Aktif Moda

Amigurumi Askılı Sepet Yapımı

Amigurumi Askılı Sepet Yapımı

Amigurumi Askılı Sepet Yapımı çocuk odaları dekorasyonlarında çok fazla tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Son zamanlarda amigurumi oyuncaklar çok fazla kullanıldığı ve tercih edildiği için bu tarz bazı dekoratif ürünlere de yer veriliyor. Amigurumi Askılı Sepet Yapımı nda farklı detaylarla süslemek mümkündür. Farklı hayvan figürleri veya farklı çiçek, desen gibi detaylar da kullanılabilir.

Amigurumi Askılı Sepet Yapımı çocukların da ilgisini çekecektir. Bu nedenle onlara hitap edecek detaylara yer verilmesi önemlidir. Sepet yapımı oldukça kolay ve tasarlanması da oldukça basit bir üründür. Farklı desenlerde yapıp koltuk kenarında da kullanılabilir. Ahşap kollu bir koltuk veya sandalye varsa yine aynı şekilde orada da kullanılabilir. Düz kollu bir koltuk ise ufak değişiklikler yaparak kullanılabilir. Sandalye arkasında içine kitaplar koyarak da değerlendirmek mümkündür. Çocukların eşyaları da bu dekoratif askılı sepette saklanabilir.

Amigurumi Askılı Sepet Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

Amigurumi Askılı Sepet Yapımı için gerekli malzemeler aslında tamamen kişiye bağlıdır. Çünkü yapılacak olan figüre göre veya düzenlenecek olan odaya göre ip rengi belirlenebilir. Yine 2.5 mm lik tığ kullanılabilir. İp yardımıyla sepetler arasında bağlantı kurarak farklı modeller de üretilebilir.

Yapım aşaması ise oldukça kolay bir süreçtir. Amigurumi oyuncak yapımına göre daha basittir. Bu nedenle zaman açısından da çok kısa sürer. Yapılacak olan figürleri farklı şekillerde askısında ya da sepetin ağız kısmına eklemek mümkündür.

Amigurumi Askılı Örgü Tarifi ise şu şekildedir: Zincir çekilip zincirin her iki tarafını sık iğne ile dolanarak örülür. Sepetin büyüklüğünü ise çekilen zincir sayısı belirleyecek. Mesela 31 zincir ile başlayıp zincirin etrafını sık iğne ile dolanarak 60 sık iğne yapılabilir. Ve hiç artırma veya eksiltme yapmadan istenilen yüksekliğe ulaşılana kadar 60 sık iğne olarak örülmeye devam edilsin. Renk değişikliğini örmek istenilen desene göre belirlenebilir. Askılar için 30 zincir çekilir. Daha sonra üzeri 6 tur 30 sık iğne olarak örülür. Kulaklar için örülmek istenen desene göre amigurumi tekniği ile örülür.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof