Aktif Moda

Ağrısız Ağda Nasıl yapılır?

21.10.2020
19
Ağrısız Ağda Nasıl yapılır?

Ağda yapmak hem erkeklerde hem de kadınlarda gerekli bir ihtiyaç. Hem daha sağlıklı olmak için hem de daha güzel görünmek için ağda yaptırmalıyız. Fakat evde ağda yapmak oldukça zahmetli ve acılı. Korona sebebi ile de çoğu kuaförlere ve ağdacılara güvenilir değil ne yazık ki. Güvenilir olsa bile eminim ki bazı kişiler başka bir yerde yaptırmaya utanıyordur. Ama bu evde ağrılar içinde kıvrana kıvrana ağda yapacağız demek değil. Bu yazı sayesinde ağrısız ağda nasıl yapılır öğreneceksiniz.

Ağrısız Ağda Nasıl yapılır?

Herkesin aklında ki o ağrısız ağda nasıl yapılır sorusunu tamı tamına cevap veremeyiz ne yazık ki. Fakat size söyleyeceğimiz küçük taktikler ağrısız ağdanın bir ilaç kullanmadan ya da kuaförlere gitmeden de olabileceğini gösterecektir. Vereceğimiz taktikler tüm erkeklere ve tüm kadınlara uygundur. Ayrıca bu taktikleri doğru uygularsanız istenmeyen tüylerin çıkmasını da hem yavaşlatmış olursunuz hem de azaltmış olursunuz. Bilmelisiniz ki ağrısız ağda yapmak aslında mümkün değildir. Bunun sebebi ağda bandı sizin derinizin altında ki tüylerin kökünden çekip koparmasıdır. Bunun için asla kesin bir şekilde ağrısız ağdayı yapamayız ama ağrıyı olabildiğince azaltırız. Zamanla da cildimizin artık acı eşiği artmış olacak ve bu ağrısız ağda nasıl yapılır taktikleri ile de acı eşiğini olabildiğince erken gerçekleştirebiliriz. Fakat cildiniz hassas ise bu zaman cilt tipi normal olanlara göre daha uzun sürecektir.

Ağrısız Ağda Nasıl yapılır?

Ağrısız Ağda Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kesinlikle acıyı azaltmak için dikkat etmeniz gereken ilk konu zamanı ayarlamak. Bu zaman işi tabii ki sadece kadınlar için geçerli. Çünkü zamanı regl takvimimize göre ayarlamalıyız. Özellikle de ağda gününüzü regl olmadan önce ki hafta ve regl sırasında da yapmamalısınız. Çünkü regl olmadan önce ki zamanlarda cildiniz oldukça hormonlar yüzünden oldukça hassaslaşır. Ayrıca regl sırasında bikini bölgenizi almak hijyen açısından da doğru olmaz. Eğer regl olduktan 3 – 4 gün sonra ağda yapmak sizin daha da az acı çekmenizi sağlayacaktır.

Ağrısız Ağda Nasıl yapılır?

Hem kadınlar için hem de erkekler için önemli bir taktik daha var. Aslında olay biraz buna bağlıdır. Bu olay pek koltuk alma sırasında işe yaramasa da bacaklarınızı, kollarınızı hatta bikini bölgenizi alırken çok daha kolaylaştıracaktır. Alacağınız bölgeye ağda ile bir anda başlamamalısınız. Bölgeyi küçük küçük alanlara göre ayırıp küçük parçalar ile ağda işlemine başlamalısınız. Biraz daha uzun sürse de daha acısız bitecektir. Ayrıca eğer tüyleriniz çok uzun ise onları bir makas yardımıyla keserek kısaltmalısınız. Bunu kol ve bacak almada yapamayabilirsiniz belki ama bikini bölgesini almakta işinizi kolaylaştıracaktır. Çok kısa kesmemeye dikkat etmelisiniz. Aksi halde ağdaya gelemez ve yapamazsınız. Ayrıca tüylerinizi çıkış bölgesinden tersine doğru almak acınızı daha çok azaltacaktır.

Ağrısız Ağda Nasıl yapılır?

Ağrısız Ağda İçin Krem ve Pudra

Ağda yapmak bir yana lazer epilasyonu yaparken de uyuşturucu kremlerini kullanarak cildinizi hassaslaştırabilirsiniz. Eczanenize ağda yapmayı acısız hale getirmek için krem vermesini isteyebilirsiniz. Daha sonrasında bu kremi ağda yapmadan 30 dakika önce sürün. 30 dakika geçtikten sonra kremi bir mendil sayesinde sildiniz. Cildiniz komple uyuşmayacaktır fakat çok daha az acı çekeceğiniz gerçek. Eğer krem sürmek istemezsiniz bebek pudrası da bu işlemi görecektir. Ağda yapmadan önce avucunuza biraz bebek pudrası alın. Pudrayı ağda yapacağınız bölgeye sürün. Pudrayı silmeden ağda yapmaya başlayın. Ayrıca bu sayede hem daha az acı çekeceksiniz hem de cildinizin tahriş olma gibi bir sorunu kalmayacaktır.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz En Çok Satılan Mac Fondötenleri başlıklı konuda; 2021 Mac Fondötenleri, En Çok Satılan Mac Fondötenleri ve fondöten önerileri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof