Aktif Moda

2019 Erkek Bebek Yelek Modelleri

06.09.2018
779
2019 Erkek Bebek Yelek Modelleri

Bebek yelekleri özellikle kış aylarında oldukça kullanışlı olmaktadır. Bebeklerin vücut sıcaklığını orantılı bir şekilde arttıran yelekler, bebeklerin hasta olmasını engeller. Çocuğunuzu kat kat giydirmeden yelekler ile soğuklardan koruyabilirsiniz. Erkek bebek yelek modelleri arasında çok çeşitli modeller bulunuyor. Yelek yapmak için şiş ve tığ tekniklerini kullanabilirsiniz. Erkek çocuklar için mavi, gri, siyah ve yeşil gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Kırmızı ve beyaz renklerde en çok tercih edilen renkler arasında yer alıyor.

Bebek yeleği için sadece bir ip yeterli oluyor. Dört ve altı yaş arasındaki çocuklar için birden fazla ip harcayabilirsiniz. Büyük çocuklar için yelek yaparken mutlaka çocuğunuz üzerinde denemelisiniz. Bebekler için verilen ölçüler standart ölçülerdir. Tığ işi yelek yaparken desenleri çok daha kolay bir şekilde çıkartabilirsiniz. Şiş ile desen çıkarmak biraz daha zor olabilir. Ama şiş ile yelek dokumak çok daha kolaydır. İstediğiniz tekniği kullanarak bebeğiniz için çok renkli ve güzel yelek modelleri yapabilirsiniz.

Erkek Yelek Modelleri

Erkek Bebek Yelek Modelleri

Şiş kullanarak önce düz bir yelek yaptıktan sonra tığ ile desen yapabilirsiniz. Yelek için mavi renkte ip ve 4 numaralı şiş tercih edebilirsiniz. Yeleğimize 42 ilmek atarak başlıyoruz. 42 sıra haroşa örerek devam ediyoruz. 7 sıra daha haroşa örerek kol ve yaka kısımlarını ayırmaya başlıyoruz. Omuzlar için 15 ilmek, yaka için 12 ilmek ayırıyoruz. Omuz için ayırdığımız 15 ilmeğe, 7 haroşa ve 1 düz örüp ajur için ip doluyoruz. Doladıktan sonra 7 ilmek haroşa örüyoruz.

Yakanın birbirine bakan kısımlarında 7 ilmeği sabit tutuyoruz. Toplamda 10 ajur yapıp kol ve yaka kısmını bitiyoruz. Ajur kısmı bittikten sonra arttırma yapmadan 42 sıra haroşa örüyoruz. Yeleği birleştirmek için tığ kullanabilirsiniz. Ayrıca yeleğin deseni için siyah renkli iple içine 12 yarım trabzan örüyoruz. Daha sonra kahverengi iple yuvaya çift batarak ikili trabzan yapıyoruz 24’e tamamlıyoruz. Daha sonra bir yuvaya tek bir yuvaya çift batarak tamamlıyoruz. Aynı yuva içine 8 tane 2’li trabzan yapıp 6 boşluk bırakıp diğer kulağı yapıyoruz.

İşlemeli Erkek Bebek Yelek Modelleri

El İşi Örgü Yelek Nasıl Yapılır?

Erkek bebek yelek modelleri arasında son dönemlerin en çok tercih edilen yeleklerden birisi de yakalı yelek modelleri. Yeleğimizin yapımına ön parçadan başlıyoruz. 80 ilmek atarak 3 ters bir düz örüyoruz. 18 sıra bu örgüyü tekrarlıyoruz. 19. Sırada düz ilmekler iki kez örülür ve arttırma yapılır. Bu sıradan sonra 2 ters ve 2 düz olarak örmeye devam ediyoruz. Bu şekilde de 18 sıra ördükten sonra örgümüze haroşa olarak devam ediyoruz. Düz ilmekleri çift örmeyi unutmayalım.

Artan ilmekleri bu şekilde azaltmış oluyoruz. Daha sonra ilmek sayımız 80’e tamamlandığında 4 diş haroşa daha yapıp ön kısmı bitiyoruz. Aynı parçadan bir tane daha örüyoruz. Haroşa bölümünde ilik için kenardan 35 ilmek örüyoruz. Bir ilmek örüp bir ilik açılır sonra 12 ilmek örülüp ikinci ilmek açılır. Haroşa örüp devam ediyoruz. Arkası için 60 ilmek başlayarak 28 diş haroşa örüyoruz. İki yandan kol yeri için 5 ilmek kesiyoruz. 24 sıra daha haroşa örüp bitiriyoruz. Arka parçanın kol alt kısmına ön parçanın başlama sırasını denk getirip öyle birleştiriyoruz. Omuzlar kenar kısmından 7 santim olarak dikilir. Yaka için diğer kenar dışa kıvrılır.

Yakalı Yelek Modeller

Farklı Örgü Bebek Yelek Modelleri

Verdiğimiz yelek tariflerini bebekler için olduğunu unutmayın. Daha büyük çocuklar için ilmek sayısını arttırabilirsiniz. Yelekleri omuz ve bel kısmı için lastik örebilirsiniz. Çocuk yeleklerine eğer isterseniz cep ekleyebilirsiniz. Böylelikle yeleğiniz daha kullanışlı bir model olur. Erkek çocuklar için farklı çıkartma desenleri bularak bunları kıyafetlere tutturabilirsiniz. Arabalar, hayvanlar en çok tercih edilen çıkartma modelleri arasında yer alıyor.

Eğer şiş tekniklerinde biraz daha araştırma yaparsanız Selanik örgüsü, Tunus örgüsü gibi farklı tekniklere ulaşabilirsiniz. Bu teknikleri kullanarak bebeğiniz için çok sevimli yelek modelleri çıkartabilirsiniz. Eğer yeni doğmuş bir bebek için yelek yapmayı düşünüyorsanız çocuğun rahat etmesi açısından dikişsiz modelleri tercih etmelisiniz. Bu modeller bebeğe zarar vermeden onları sarar. Bu şekilde kış boyunca bebeğinizi sıcak tutabilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof