Afrodizyak Etkisi Olan En Önemli Yiyecekler

Afrodizyak Etkisi Olan En Önemli Yiyecekler

Cinsellik biraz tabu bir konu olsa da afrodizyak etkili yiyecekler çağlar boyunca merak edilmiş ve araştırılmıştır. Besinlerin birçoğu karnımızı doyurmanın yanı sıra pek çok faydası bulunuyor. Sağlığımıza yararlı olan sebze ve meyveler cinsel performansımızı da etkiliyor. Mutlu bir cinsel yaşam istiyorsanız bu besinleri tercih edebilirsiniz. Cinsel performans arttıran yiyecekler kadınlar için farklı erkekler için farklıdır. Siz de bu besinleri düzenli olarak tüketmeye başlayarak cinsel hayatınızı renklendirebilirsiniz. Halk arasında kulaktan dolma olarak bilinen pek çok afrodizyak içeren besinler bulunuyor.

Ülkemizde cinsel performansı arttırdığına yönelik doğru bilinen pek çok yanlış bulunuyor. Fındık, mesir macunu yaygın olarak bilinen afrodizyak etkili besinlerdir. İçerisinde afrodizyak bulunan en pahalı yiyecek havyar. Uzun yıllar boyunca erkekler için afrodizyak olarak kullanılan havyarın içerisinde yüksek miktarda çinko bulunuyor. Çinko testosteron hormonunun salgılanmasını sağlar. Aynı zamanda sperm kalitesini de yükselten havyarı tercih edebilirsiniz. Siyah havyarın 100 gramı 100 liraya satılmakta. Elbette daha ekonomik afrodizyaklı yiyecek türleri de bulunuyor.

Cinsel İsteği Arttırıcı Besinler

Afrodizyak Etkili Kırmızı Renkli Meyveler

Kırmızı renkli meyvelerin cinselliği arttırıcı bir özelliği bulunup bulunmadığı henüz bilim adamları tarafından kanıtlanmış değil. Ancak kırmızı renk cinselliği çağrıştırdığı için psikolojik olarak cinselliği etkileyebiliyor. Elma, kiraz, üzüm psikolojik olarak en çok etkileyen meyvelerdir. Ahududu da afrodizyak etkili yiyecekler içerisinde bulunan şeker sayesinde cinsel gücü arttırıyor. Çikolata ile birlikte tercih edilen çilek hem görüntüsü hem de içerdiği şeker sayesinde cinsel gücü arttırıcı etki gösterebiliyor. Afrodizyak olarak kullanılan en eski meyvelerden bir tanesi incirdir.

İncir genellikle kadın cinsel organına benzetildiği için kadınlarda daha etkili olduğu düşünüyorlardı. Demir ve potasyum kaynağı olan incir cinsel sağlık açısından çok önemlidir. En etkili afrodizyaklardan birisi olan inciri tercih edebilirsiniz. Cinsel gücü arttıran yiyecekler arasında sadece meyveler bulunmuyor tabii. Zencefil de afrodizyak etkisi bulunan sebzeler arasında bulunuyor. Zencefilin tüm vücudu uyarıcı etkisi vardır. Bedenen ve ruhen dinçlik kazandıran zencefili çeşitli yemeklerin içine saklayabilirsiniz. Zencefili kurabiye ve tatlılar içerisinde kullanabilirsiniz.

Cinsel İsteği Arttırıcı Yiyecekler

Afrodizyak Etkili Yiyecekler

Özellikle Çin ve Güney Amerika’da yaygın bir şekilde afrodizyak olarak ginseng tercih ediliyor. Yapılan araştırmalar sonucunda ginsengin cinsel isteği arttırdığı kanıtlanmıştır. Cinsel isteği arttıran ilaçların içerisinde bu kök bitkiden bulunmaktadır. Ginsengin kadınlarda yumurtalık kalitesini arttırıp ve sinir sistemi üzerinde rahatlatıcı etkileri bulunuyor. Erkekler üzerinde de ereksiyon kalitesini arttırıcı etkileri bulunan ginsengi her iki taraf da kullanabilir. Afrodizyak etkili yiyecekler arasında en garip olanı ise kesinlikle sarımsak. Kötü koktuğu için yadırgadığımız sarımsak içerisinde cinsel gücü arttıracak pek çok vitamin içeriyor.

Kokusu ne kadar ağır olsa da sarımsak vücuttaki kan akışını hızlandıran en önemli besinlerden bir tanesi. Özellikle erkeklere fayda sağlayan bu yiyeceği yemeklerde biraz kullanmak bile yeterli olacaktır. Tüm hormonları çalıştırıcı etkisi bulunduğu için en güçlü afrodizyak olarak da bilinir. Ayrıca avakado da folik asit bakımından oldukça zengin olduğu için özellikle erkekler üzerindeki etkisi oldukça büyük. İçerisinde B6, potasyum gibi vitamin ve mineralleri barındıran avako aynı zamanda bağışıklık sisteminizi de güçlendirir.

Afrodizyakla Etkili Besinler

Afrodizyak Etkili Deniz Ürünleri

Deniz ürünleri özellikle çinko bakımından çok zengin olduğundan dolayı erkekler için çok faydalıdır. Afrodizyak etkili yiyecekler arasında en yaygın bilinen bir tanesi de midyedir. İçerdiği yoğun çinko sayesinde progesteron hormonunu arttırıcı etkisi bulunuyor. Çinko eksikliği erkeklerde iktidarsızlık yaratabilir. İçerdiği fosfor ve iyot sayesinde de hem erkeklerin hem de kadınların libidosunu yükseltiyor. Ayrıca midye kadın cinsel organına benzetildiği için psikolojik etkisi de azımsanmayacak şekilde.

Zeytin de bol miktarda A, C ve E vitaminleri içerdiği için oldukça lezzetli bir afrodizyak yiyeceği. İçerisinde kalsiyum, fosfor, kükürt, klor ve magnezyum bulunan zeytin hem kadınlar hem de erkekler için oldukça besleyicidir. En şehvetli yiyeceklerin başında tabii ki çikolata geliyor. İçerisinde bulunan feniletilamine mutluluk verici bir hormon olduğu için libidoyu oldukça yükseltiyor. Enerji verici ve uyarıcı etkisi bulunan çikolata özel geceleriniz için oldukça tatlı olacak. Yapılan araştırmalara göre çikolata beyinde cinsel isteği arttırıcı bir maddeye sahip olmasa bile böyle bir etkisi bulunuyor.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Kürtaj Fiyatları 2018 başlıklı konuda; kürtaj, kürtaj fiyatları ve kürtaj fiyatlarındaki değişim hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.