Aktif Moda

2020 Tığ Patik Modelleri

09.04.2020
863
2020 Tığ Patik Modelleri

Sonbahar – Kış dönemine girerken havalar da soğumaya başladı. Hastalıklardan korunmak için vücudumuzu sıcak tutmanın yanı sıra ayaklarımızı da sıcak tutmalıyız. Evde tığ ya da şiş kullanarak çok kolay bir şekilde patik yapabilirsiniz. 2020 tığ patik modelleri çok pratik ve şık görünüyor. Eliniz tığ kullanmaya yatkınsa pratik bir şekilde patik yapabilirsiniz. Yaklaşık 1 saatte bir çift patik yapabilirsiniz. Tığ ile yapılan patikler genellikle motifli oluyor. Ayrı bir şekilde elinizde motif örerek patiğe tutturabilirsiniz.

2020 Tığ Patik Yapılışı

2020 tığ patik modelleri genellikle ince tığ kullanılarak yapılıyor. Patiğimiz için ince bir ip kullanabilirsiniz. 1.75 numara tığ kullanarak patiğimizin yapımına başlıyoruz. 5 – 6 adet zincir çektikten sonra sihirli halka yaparak örgümüze devam ediyoruz. Yuvarlak haline geldikten sonra 3 zincir çekip yukarı çıkıyoruz. Daha sonra yuvarlağın içine batıp ikili trabzan yaparak doldurmaya devam ediyoruz. Toplamda 13 adet ikili trabzan yapıyoruz. Sıra sonuna geldiğimizde ilk yaptığımız trabzan ile birleştirip 3 zincir yapıyoruz.

Her trabzanın başına iki kere batarak büyütüyoruz. Üçüncü sıraya üç zincir çekerek başlıyoruz. Üçüncü sırada bir çift bir tek ikili trabzan yapıyoruz. Bu şekilde sıra sonuna geliyoruz. Aşağıdaki videoda patiğin yapılışının tamamını öğrenebilirsiniz. Patiği dilediğiniz renklerde yapabilirsiniz. Özellikle çeyiz hazırlığında olan gelin adayları bu patiği bohçalarına koyabilirler. Kayınvalide ya da görümce için hazırlanan bohçalarda bu patiği sergileyebilirsiniz. İki renkli bir patik olduğu için hemen hemen her kıyafet ile rahatlıkla kombinlenebilir. Misafirliğe giderken bunları tercih edebilirsiniz.

2020 Tığ Patik Modelleri

Tığ ile patik hemen her renkte ve her çeşitte kolayca yapılabilir. Çocuklar için patik yaparken küçük içi doldurulabilen oyuncaklar yapıp kullanabilirsiniz. Patiği şiş ile yaptığınızda birçok modeli parça halinde yapıp dikmeniz gerekebiliyor. 2020 tığ patik modelleri tek parçadan oluşuyor ve kolayca yapılabilir. Tek seferde kolayca patik yapmak istiyorsanız kesinlikle tığ kullanmanız gerekiyor. Çocuklar için patik yaparken tığ kullanmak elinizi rahatlatacaktır. Baharlık bir patik yapmak için de tığ kullanmanız gerekiyor.

 

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Patik Modelleri başlıklı konuda; Burgu Patik Yapımı ve patik modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof