Aktif Moda

Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

24.11.2020
157
Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

Ağda yapmak acı dolu olduğu için jilete ya da epilasyona doğru hafiften kaymaya başlayabiliriz. Jilet her ne kadar acısız ve zaman almadan yapılsa da ne yazık ki istenmeyen tüylerinizi sertleştirerek daha gür ve daha hızlı çıkmasını sağlar. Ayrıca peşinden de batık gibi sorunlarla daha sık uğraşırsınız. Bu durumda epilasyon her ne kadar kesin sonuç görünse de biraz maliyetli bir işlemdir. Epilasyon yaptırmayı düşünmüyorsanız ama ağda yapmaktan da çok canınız yandıysa size birkaç taktik yardımıyla acısız ağda nasıl yapılır öğreteceğiz.

Acısız ağda nasıl yapılır sorusu herkesin aklını kurcalayan önemsiz görünse de aslında çok önemli olan bir konudur. Özellikle de hassas cildi olan kişilerin yakındığı bu durumu bir müddet bile olsa azaltabilmek onlar için çok büyük bir olaydır. Birkaç küçük püf noktalar sayesinde doğru ağdayı yapmayı öğrenecek ve acısız ağda nasıl yapılır hakkında taktikler alacaksınız. Eğer düzeni kaybetmeden ağda yapabilirseniz o zaman istenmeyen tüylerinizde azalma meydana gelebilir. O zaman hemen taktikleri sizlere anlatmaya başlayalım.

Acisiz Agda Yapimi - Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

Acısız Ağda Nasıl Yapılır? Ağda Yapmakta İlk Adım Nedir?

Ağda yaparken aslında hiç önemsemediğimiz bir durum vardır. O gün boş isek hiçbir işimiz yok ise oturup ağda yapmaya başlarız. Fakat bu çok yanlış bir davranıştır. Tabii ki de boş günlerinizde ağda yapabilirsiniz fakat kadınlarda bu durum biraz daha farklı. Ağda yapma takviminizi regl takviminize göre ayarlamalısınız. Reglden en az 4 gün önce ve reglden yine en az 4 gün sonra ağda yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Regl olacağınız haftadan bir hafta önce yapmak ise sizin acınızı daha da azaltacaktır. Bunun başlıca sebebi regl olduğunuz zaman vücudunuz hassaslaşır. En ufak bir dokunuş bile canınızı yakabilir. Bunu dikkate aldığınızda acısız ağda yapmaktaki ilk adımı atmış olacaksınız. O zaman devam edelim.

Acisiz Agda Yapmak - Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

Ağda Yapmak İçin Cildinizi Hazırlayın

Ağda yapmaya karar verdiniz ve regl takviminize de uyduğunu fark ettiniz. Şimdi ki adım cildinizi temizlemek. Ağda yapacağınız bölgenin temiz olması zaten çok önemlidir. Bir üstüne ağda yapmadan önce ılık bir duşa girmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Duş sırasında yapacağınız keseleme işlemi sayesinde ağda yapacağınız bölgedeki ölü dereler yok olacak. Böylece kıl köklerini çıkartmak için bir engel kalmamış olacak. Acısız ağdayı bunun gibi küçük detaylar sayesinde yapabileceğiz.

Acisiz Agda Yapmanin Puf Noktalari - Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

Acısız Ağda Nasıl Yapılır? Ağda Sırasında Nelere Dikkat Etmem Gerekiyor?

Cildinizi hazırladıktan sonra ağda yapmaya hazır olacaksınız. Burada ağda yapmanın en önemli kurallarından birinden bahsedeceğim. Ağdayı uygulayacağınız bölgede bir anda değil de parça parça bölerek uygulamalısınız. Hepsini bir anda çekmek daha kısa sürede bitmesini sağlasa da ne yazık ki daha çok acı çekmenize de sebep olacaktır. Özellikle de genital bölgeyi ağda yaparken bu kurala uymanız sizin çok işinize yarayacaktır. Ayrıca ağdayı küçük küçük alanlara bölerek yaptığınız için zamanla ağda yaptığınız bölge uyuşacaktır. İlerleyen sürede canınız daha az yanmaya başlayacak ve ağda bittikten sonra cildinizde kanama ve tahriş olma durumu yaşanmayacaktır.

Bunlara dikkat ettikten sonra ek olarak acıyı dindirmek için taktik isterseniz okumaya devam edin. Ağda yapmadan önce ağda yapacağınız bölgeye bebek pudrası dökün. Daha sonrasında ağda bantları ile ağda yapmaya başlayın. Bu canınızı daha az yakacaktır. Bunun dışında da eczanenizden ağda acısını azaltmak için uyuşturan kremlerden isteyebilirsiniz. Ağda yapmadan yarım saat önce sürerek ağda yapma işini daha da kolaylaştırabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2013 - 2021 Türkiye'nin en aktif Kadın sitesi ile her zaman trend olun.