2019 Kız Bebek Yelek Modelleri

2019 Kız Bebek Yelek Modelleri

Bebeklerin bağışıklık sistemi çok daha hassas olduğu için genellikle onları soğuktan korumamız gerekir. Özellikle yeni doğan bebekler soğuk nedeniyle çok ciddi hastalıklara yakalanabilirler. Bebeğinizin hasta olmaması için el örgüsü yelekler yapabilirsiniz. Örgü yelekler bebeğinizin vücut ısısını sabit tutacağı gibi tamamen doğal olduğu için onlara hiç zarar vermez. Özellikle kız bebek yelek modelleri birbirinden güzel ve sevimli yelek modelleri içeriyor. Siz de bu yeleklerden birisini çocuğunuz için örebilirsiniz.

Kızlar pembe rengi çok sevdiği için genellikle yelek modellerinde pembe renk tercih ediliyor. Pembenin dışında turuncu, mavi, kırmızı ve yeşil gibi canlı renkleri de kullanabilirsiniz. Yeni doğan kız bebek için yelek modeli yapmayı düşünüyorsanız dikişsiz modellere göz atmalısınız. Dikişli modeller bebeğin yatarken rahatsız olmasına neden olur bu nedenle de çok tercih edilmez. 3 – 6 ay arasındaki bebekler için düğmesiz modelleri tercih edebilirsiniz. Bebekler her buldukları şeyi ağızlarına soktukları için bu şekilde bir faciayı önlemiş olursunuz. Genellikle küçük bebekler için bir ip yeterli oluyor.

Renkli Yelek Modelleri

Kız Bebek Yelekleri Nasıl Yapılır?

Yelek modellerini isterseniz şiş ile isterseniz de tığ ile yapabilirsiniz. Şiş kullanarak yapmak için 3.5 ya da 4.5 numara şiş kullanabilirsiniz. Mandalina örgü tekniğini kullanarak kızınıza çok şeker bir yelek yapabilirsiniz. Yeleğimiz için öncelikle iki kenar ilmek doluyoruz. 6 düz dolayıp, 2 ters şeklinde ilmek bitirip sırayı tamamlıyoruz. İkinci sırada 2 düz ilmek yapıp, 8 ters ilmek yapıyoruz. Daha sonra sıra sonuna kadar 2 düz yapıp sırayı bitiriyoruz. Üçüncü sıraya 2 ters ilmek ile başlıyoruz. Sonra 8 düz ilmek yapıp 2 ters yapıp sıramızı bitiriyoruz. Dördüncü sırada yine 2 düz kenar ilmeği atıyoruz. Daha sonra 10 ters ilmek yapıp, 2 düz sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

Beşinci adımda 2 ters kenar ilmeği dolayıp, 10 ters ilmek doluyoruz. 2 ters yapıp sıra sonuna kadar bu şekilde örüyoruz. Altıncı sırada 2 düz kenar ilmek yapıyoruz. 1 düz örüp sonra 2. İlmeğin içine giriyoruz. Şişe 2 kez dolayıp düz örüyoruz. 3. İlmekte de aynı şekilde işlemi yapıyoruz. 2-5-6-7-8-9. İlmeklerde 3 dolama yapıp düz örüyoruz. 10-11 ilmeklerinde dolama yapıp son ilmeği örüyoruz. Sıra sonuna kadar da 2 düz ilmek örüyoruz. Son sırada 2 ters kenar ilmeği doluyoruz ve doladıklarımızın tümünü çıkarıyoruz. Şişe takıp ikişerli düz örüyoruz. Toplamda elimizde 6 ilmek olacak. Şişe dolayıp 2 ters sıra yapıp sıranın sonuna kadar tekrar ediyoruz.

Kız Örgü Yelek Modelleri

Kız Bebek Yelek Modelleri

Çizgili iki renkli yeleklerde kızlar için sıkça tercih edilen yelekler arasında. Bebeğinizin yeleğini yaparken tunus işi tekniğini kullanabilirsiniz. Tunus işi yelek modeli için 78 ilmek çekerek başlıyoruz. İlk beş ilmeği bir ters bir düz örüyoruz. Devamında 13 ilmek örüp 1 ilmek arttırıyoruz. Aynı şekilde 2 ilmek örüp bir ilmek arttırıyoruz. Ön kısmı örerken ilik açma işlemlerini atlamıyoruz. Düz olarak örmeye devam ediyoruz. Bu şekilde ön kısmı bitiriyoruz.

Yeleğin kol kısmı için 12 ilmek örüp, 1 ilmek arttırıyoruz. 2 ilmek örüp 1 ilmek arttırıyoruz. Kolların son 4 sırası bir ters bir düz örülür. Kol kesildikten sonra ilmekler toplanırken 4 zincir çekilir. Böyle örülmeye devam edilir. Arka kısmında 20 ilmek örüp 1 ilmek arttırıyoruz. Daha sonra önceki sıralarda yaptığımız gibi 2 ilmek örüp bir ilmek arttırıyoruz. Yeleğin yapımı oldukça kolay ve pratik. Birbiri ile uyumlu iki rengi bir arada kullanarak yeleğimizi örüyoruz. Bu yelek modeli kızınızın üzerinde çok şık ve zarif duracaktır. Mutlaka denemeniz gereken bir örgü tekniği. Bu tekniği kullanarak farklı kız bebek yelek modelleri çıkartabilirsiniz.

İki Renkli Kız Yelek Modelleri

Örgü Yelek Modelleri

Farklı örgü tekniklerini bir arada kullanarak yeleğinizi örebilirsiniz. Eğer isterseniz düz bir yelek örüp üzerine keçeden parçalar kesip işleyebilirsiniz. Örneğin yeleğin üzerine çiçek deseni kesip bunu yeleğe işleyebilirsiniz. Bu şekilde birbirinden şirin görünen kız bebek yelek modelleri çıkartabilirsiniz. Keçeden kelebek, kuş ya da kalp desenleri keserek yeleğin güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Yeleğinize düğme seçerken üzerinde çizgi film karakterleri bulunan düğmeleri tercih edebilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Kadın Örgü Bere Modelleri başlıklı konuda; Kadın Örgü Bere Modelleri, Örgü Bere Nasıl Yapılır? ve Renkli Kadın Örgü Bere Modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.