Amigurumi Balkız Tarifi – Yapımı ve Modelleri

Amigurumi Balkız Tarifi – Yapımı ve Modelleri

Amigurumi oyuncaklar özellikle kız çocukları tarafından oldukça beğeniliyor. Amigurumi tekniklerine merak saldıysanız bu amigurumi oyuncak tarifini deneyerek ortaya çok iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Amigurumi kız oyuncakları genellikle kızların ilgisini çeken oyuncak modelleridir. Amigurumi Balkız tarifi oldukça basit teknikler içeriyor. Oyuncak bebeğinizin renklerini kendi istediğiniz modellerde ayarlayabilirsiniz. Bebeğin adı Balkız olduğu için genellikle saç rengi olarak sarı ip tercih ediliyor. Oyuncağı 3 yaşından çocuklar için yapıyorsanız amigurumi güvenli göz tercih edebilirsiniz.

Amigurumi Balkız Oyuncak

Amigurumi Balkız Yapılışı

Amigurumi oyuncağımızı yapmaya kafasından başlıyoruz. Sihirli halka yapıp 6 sık iğne yapıyoruz. İkinci sırada 6 ilmek arttırarak 12 sık iğne örüyoruz. 1 sık iğne 1 arttırma işlemini 6 kez tekrarlıyoruz ve sıra sonuna 12 sık iğne yapıp sırayı bitiriyoruz. 9. Sıraya kadar sık iğne sayısını bir arttırıyoruz ve sıra sonuna yaptığımız sık iğneleri 6’şar olacak şekilde arttırıyoruz. 10 ve 22 sıraları arasında 54 adet sık iğne yapıyoruz.

23’üncü sırada 7 sık iğne ve 1 arttırma yapıp sıra sonuna kadar 48 sık iğne yapıyoruz. 30. Sıraya kadar sık iğne sayısını bir azaltıp 1 arttırma yapıp, sıra sonuna kadar yaptığımız sık iğneleri 6’şar azaltıyoruz. Otuzuncu sırada 12 sık iğne yapıp ipi uzun bırakacak şekilde kafayı bitiriyoruz. Bebeğin gözlerini dikerken kafada 15 ve 16. sıralar arasında 7 – 8 ilmek kalacak şekilde boşluk bırakıyoruz. Bebeğimizde 12 mm amigurumi güvenli göz kullanıyoruz. Gözlerin daha güzel görünmesi için bebeğe kirpik yapabilirsiniz.

Amigurumi Balkız Modelleri

Amigurumi Balkız oyuncağın pek çok farklı modeli bulunuyor. Eğer isterseniz bebeğe geçirilebilir elbiselerden örebilirsiniz. Bu sayede pek çok farklı kıyafet arasından istediğini giydirebilirsiniz. Genellikle kız bebeklerinin çok sevdiği bu oyuncak modeli ile çok farklı tasarımlar çıkartabilirsiniz. Dilerseniz bebeğin saçını farklı renkte yaparak daha farklı bir görünüm oluşturabilirsiniz. Amigurumi bebek oyuncaklarda 12 mm. den küçük gözler biraz kötü görünüyor. Daha küçük çocukların yutma tehlikesine karşın oyuncağın gözlerini keçeden yapabilirsiniz. Bu gözlere kirpik deseni de yapabilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Snoopy Tarifi – Yapımı ve Modelleri başlıklı konuda; Amigurumi Snoopy Modelleri, Amigurumi Snoopy Tarifi ve Amigurumi Snoopy Tarifi – Yapımı ve Modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.