Aktif Moda

2020 Yatak Örtüsü Modelleri

21.12.2019
772
2020 Yatak Örtüsü Modelleri

Yatak örtüleri bir evin olmazsa olmazıdır. Değişik tarzlarda ve desenlerde yatak örtülerini çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Özellikle yeni evlenecek olan bayanlar kullanışlı ve hoş görünümlü yatak örtüsü modelleri istiyorlar. 2020 Yatak Örtüsü Modelleri genellikle sade ve kibar işlemelere sahip. Krem ve ekru renklerdeki yatak örtüsü modelleri bu sezonun en tercih edilen renkleri arasında. Temiz bir görünüm oluşturduğu için daha ferah bir görüntü sağlıyor.

Yatak odanız daha tatlı ve pastel tonlardan oluşuyorsa rengini de o tonlarda seçebilirsiniz. Mavi, pembe ve yeşil tonları odanızın daha zarif görünmesine yardımcı olacaktır. Özellikle yeni gelinler tarafından bu renkler çok sık tercih ediliyor. Daha önce moda olan koyu renklerin yerini ferah ve temiz bir görüntü oluşturuyor. Eğer koyu renklerden vazgeçemiyorsanız daha pastel tonlardaki renkleri tercih edebilirsiniz. Bir diğer alternatif ise içerisinde krem tonlarını da barındıran koyu renkli yatak örtülerini tercih etmek olacaktır.

Tül Detaylı Yatak Örtüsü Modelleri

Yatak örtülerinde çok sık bir şekilde tercih edilmese de tül detayları görebilmeniz mümkün. Tül yatağın üzerinin daha kalabalık görünmesine neden olur. Bu yüzden tercih etmenizi çok önermiyorum. Yatağın üzerini olabildiğince sade ve toplu görünmesi daha iyi bir görüntü oluşturacaktır. Dantel işlemeleri bulunan yatak örtüsü modelleri ise daha geleneksel bir görünüme sahip. Eğer dantel işlemeleri beğeniyorsanız böyle bir yatak örtüsü tercih edebilirsiniz.

Yatak Örtüsü Nasıl Seçilmelidir?

Kullandığınız yatak örtüsü modeli yatak odasının dekorasyonu ile uyum içerisinde olmalıdır. Dekorasyonu tamamlayan yatak örtüsünü seçtiğiniz zaman yatak odanızın havasını tamamlayabilirsiniz. 2020 Yatak Örtüsü Modelleri birçok tarz ile uyumlu bir şekilde kullanılabilir. Açık renklerdeki yatak örtülerini çok kolay bir şekilde her tarza uydurabilirsiniz. Yatak odanızın duvarı renginde bir yatak örtüsü seçerseniz aynı renkler birbirini boğacağı için basık bir görüntü oluşabilir.

Krem Dantelli Yatak Örtüsü

Basık görüntüyü dağıtmak için açık tonlardaki yatak örtülerini kullanabilirsiniz. Yatak örtüsü alırken en dikkat etmeniz gereken şey eteklerinin yere değmemesidir. Bu nedenle yatağınızın ölçülerinizde bir örtü seçmeniz işinizi daha kolaylaştıracaktır. Eğer yatak odanızın dekorasyonu ağırlıklı olarak beyaz ve bej tonlarını barındırıyorsa daha renkli yatak örtüleri seçebilirsiniz. 2020 Yatak Örtüsü Modelleri arasında en popüler renkler olan kırmızı, mavi, siyah ve yeşil renkleri tercih edebilirsiniz.

Sezonun en trend renklerini barındıran yatak örtüsü modelleri odanıza daha sıcak ve samimi bir hava katacak. Eğer yatak odanız fazla ışık almıyorsa beyaz ve ekru renklerindeki yatak örtülerini seçmelisiniz. Bu yatak örtüleri odanızın daha ferah ve aydınlık görünmesine yardımcı olur. Yatağınızda daha geleneksel motifler kullanmayı tercih ediyorsanız dantel işlemeli yatak örtülerini tercih edebilirsiniz. Daha canlı ve dinamik bir ortam yaratmak için de çiçek desenli yatak örtüleri tercih edebilirsiniz. Yeni evli çiftler genellikle bu tarzdaki yatak örtülerini tercih ediyorlar.

2019 – 2020 Yatak Örtüsü Modelleri ve Örnekleri

Evlilik hazırlığında bulunanlar ya da evinde yeni bir tarzı yakalamak isteyenler için bu sezon çok şık ve güzel yatak örtüsü modelleri bulunuyor. Yatak örtüsü tercih ederken kumaş kalitesini ve işçiliği de göz önünde bulundurmalısınız. 2020 Yatak Örtüsü Modelleri arasında pamuklu saten kumaş üzerine zarif işlemeler bulunan yatak örtüleri hemen hemen her eve uyum sağlayabilirler. Günlük kullanım için daha sade ve zarif modelleri tercih edebilirsiniz.

İşlemeli Yatak Örtüsü Modelleri

Günlük kullanım için uygun olan modellerde sürekli ütü gerektirmeyecek olan yatak örtüsü modellerini tercih etmelisiniz. Bu yatak örtüsünü Bellonalarda Monreal yatak örtüsü sorarak bulabilirsiniz. Eğer avangarde ya da klasik bir tarza sahipseniz desen işlemeli yatak örtüsü modellerinden birisini tercih edebilirsiniz. Genellikle koyu renklerde bulunan bu yatak örtüsü modeli küçük odalar için pek uygun değil.

Bu sezonun en çok dikkat çeken yatak örtülerinden birisi sade ve zarif modellerdir. İçerisinde en fazla iki pastel renk barındıran bu yatak örtüsü modeli odanızı hem daha geniş hem de tarz gösterecektir. Özellikle pudra ve beyaz renklerini barındıran yatak örtüsü modelleri bu sezonun en sevilen modelidir. 2019 Yatak Örtüsü Modelleri genellikle çiçek ya da klasik desenler barındıran modeller. Bu modeller ile yatak odanızda şık ve ferah bir görüntüyü kolaylıkla yakalayabilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 – 2021 Abiye Trendleri başlıklı konuda; Abiye Elbise Kombinleri ve Abiye Elbise Trendleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof