Aktif Moda

Amigurumi Baykuş Çıngırak Yapımı

Amigurumi Baykuş Çıngırak Yapımı

Herkese merhaba. Amigurumi tarifleri verdiğimiz yazılarımıza devam ediyoruz. Amigurumi oyuncaklar nasıl yapılır bilmiyorsanız aynı isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz. Amigurumi oyuncakları çok pratik yaparak elinizde alışkanlık kazanabilirsiniz. Bugün sizlere vereceğim amigurumi tarifi de buna oldukça uygun. Amigurumi baykuş çıngırak yapımı anlatacağım. Bu oyuncağı ahşap halka kullanarak yapıyoruz. Böylelikle hazır satılanlardan daha sağlıklı bir oyuncak yapmış oluyoruz. Eğer bebeğiniz diş çıkarma evresine geçtiyse onları bir nebze rahatlatacaktır. Çevrenizde yeni doğan bebeği olanlar varsa bu çıngırak onlar için güzel bir hediye olabilir. İçine çıngırak yerine ses çıkaran oyuncak da yerleştirebilirsiniz. Tamamen size kalmış bir durum. Lafı daha fazla uzatmadan tarife geçelim.

Amigurumi Baykuş Çıngırak İçin Gereken Malzemeler

Oyuncağımızda malzeme olarak ahşap halka kullanıyoruz. Bunu tuhafiyelerden veya ahşap malzemeler satan dükkanlardan edinebilirsiniz. Oyuncağın bebeğin ilgisini çekmek için renkli renkli ipler kullanıyoruz. Bu oyuncak için 8 renk ip kullandık. Elinizde artan ipler varsa onları değerlendirmek için kullanabilirsiniz. Oyuncağın bitmiş ölçüsü yaklaşık 5 cm civarında olduğu için yeni ip almanıza gerek olmadığını düşünüyorum. Oyuncağımız için 2.5 mm tığ kullanabilirsiniz. Gövdenin içini istediğiniz şey ile doldurabilirsiniz. İster elyaf, ister çıngırak isterseniz de ses çıkaran oyuncak koyabilirsiniz. Daha sonra dikiş işlemleri için ip ve iğne kullanabilirsiniz. Oyuncağımızın gözleri için oldukça küçük gözlerden kullanabilirsiniz.

Amigurumi Baykuş Çıngırak Yapımı

Amigurumi oyuncağımızın öncelikle gövdesini yapıyoruz. Oyuncağın gövdesindeki renk geçişlerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. 13 turda oyuncağın gövdesini bitiyoruz. Oyuncağın çok büyük olmadığını söylemiştim. Daha sonra oyuncağın gözlerini yapıyoruz. Biz modelde beyaz renk kullanmayı tercih ettik ancak siz istediğinizi kullanabilirsiniz. Daha sonra baykuşumuza 2 adet kanat yapıyoruz. Bunları gövde ile birleştiriyoruz. Daha sonra iki adet gözü de baykuşun üzerine ekliyoruz. Ağaçta duruyormuş görüntüsü vermek için de 2 adet yaprak yapıyoruz. Daha sonra tercihen kahverengi bir iple ahşap halkayı dokuyup baykuşu üzerine oturtuyoruz. Tam alt kısmına da 2 adet yaprağı yerleştiriyoruz. Oyuncağımız hazır. Bebeğiniz bu oyuncaktan başka bir oyuncak ile oynamayacak.

Gövde

Renk geçişlerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

1: sihirli halka içine 8 SIK İĞNE

2: her ilmeğe 2 SIK İĞNE (16)

3: (2 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *6 =24 SIK İĞNE

4-12: 24 SIK İĞNE

13: (2 SIK İĞNE, 1 AZALTMA) *6 =18 SIK İĞNE bitir.

İçini elyaf ile dolduralım. İsterseniz çıngırak veya vikvik te yerleştirebilirsiniz.

Gözler 

1: sihirli halka içine 6 SIK İĞNE

2: her ilmeğe 2 SIK İĞNE (12)

Kanatlar 

1: sihirli halka içine 6 SIK İĞNE

2: İlk 4 ilmeğe aynı yere 2 sık iğne, sonrakine 1 TEKLİ TRABZAN, 1 İKİLİ TRABZAN, 1 zincir sonrakine, 1 TEKLİ TRABZAN, 1 sık iğne

Yapraklar 

1: sihirli halka içine 1 zincir ve 5 TEKLİ TRABZAN yapalım.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof