Aktif Moda

30 Farklı Amigurumi Oyuncak Modeli

16.08.2018
863
30 Farklı Amigurumi Oyuncak Modeli

Son dönemde el işi dünyasında oldukça sevilen amigurumi oyuncaklar çocuklar tarafından da çok seviliyor. Aslen Japon oyuncakları olan amigurumiler ülkemizde de oldukça sevildi. İçi elyafla doldurulan bu oyuncakları el işi tekniklerini biliyorsanız çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Tığ işi örgü oyuncaklar olan amigurumiler her yaştan çocuğa hitap ediyor. Amigurumi oyuncak modeli oluşturmak için amigurumi tekniklerinde tecrübe kazanmanız gerekiyor. Çok kolay bir şekilde yapılabilen amigurumi oyuncaklar ile sevdiklerinizi sevimli hediyeler ile sevindirebilirsiniz.

Eğer amigurumi tekniklerinde yeniyseniz buradan öğrenebilirsiniz. Amigurumi oyuncak yapımı yazımızda bütün tekniklerin üzerinde durmaya çalıştık. Amigurumi oyuncaklara yeni başlayanlar aşağıdaki videodan da teknikleri öğrenebilirler. Aklınıza gelebilecek her türlü objenin oyuncağını amigurumi tekniklerini kullanarak yapabilirsiniz. Amigurumi oyuncaklar arasında en çok beğenilenler oyuncak bebek ve hayvanlar yer alıyor. Hayvanlar arasında ayı, kuzu ve arı oldukça beğenilen modeller arasında yer alıyor. Bu oyuncak modellerini ve pek çok tarifi el işi ve örgü kategorimizin altında bulabilirsiniz.

Amigurumi Oyuncak Fil

En Çok Sevilen Amigurumi Oyuncaklar

En çok sevilen amigurumi oyuncak modeli arasında kurbağa, güneş, fil, oyuncak araba ve Elsa bebek oyuncaklar yer alıyor. Amigurumi kurbağa oyuncak yapımına bu yazımızda öğrenebilirsiniz. Amigurumi kurbağa oyuncak için yeşil tüylenmeyen amigurumi iplerini tercih edebilirsiniz. Amigurumi oyuncak modeli için amigurumi güvenli gözlerden faydalanabilirsiniz. Küçük çocuklar için uygun olan bu gözler hiçbir zarar vermez. Amigurumi oyuncak yaparken oyuncağın renklerini çocuğunuza sorabilirsiniz. Çocuğunuzun gelişimi için onun fikrini almanız oldukça önemlidir. Kız çocuklar arasında Elsa bebek çok tercih ediliyor.

Elsa bebek yapmak için 3 ya da 4 farklı renkte ip gerekiyor. Ten rengi, sarı, açık mavi ve koyu mavi renklerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Elsa bebek yapımı amigurumi tekniklerine alışmak için oldukça iyi bir örnektir. Amigurumi Elsa bebek tarifini bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. Amigurumi fil oyuncak için tek renk ipe ihtiyacınız var. Özellikle amigurumi oyuncak yapımına yeni başlayanlar bu oyuncak modelini tercih edebilirler. Çok kolay bir oyuncak modeli olan bu modelle pratik yapabilirsiniz.

Amigurumi Oyuncak Köpek

Farklı Amigurumi Oyuncakları

Eğer çocuğunuz için özel oyuncaklar arıyorsanız sitemizdeki amigurumi oyuncaklarına bakabilirsiniz. Zürafa oyuncaklarını tercih edebilirsiniz. Zürafalar çok sevimli olduğu için küçük çocuklar için oldukça idealdir. Amigurumi oyuncak modeli olarak çok basit bir oyuncak olan Amigurimi Zürafa Tarifi‘ne ulaşabilirsiniz. Eğer amigurumi oyuncağı küçük çocuğunuz için yapıyorsanız ipinizin kaliteli ip olmasına özen göstermelisiniz. Kalitesiz ipler boya vererek çocuklarınıza zarar verebilir. Çocuğunuzun sağlığını korumak için Kartopu markası gibi kaliteli ipleri tercih edebilirsiniz. Kartopu markasına ait amigurumi ipleri tercih edebilirsiniz.

Amigurumi tekniklerini kullanarak küçük çocuklar için diş kaşıma oyuncakları yapabilirsiniz. Bu oyuncaklar çocuğunuzun diş gelişimi açısından faydalı olacaktır. Kaliteli ipler kullandığınız sürece çocuğunuzda hiçbir alerjik reaksiyon belirtisi görmezsiniz. Kaliteli ipler bütçenizi zorlayacak kadar pahalı değiller. Bu nedenle çocuğunuzun sağlığından ödün vermeden oyuncaklar yapabilirsiniz. Amigurumi oyuncak yapımında ustalaştıktan bir süre sonra kendi amigurumi tasarımlarınızı oluşturabilirsiniz. Gördüğünüz her objenin belirli kalıplarını çıkardıktan sonra oyuncağını yapabilirsiniz. Sitemizi güncel olarak takip ederek yeni ve farklı amigurumi oyuncak modellerini öğrenebilirsiniz.

Amigurumi Ördek

Amigurumi Oyuncak Nasıl Yapılır

Amigurumi oyuncaklar çocuklarına doğal ev yapımı oyuncak vermek isteyen hanımlar için oldukça iyi bir seçenektir. Amigurumi oyuncakları doğru yapıldığı takdirde formunu da koruyacaktır. Çocuğunuz oyuncağını kirlettiğinde çok kolay bir şekilde makineye atıp yıkayabilirsiniz. Eğer oyuncağın yapımında kaliteli ip tercih ettiyseniz oyuncağınızın formunda herhangi bir bozulma meydana gelmeyecektir. Amigurumi oyuncak modeli çıkartma ve amigurumi oyuncak tarifi yazımızda detaylı olarak anlatılmıştır. Bu yazıdan faydalanarak amigurumi oyuncaklarının dünyasına giriş yapabilirsiniz.

Amigurumi oyuncak modelleri yapımına yeni başlıyorsanız yazıdaki teknikleri uygulayarak pratiklik kazanabilirsiniz. Amigurumi öğrenmek çok sabır isteyen bir iştir. Küçük örneklerle başlayarak pratiklik kazandıkça daha büyük örnekler yapmalısınız. Bir kere öğrendikten sonra size yapması oldukça zevkli gelecektir. Amigurumi tekniklerinde en çok kullanılan teknikler sık iğne ve arttırma teknikleridir. Önce bu teknikleri öğrenmeniz daha hızlı ilerlemenize yardımcı olur. 30 farklı oyuncak modelini sitemizden öğrenebilirsiniz. Amigurumi oyuncaklar ek gelir kazanmanıza da yardımcı olacaktır. Yaptığınız oyuncakları satabilir ve ev ekonominize destek olabilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Oyuncak Kurbağa Yapımı başlıklı konuda; amigurumi, Amigurumi Oyuncak Kurbağa Yapımı ve Amigurumi Oyuncak Tarifleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof