omuzların geniş, göğüslerin küçükse balık kesim straplez gelinlik senin için daha doğru kullanım olacaktır. Göğüslerin iri ise V yakayı kesinlikle U ve yaygın yakaya göre tercih etmelisin.

Askılı Gelinlik Modelleri

En şık gelinlik modelleri 2019 arasında yer alan gelinlik modellerinden birisi de tabii ki askılı gelinlik modelidir. Özellikle tek omuzlu gelinlikler 2019’un en şık gelinliği olma yolunda büyük bir yere sahip.  Geçmişi eski Yunan zamanına kadar giden tek omuzlu elbiseler gelinlik seçiminde de oldukça tercih ediliyor. Tek askılı ya da tek omuzlu gelinlik modeli olarak iki ayrı isme sahip bu tasarımlar omuzun sadece tek tarafında kol olmasıdır. Özellikle sağ ya da sol kolda olmasına gerek yoktur. Her iki koldan birinde yer alabilir. Tek omuzlu gelinlikler sadece askıdan oluşmadığı gibi tek askı kısmı uzun kol, fırfır ya da kalın plili kumaş parçası ile de yaratılabilir.

Vintage Gelinlik Modelleri

Tek omuzlu gelinliğinin yaka detayı arka planda kalmasını istemiyorsan saç modelini atkuyruğu ya da topuz modellerinden birini yaptırılması önerilir. Bunun yanında hatta dağınık topuz modelleri de adeta tek askılı gelinlik modelleri için icat edildi bile deniyor. Romantik bir hava yakalamak istersen ve omuzunda çok fazla dikkat istemezsen saçlarını bukleler halinde açık olan omuza düşürebilirsin. Fakat dikkat etmen gereken en önemli unsur saç modelini gelinlik kesimine göre yaptırmış olman.

Düşük Omuzlu Gelinlik Modelleri

En şık gelinlik modelleri 2019 yazımızın üçüncü modeli de düşük omuzlu gelinlik modelleri. Düşük omuz, omuzları tamamıyla açıkta bırakan, çoğunlukla göğse kadar açık bir yaka ile yaka hizasında kol kesimi olan modellerdir. Bu yaka tipi en çok dar omuzlu gelin adaylarına ait olmalı. Çünkü düşürülen kollar omuzları olduğundan daha geniş gösterecektir. Bu kolların bir diğer hakimi ise armut vücut tipine ait gelin adayları armut vücut tipine ait gelin adayları. Onların gerekçesi ise geniş kalçaları. Düğün gününüzde çok daha şık görünmenizi sağlayan bu gelinlik modelleri ile fazlalıklarınızı çok kolay bir şekilde kapatabilirsiniz.

Omuz Dekolteli Gelinlik Modelleri

Son olarak düğün gününüzde şık görünmek için makyajınızın da güzel görünmesi gerekiyor. Yapabileceğiniz makyaj türüne gelirsek; bu kararı asla son güne bırakmayın. Daha önceden bir profesyonel ile konuşup uygun bir makyaj seçebilirsiniz. Gelin makyajınızı planlarken elbette zevkleriniz ve istekleriniz önemlidir. Ama bir düğün söz konusu olduğunda, gelinliğin rengi ve modelinden tutun da düğünün yapılacağı yere kadar pek çok unsur dikkate alınmalıdır. Makyajınızda hedefiniz suratınızı kat kat kapatmak yerine güzel olan bölgenizi ortaya çıkarmaktır. Ultra HD ürünlerin tercih edilmesi cilde hem doğal bir parlaklık ve canlılık verir hem de üzerine uygulanan makyajın uzun süre kalıcı olmasını sağlar. Ultra HD özelliğe sahip cilt ürünleri, çok yüksek çözünürlükteki fotoğraf makineleriyle yapılan yakın plan çekimlerinde bile belli olmaz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Nişan Yüzükleri 2019 Modelleri başlıklı konuda; Nişan Yüzüğü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler, nişan yüzükleri ve Nişan Yüzükleri 2019 Modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.