Aktif Moda

2023 Kadın Kısa Saç Modelleri

15.12.2022
7.700
2023 Kadın Kısa Saç Modelleri

Kısa saçlar çok kolay bir şekilde kullanıldığı için özellikle yoğun bayanlar tarafından tercih ediliyor. Saçlarınızı yıkayıp evden çıkmak istiyorsanız kısa saç tam size göre. Özellikle sıcak havalarda rahat etmenizi sağlayan kısa saç modellerini daha önce denemediyseniz mutlaka denemelisiniz. 2023 kadın kısa saç modelleri saç modasına yeni bir hareket katacak türden saçları içeriyor. Eğer daha önce kısa saç kestirmediyseniz 2023 yılı kısa saç denemeniz için bir fırsat olacak.

Ünlü birçok oyuncu ya da manken de son dönemde kısa saçları tercih ediyor. Küt kısa saç modeli 2019 yılında da moda olmuş bir kesimdi. Çene hizasında küt şekilde kesilmiş saçlar çok kolay bir şekilde şekillendirilebilir. Yarım topuz modeli de kısa küt saçlı hanımlara çok farklı bir hava katıyor. Eğer daha kısa bir model arıyorsan önleri hareketli kısa saçları deneyebilirsiniz. Saçlarını yıkadıktan sonra sadece hacim vermen gerekiyor. Çabucak kuruyan bu model hazırlanırken seni uğraştırmayacak. Kuruma aşamasında köpük ile hafifçe hacimlendirmen gerekebilir ama!

Kısa Saç Kesimi - 2023 Kadın Kısa Saç Modelleri

Bayan Kısa Saç Modelleri

2023 kadın kısa saç modelleri arasında Bob kesim de yer alıyor. Arkaları kısa ve kabarık öne doğru da simetrik uzayan saç modeli neredeyse her kadına yakışıyor diyebiliriz. Özellikle ince ve uzun yüzlü kişilere tavsiye edilen saç modelidir. Eğer yüz tipiniz yuvarlak ve minyonsa bu ifadeden kurtulmak için ön kısımları biraz daha uzun kestirmeniz gerekebilir. Kullanım açısından oldukça rahat olan Bob saç kesimi her saç rengi için uygundur. Saç tipiniz dalgalı veya düzse bu saçı kesinlikle denemelisiniz.

İlginizi Çekebilir  Topuz Saç Modelleri: Tarzınıza Uygun Seçenekler

Lob saç modeli bob saç modelinin daha uzun halidir. Enseden kabarık olarak ya da asimetrik olarak kesilebilir. Ne kısa ne de uzun olan bu saç modeli her saç tipindeki kadınlara yakışıyor. Dalgalı kesimi ile saçınızı daha hacimli gösterecek olan saç modelini şekillendirmek için daha az zaman harcamanız gerekiyor. Boynu olduğundan uzun gösterdiği için kısa boylu hanımlar tarafından bu saç modeli tercih edilebilir. Saçınızın hacmi uzun saçlarda olduğu gibi hemen sönmeyecek uzun süre kalacak.

Kısa Saç Modelleri - 2023 Kadın Kısa Saç Modelleri

2023’ün Kadın Kısa Saç Modası

2022 yılında trend olan birçok saç modeli bu yıl da trend olacak. Tomboy saç kesimi her kadın tarafından tercih edilmese de özellikle renkli saçlı hanımlar tarafından tercih ediliyor. Arka ve yan kısımların uzun olduğu saçın tepe noktasından başlayan uzun perçemleri bulunuyor. En az şekilde şekillendirme yaparak saçlarını hazırlamak istiyorsanız bu saç modeli tam size göre. Pembe, yeşil ve mavi saç renkleri ile de oldukça uyumlu bir model.

Choppy saç modeli 2023 kadın kısa saç modelleri arasında yer almazsa olmazdı. Arkaya doğru uzayan katlı kesim özellikle yuvarlak yüzlü hanımlara çok yakışıyor. Katlı ve dağınık bir kesime sahip olan saç modelini neredeyse şekillendirmenize hiç gerek yok. Doğal bir hacmi bulunan saç modelinin banyodan sonra sadece kuruması yeterli olacaktır. Eğer biraz sönük saçlara sahipseniz saçınız kurumadan önce köpük yardımıyla kabartarak daha havalı bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu saç modeline kakül kesimi de uyumlu olacaktır.

Pixie Saç Modeli - 2023 Kadın Kısa Saç Modelleri

İlginizi Çekebilir  Meryem Uzerli Saç Rengi

Farklı Kısa Saç Modelleri

Pixie saç modeli önden arkaya doğru kısalan bir saç modeline sahiptir. Görünümüne farklılık ve biraz da asilik katmak isteyen kadınlar için oldukça uygundur. Yandan ayrılarak şekillendirilen bu saç modeli her yüz tipine uygun bir şekilde ayarlanabilir. Doğal ve hacimli görüntüsü sayesinde şekillendirilmeye çok ihtiyaç duyulmayan bir modeldir. Arka kısmı katlar sayesinde kabarık ve hacimli bir görüntüye sahiptir. Yuvarlak yüz tipine sahip kadınlar bu saç modelini kestirmemelidir. Daha çocuksu bir hava kattığı için modeli tercih etmemelisiniz.

2023 kadın kısa saç modelleri arasından daha iddialı ve orijinal bir saç modeli arıyorsanız yanları tıraşlı saç kesimine bir şans verebilirsiniz. Tepe ve ön kısımların daha uzun olduğu bu kesim hiçbir şekillendirme istemiyor. Yıka çık saç modellerinden olan bu saç modeli oldukça farklı bir görünüm sergilemenize yardımcı olur. Sıradan bir saç modeli istemiyorsanız bu iki modelden birisini deneyebilirsiniz. Bu saç modelleri pembe, mavi ve yeşil saç renkleri ile daha havalı görünmenize yardımcı olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2013 - 2022 Türkiye'nin en aktif Kadın sitesi ile her zaman trend olun.