Aktif Moda

Amigurumi Ay Çiçeği İğnelik Tarifi

Amigurumi Ay Çiçeği İğnelik Tarifi

Herkese merhaba. Amigurumi tarifleri verdiğimiz yazılarımızda bugün bir değişiklik yapacağız. Bugün bir oyuncak yerine evimizde hem dekorasyon amaçlı hem de işlevsel bir amigurumi yapacağız. Eğer amigurumi oyuncaklar nasıl yapılır bilmiyorsanız aynı isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz. Bugün amigurumi ay çiçeği iğnelik tarifi vereceğiz. Bu ay çiçeği iğnelik sayesinde evinizdeki tüm iğneleri bir arada toplayabilirsiniz. Ay çiçeği modelini isterseniz daha küçük modellerde yapıp farklı süslemelerde de kullanabilirsiniz. İki motifin arasına elyaf doldurarak kendinize özgü iğnelikler tasarlayabilirsiniz. İğneliklerin yapımı oldukça kolaydır. Lafı daha fazla uzatmadan gerekli malzemelere geçelim.

Amigurumi Ay Çiçeği İçin Gereken Malzemeler

Amigurumi ay çiçeğimiz için kahverengi sarı ve yeşil olmak üzere 3 adet ip gerekiyor. İp markası olarak dilediğiniz markayı kullanabilirsiniz. 2.5 mm kalınlığındaki tığları kullanabilirsiniz. İki parçayı bir araya getirmek için yorgan iğnesi ve ip kullanabilirsiniz. Malzemelerimiz bu kadar kolay.

Amigurumi Ay Çiçeği İğnelik Tarifi

Amigurumimizin kahverengi ipi ile sihirli halka yaparak başlıyoruz. Sihirli halkanın içerisine 6 sık iğne yapıyoruz. Bir sonraki turda ise her ilmeğe 2 sık iğne örerek 12 ilmeğe çıkarıyoruz. Üçüncü turda 1 örüp 1 arttırarak 18 sık iğne yapıyoruz. Bu şekilde her turda örme sayımızı bir arttırıp yani; 2 ör 1 arttır, 3 ör bir arttır şeklinde 8 ör 1 arttıra kadar geliyoruz. Bu aradaki sık iğnelerimiz 60 etmeli. Arttırma veya eksiltme yapmadan 3 tur 60 sık iğne örüp kahverengi parçayı bitiriyoruz. Sarı ipliği alarak herhangi bir yerden sabitliyoruz. 9 zincir çekip üzerinde ikinci zincirden başlayarak 2 ilmek kaydırma, 1 sık iğne, 1 tekli trabzan, 2 trabzan ve 2 adet ikili trabzan yapıyoruz. Dördüncü sık iğne üzerine ekliyoruz ve bu şekilde tüm çevreyi örüyoruz.

Kahverengi parçayı ördüğümüz gibi aynı şekilde yeşil parçayı da örüyoruz. Daha sonra yeşil parçanın çevresini de aynı şekilde sarı ip ile örüyoruz. İki parçayı bir araya getirip içini elyaf ile doldurduktan sonra kapatıyoruz. Ve iğneliğimiz hazır!

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof