Aktif Moda

2019 Örgü Lif Modelleri

09.08.2018
965
2019 Örgü Lif Modelleri

El yapımı, renk renk, çeşit çeşit, yumuşacık lifleri kim sevmez ki? İster gelin ya da damat çeyizlerinde bohçaya koymak için olsun ister sadece banyoya koymak için olsun her yaştan insanın beğenisini kazanan el yapımı lifler sadece eski bir gelenek değil aynı zamanda vücuttaki ölü deriyi atmak için gereklidir. Örgü lifler hazır liflere göre daha kullanışlı ve dayanıklıdırlar. Son zamanlarda çeşitli desenlerde yapılan eğlenceli lif modelleri oldukça ilgi çekmeye başladı.

İstediğiniz renklerde ve modelde lif yapmak çok kolay. El işinde kendinize güveniyorsanız zahmetsiz bir şekilde galerimizdeki modelleri kendiniz için yapabilirsiniz. Eliniz alıştıkça kendi modellerinizi çıkartabilirsiniz. Özellikle çeyiz hazırlığında olan bayanlar bohçalarında bu sezonun lif modellerini tercih edebilirler. Rengarenk ve desenli lifleri kullanarak çocuklarınızın banyoda daha eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Bu lif modelleri sayesinde banyoya girmek istemeyen çocuklarınız banyoya koşacaklar. Günümüzde çeşit çeşit renklerde ve markalarda ip bulunduğundan size 2019 örgü lif modelleri arasında güncelliği yakalamanız için hemen tavsiyelerimize başlıyoruz.

Gelinlik Damatlık Lif Modelleri

Lif Örgü Modelleri

Lif örgüler yuvarlak, kare, dikdörtgen, insan, hayvan gibi aklınızın alabildiği her şekilde modellenmektedir. Yuvarlak ve gülümseyen bir güneş yapıp çocuğunuza verebilir ya da kendinize kare şekilli bir lifin içine güzel bir kelebek koyabilirsiniz. Günlük hayatta en sık karşılaştığımız çiçekli motiflerdir. İster bir karenin ya da yuvarlağın içine bir gül işlersiniz isterseniz kare ya da yuvarlağa gerek duymadan sadece gülü yaparsınız. Kendinize ait çiçek motifini kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Çiçeklerden sonra en sık karşılaştığımız tabi ki hayvan lif modelleri. Kuğu, ördek, penguen, köpek gibi lif modelleri de çok tercih edilmekte ve genelde kare biçimde bir life işlenmektedir. Günlük hayatta bu tip sade ancak kullanışlı modellerin yaygın olduğunu görüyoruz. Çeyiz içinse daha şık ve gösterişli modeller tercih ediliyor. Kat kat yukarı çıkan lifler ya da bütün eli kaplayan ağaç şeklinde modeller yaygın. Bütün eli kaplayan modeller banyoda çok kullanışlı olduğu için 2019 örgü lif modelleri arasında yer alıyorlar.

Çeyizlik Lif Modelleri

Hangi İpler Kullanılmalı

Çok çeşitli ve değişik markaların iplerini tercih edebilirsiniz. Lif yaparken dikkat etmeniz gereken şey ipin çok fazla tüylenmemesidir. Kaliteli ipleri tercih ederseniz böyle bir sorunla karşılaşmazsınız. Ucuz ipler size birçok açıdan zorluk çıkaracaktır. Renkli ipler banyoda zaman içerisinde solabilir daha kötüsü boyası akabilir. Özellikle küçük çocuklar için bu oldukça tehlikelidir. Ucuz ipler, ucuz boyalar ile boyandığı için kanserojen madde içerebilirler. Bu hem sizin hem de aileniz için çok zararlıdır. Organik ipleri lif yaparken kullanabilirsiniz.

Lifler sürekli suyla temas ettiği için bir süre sonra kendi formlarını salabilirler. Ucuz ipler çok kısa süre içerisinde sümüksü bir hal alırlar. Organik ipler daha dayanıklıdır. Suyla uzun süre temas etseler bile formlarında çok az bozulmalar meydana gelir. 2019 örgü lif modelleri organik ipler ile kolaylıkla yapılabiliyorlar. Ayrıca lifinizde bozulma meydana gelmese bile 3 – 6 ay arasında lifinizi değiştirmelisiniz. Lifin üzerinde kalan küçük deri parçaları ilerde hasta olmanıza neden olabilir.

Uzun Lif Modelleri

Renkli Lif Modelleri

Lif için renk seçerken önemli olan kimin için kullanacağınızdır. Eğer çocuğunuz için kullanacaksanız daha sevimli ve açık renkli modelleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Çocuğunuza küçük yaşta banyo alışkanlığı kazandırmak ve en azından bir parça sevdirmek için basit ama etkili bir yol olabilir. Mesela güzel sevimli bir bulut ya da araba şeklinde desenli lif modeli seçebilirsiniz. Kendiniz de lif desenleri oluşturabilirsiniz. 2019 örgü lif modelleri küçük çocuklar için de oldukça uygundur. Oluşturduğunuz lif modeline göre uyumlu renkler tercih etmelisiniz.

Eğer evlilik hazırlığı içerisindeyseniz bohçanızı doldurmak için çiçek desenli lif modellerini tercih edebilirsiniz. Bazı çiçek modelleri birden fazla renk gerektiriyor. Çiçeğin renklerini kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Çeyizlik lif modellerini dantel veya örgü çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Hediyelik olarak lif modeli arıyorsanız bebek desenli ya da bebek elbisesi şeklinde lif örebilirsiniz. Lifleriniz renklerini kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Hayvan sever arkadaşlarınıza hayvan desenleri bulunan hediyelik örgü lif modeli yapabilirsiniz. Galerimizde de gördüğünüz gibi 2019 örgü lif modelleri çeşitli renkli liflerden oluşuyor.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof