Aktif Moda

Amigurumi Aşçı Yapımı

Amigurumi Aşçı Yapımı

Amigurumi Japonya’dan tüm dünyaya açılan bir örgü sanatıdır. Kelime anlamı Ami (tığ veya şiş ile yapılmış) gurumi (içi doldurulmuş oyuncak) olan bu örgü sanatını hobi edinirseniz eğer hem keyifli vakit geçirebilirsiniz hem de zamanın nasıl geçtiğini anlayamazsınız bile. Amigurumi aşçı yapımı sevdiklerinize, çocuklarınıza verebileceğiniz çok güzel bir hediye olabilir. Hem yapımı kolaydır hem de kısa sürede biter ve sonucunda güzel bir iş ortaya çıkarsa bu sizin hevesinizi arttırabilir ve daha çok amigurumi yapmak isteyebilirsiniz. Eğer iyice öğrenirseniz bir daha bırakamayabilirsiniz.

Amigurumi Aşçı Yapımı

Amigurumi yapmaya yeni başlayan ve daha önce örgü işleriyle hiç uğraşmamış olan insanların en büyük hatası ise başlangıç olarak çok zor modeller seçmeleridir. Bu zor modeller yeni başlayanları çok zorladığı için pes edip bir daha amigurumi yapmamaktadırlar. Bu konuda sizlere tavsiyemiz öncelikle kolay ve kısa sürede bitecek olan amigurumi modelleriyle başlamanız. Aşçı modeli bu konuda tam da sizin için ideal bir model olabilir. Yukarıda da söylediğimiz gibi hem kısa sürede biter hem de sonucunda sevdiklerinize hediye ettiğinizde onların mutluluğunu görmek hevesinizi arttırır.

Amigurumi Aşçı Yapımı

Amigurumi Aşçı Yapımı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Amigurumi öğrendikten sonra çok basit ve eğlenceli bir hobidir. Öğrenene kadar geçen süre biraz sancılı geçebilir ancak sonrası tamamen terapi gibidir. Amigurumi yapmaya başlamadan önce malzemeleri alırken ya da internet üzerinden sipariş verirken dikkat etmeniz gereken çok önemli bir konu vardır. Bu konuyu atlamamalısınız ve çok dikkatli bir şekilde üzerinde durmalısınız. Amiguruminin en önemli malzemesi olan ip seçimi titizlikle yapılması gereken bir konudur. İpiniz kanserojen madde içermemeli ve boyasını atmamalıdır.

Amigurumi Aşçı Yapımı

Ucuz markalı iplerde sıkça görülen kanserojen madde içerme ve boyasını atma durumları hem boyasını attığı için kötü bir renk ortaya çıkıyor hem de kanserojen madde içerdiği için hediye edeceğiniz çocuğunuz ve sevdiklerinizin sağlığını tehlike altına almış oluyorsunuz. Bu yüzden aradaki fiyat farkına çok aldanmadan kaliteli markaları, bilindik markaları tercih etmelisiniz. Aksi takdirde sevdiklerinizin sağlığı sizin ipiniz yüzünden tehlike altına girebilir ve bu da istenmeyen sonuçların doğmasına sebep olabilir.

Amigurumi Aşçı Yapımı

Amigurumi aşçı yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler başlıca; tığ, elyaf, örgü ipi ve makastır. Diğer malzemeler ve bütün malzemelerin çoğunu evinizde bulabileceğiniz için amigurumi maliyet olarak çok düşük bir hobidir. Dışarıdan almanız gereken malzemeler elbette ki vardır ancak çok fazla değildir. Dışarıdan alacağınız normal bir oyuncağın neredeyse çeyreği fiyata mâl olabilen amiguruminin bu kadar tercih edilmesi ve popüler olmasının arkasında bu sebebin yattığı düşünülüyor. Hem sevdiklerinizi mutlu eden bir hobi hem güzel, keyifli vakit geçirmenizi sağlayan bir hobi hem de bütçe dostu bir hobidir.

Amigurumi Aşçı Yapımı

Amigurumi Yaparak Para Kazanmak

Amigurumi aşçı yapımı sadece sevdiklerinizi mutlu etmek için ya da güzel vakit geçirmek için bir hobi değildir. Eğer isterseniz amigurumi yaparak para da kazanabilirsiniz. Amigurumi yaparak para kazanmanın yolu amigurumi işinde profesyonel olmaktan geçiyor. Eğer profesyonel bir amigurumi sanatçısı olursanız çok iyi paralar kazanmanız mümkün. Unutmayın ki amigurumi yaparak cep harçlığını kazanan insanlar olduğu gibi tam mesaisini amigurumi yaparak geçiren ve geçimini de bu şekilde sağlayan insanlar da var. Eğer siz de amigurumiden para kazanmak istiyorsanız kendinizi geliştirip daha sonra bir sosyal medya hesabı açmalısınız. Yaptığınız amigurumileri bu hesapta paylaşarak müşterilerinize ulaşmalısınız. Orijinal, dikkat çekici amigurumiler yaparsanız eğer daha kısa sürede başarıya ulaşabilirsiniz. Ne kadar çok amigurumi o kadar çok takipçi demek.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Flamingo Yapımı başlıklı konuda; Amigurumi Flamingo, Amigurumi Flamingo Tarifi ve Amigurumi Flamingo Yapımı hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof