Aktif Moda

Amigurumi Bebek Patiği Yapımı

12.04.2018
717
Amigurumi Bebek Patiği Yapımı

Amigurumi oyuncak yapımı dışında diğer örgü çeşitleri gibi farklı alanlarda da kullanılabilir. Amigurumi Bebek Patiği Yapımı da bunlardan biridir. Amigurumi Bebek Patiği Yapımı diğer yapılan oyuncaklara göre daha da kolaydır. Bebekler için patikler her zaman kullanılan eşyalardandır. Bebek patikleri onların güzel görünmesi için sıkça kullanılır. Patikler oyuncak bebeklerin aksesuarı olarak kullanılabilir. Aynı zamanda çocuklar için de güzel bir oyuncak giysisi olduğu için mutluluk verici olur. Bu tarz aksesuarlarla oyuncakları süsleyerek yeni bir oyuncak havası verip yeni oyuncak alma derdinden kurtulmak da mümkün olabilir.

Amigurumi Bebek Patiği Yapımı son zamanlarda iyice yaygınlaşan amigurumi örgülerin kullanım alanlarından biridir. Oyuncak bebeklere bu şekilde basit ve kolay amigurumi aksesuarlar tasarlamak mümkündür.

Amigurumi Bebek Patiği İçin Gerekenler

Amigurumi Bebek Patiği Yapımı oldukça kolay ve basit olduğu için malzemeleri de bir o kadar kolay bulunan ve edinmesi zahmetli olmayan materyallerdir. Amigurumi bebek patiği yapmak için kırmızı, yeşil ve sarı iplik, 2 adet inci, makas, tutkal ve tığa ihtiyaç vardır. İçini doldurma gibi bir durum söz konusu olmadığı için boncuk elyaf veya normal elyafa ihtiyaç yoktur. Farklı renklerde tüylenmeyen iplerle de örülebilir.

Amigurumi Bebek Patiği Yapımı

Kırmızı ip ile zincir çekerek başlanır. 11 zincir çekildikten sonra 3 zincir daha eklenir. 4. zincir üzerine aynı yere 2 trabzan yaparak devam edilir. Sonrasında 9 trabzan daha yapılır. Köşeye son zincir içine aynı yere 5 trabzan yapılıp, tekrar 9 trabzan eklenir. Son ilmek içine aynı yere 2 trabzan yapıp tur tamamlanır. 3 zincir çekerek başlayıp 3 ilmek içine aynı yere 2 trabzan yapılır ve 9 trabzan daha eklenir. 5 ilmek içine aynı yere 2 trabzan yapıldıktan sonra devam ederek 9 trabzan yapılır. Son iki ilmeğe aynı yere 2 trabzan yapıp bitirilir. 3 zincir çekip yanına aynı yere 1 trabzan yapılır ve 5 ilmek içine 2 tarbzandan sonra 9 trabzan yapılır. 10 ilmek içine aynı yere 2 trabzan ardından 9 trabzan daha yapılır. Son 4 ilmek içine aynı yere 2 trabzan yapılır.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Örgü Oyuncak Araba Yapımı                    başlıklı konuda; Amigurumi Örgü Oyuncak Araba Yapımı, Amigurumi Oyuncak ve amigurumi tarifleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof