Aktif Moda

Amigurumi Benekli Zürafa Yapımı

Amigurumi Benekli Zürafa Yapımı

Amigurumi, Japonya’da ortaya çıkan ve tüm dünyayı kasıp kavuran bir örgü sanatıdır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok yaygın hale gelmiştir. Eğer daha önce amigurumi yapmadıysanız ve amigurumi yapmaya başlayacaksanız ilk başlarda biraz tökezleyeceğinizi bilmelisiniz. Çünkü amigurumi bambaşka bir örme tarzıdır. Amigurumi benekli zürafa yapımı çocuklarınız için harika bir hediye olabilir. Sadece çocuğunuz için de değil sevdikleriniz, arkadaşlarınız için çok şık ve tatlı bir hediye olabilir. Japonca’da Ami (tığ veya şiş ile yapılmış olan) gurumi (içi doldurulmuş oyuncak) anlamına gelmektedir. Ülkemizde ise son dönemlerde popülerliğini iyice arttırarak herkes tarafından bilinmeye başladı.

Eğer amigurumi yapmak istiyorsanız ve daha önceden bu konuyla alakalı bir tecrübeniz yok ise basit modeller seçerek ilk adımı atabilirsiniz. Zürafa, çocukların en sevdiği hayvanlardan biridir ve amigurumi benekli zürafa yapımı da amigurumiye yeni başlayanlar için güzel bir giriş olabilir. Amigurumiye başlayıp kısa sürede amigurumi yapmayı bırakanların en büyük hatalarından birisi ise ilk başta zor modeller seçerek daha sonra bunları yapamayıp amigurumi yapmayı bırakmalarıdır. Siz bu hataya düşmeyerek zürafa yapımı ile ideal bir başlangıç yapabilirsiniz.

Amigurumi Benekli Zürafa Yapımı

Amigurumi Yaparak Para Kazanmak

Amigurumi sadece sevdiklerinizi mutlu edebileceğiniz, çocuklarınıza hediyeler yapabileceğiniz ve onları mutlu edebileceğiniz bir hobi olmanın yanı sıra isterseniz para da kazanabileceğiniz bir ek gelir kaynağı haline dönüşebilir. Amigurumi yaparak cep harçlığını çıkaran insanlar olduğu gibi bunların yanı sıra amigurumi yaparak, tüm mesaisini amigurumiye harcayarak bu iş sayesinde geçimini sağlayan insanlar da vardır. Amigurumi ile para kazanmak tamamen sizin elinizdedir. Kendinizi ne kadar geliştirebildiğinize bağlıdır.

Kendinizi geliştirmek için Türkçe ve yabancı dildeki sayısız videoları izleyerek, yazıları okuyarak bir adım atabilirsiniz.  Unutmayın ki amigurumiye yeni başlıyorsanız bir tökezleme süreciniz, adaptasyon süreciniz olabilir. Bu çok normaldir ve bu süreci en hızlı şekilde atlatabilmek için bol bol pratik yapmalısınız. Yeni şeyler denemelisiniz ve insanların dikkatini çekebileceğini düşündüğünüz amigurumi fikirleri bulmalısınız. Daha önce yapılmamış şeyleri yaparak insanların dikkatini üzerinize çekebilirsiniz. Orijinal olmalısınız ve kendi tarzınızı yaratmalısınız.

Amigurumi Benekli Zürafa Yapımı

Kendinizi geliştirdikten sonra ise amigurumi benekli zürafa yapımı ve diğer amigurumiler ile para kazanmaya başlamak için atmanız gereken ilk adım bir sosyal medya hesabı oluşturmaktır. Bu sosyal medya hesabı amigurumilerinizi paylaşabileceğiniz, müşteriler bulabileceğiniz bir hesap olacağı için yalnızca en iyi amigurumilerinizi paylaşmakta fayda var. Ne kadar çok amigurumi o kadar çok takipçi demek. Yani sık sık paylaşım yapmalısınız takipçilerinizi arttırmak için. Takipçiler potansiyel müşterilerinizdir bunu unutmamalısınız. Daha sonra ise takipçileriniz attığınız amigurumileri beğenirlerse sizden onlar için de yapmanızı isteyerek sipariş verebilirler.

Amigurumi Benekli Zürafa Yapımı

Amigurumi Benekli Zürafa Yapımı Malzemeleri

Amigurumi belki de edinebileceğiniz en ucuz hobilerden biridir. Çünkü malzemelerinin büyük çoğunluğunu evinizde bulabilirsiniz ve dışarıdan almanız gereken malzeme sayısı çok az olacağı için siz de maliyeti çok düşürerek harika işler ortaya koyabileceğiniz bir hobi edinmiş olursunuz. Amiguruminin tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bu kadar çok popüler olmasının ve herkes tarafından bilinmesinin en büyük sebeplerinden birisi de maliyetinin çok düşük olmasıdır.

Amigurumi yaparken yukarıda da söylediğimiz gibi malzemelerin büyük çoğunluğunu evinizden temin edebilirsiniz. Ancak yine de dışarıdan almanız gereken malzemeler olacaktır. Bunların da en önemlisi iptir. Amigurumi benekli zürafa yapımı ya da diğer amigurumiler için de en önemli malzeme olan ip, seçim sırasında titiz ve dikkatli davranılması gereken bir konudur. İpiniz kanserojen madde içermemeli ve boyasını atmamalıdır.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Uğur Böceği Yapımı başlıklı konuda; Amigurumi Sevimli Uğur Böceği, Amigurumi Uğur Böceği ve Amigurumi Uğur Böceği Tarifi hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof