Amigurumi Çocuk Çantası Yapımı

Amigurumi Çocuk Çantası Yapımı

Amigurumi örgüleri hanımların son dönemde en çok kullandığı bir örgü çeşidi. Amigurumi ile çok güzel oyuncaklar örebildiğiniz gibi çocuklarınızın seveceği çok güzel şeyler de yapabilirsiniz. Bu yazımızda çocuklarınızın çok severek kullanacağı bir çanta modeli tarif edeceğiz. Çocuklarınız bu çantaya çok bayılacak. Amigurumi çocuk çantası yapımı oldukça kolaydır. Tek parça örerek kolaylıkla bir çanta yapabilirsiniz. Çantanın sağlam ve uzun ömürlü olması için ucuza kaçmamalısınız. Kaliteli ip kullanarak kaliteli uzun yıllar bozulmadan durabilen bir çanta örebilirsiniz. Eğer ipte ucuza kaçarsanız zamanlar çanta esnemeye ve genişlemeye başlar ki bu hiç istediğimiz bir şey değil. Lafı daha fazla uzatmadan amigurumi çocuk çantası yapımı için gereken malzemelere geçelim.

Amigurumi Çocuk Çantası İçin Gereken Malzemeler

Amigurumi çantamız için dayanıklı ve sağlam bir ipe ihtiyacımız var. Bu nedenle çantayı örerken kalın ip tercih etmelisiniz. Bu sayede dışarıdaki koşullara karşı dayanıklı bir çanta örebilirsiniz. Bizim size önerimiz kartopu markasının amigurumi iplerini kullanmanız. Hem renk çeşidi açısından oldukça geniş bir renk skalası bulunuyor hem de ipler oldukça dayanıklı. Bir başka alternatif olarak da Nakonun pırlanta serisindeki kalın iplerden faydalanmanız. Nakonun alternatif ip seçeneklerine de bakabilirsiniz. İpi kalın olacağı için kalın bir tığ seçmeniz gerekiyor. Size 3 mm tığları önerebiliriz. 3 mm tığla çok dayanıklı sağlam bir amigurumi çanta örebilirsiniz. Eğer 3 mm tığ bulamazsanız 2.5 mm tığ da işinizi görecektir. Çantanın süslemesi ise tamamen hayal gücünüze kalmış. İsterseniz 12 mm amigurumi gözü alarak çantaya bir yüz ifadesi verebilirsiniz. İsterseniz kurdeleler, fiyonklar, örgü çiçeklerden faydalanabilirsiniz.

Amigurumi Çocuk Çantası Yapımı

Tarifte sizlere ilk görselde yer alan bağlama çantayı anlatacağız. Ancak eğer isterseniz çantanıza fermuar ekleyebilirsiniz. Çantaya ifade vermek için yorgan dikiş iğnesi ve naylon ip kullanabilirsiniz. Çantanızı sihirli halka ile örmeye başlayıp sık iğneler ile dokuyorsunuz. Daha sonra istediğiniz boyuta gelene kadar getirip sonra eksilterek küçültüyorsunuz. Örnekte kardan adam modeli kullanıldığı için çantaya bir de şapka örüyorsunuz.

1.tur: Sihirli halka içine 10 sık iğne yapalım.

2.tur : Her ilmeğe 2 kez batarak 20 sık iğne yapalım.

3.tur : Bu turu 20 sık iğne olarak tamamlayalım.

4.tur : 2 ör 1 artır ile 30 sık iğne yapalım.

5.tur : 30 sık iğne olarak tamamlayalım.

6.tur : 2 ör 1 artır ile 40 sık iğne yapalım.

7.tur-15.tur : 40 sık iğne olarak örelim.

İpliğin rengini değiştirelim.

16.tur : Her sık iğne üzerine 1 trabzan yapalım.

17- 19. turlar : Bu turları trabzan ile örüyoruz. Sadece 1 trabzan normal olarak batıyoruz. 1 trabzan önden batarak yapıyoruz.

20.tur : Arka ilmeklere batarak sık iğne ile tamamlayalım turu.

21-25.turlar: Sık iğne olarak örelim. Ve bitirelim.

Kardan adam burnu için  turuncu iplikle 5 zincir çekelim. 2. zincirden itibaren 1 sık iğne, 1 tekli trabzan, son zincire aynı yere 2 trabzan yapalım. Ve kardan adam üzerine dikelim. Ağzını işleyelim. Gözleri yapıştıralım. Kardan adam çantanın ağız kısmından kurdele geçirelim. Uçlarına ponpon takalım. Ve kardan adam tamam.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Tığ İşi Bebek Yelek Modelleri başlıklı konuda; tığ işi bebek yeleği, tığ işi bebek yeleği yapımı ve tığ işi bebek yelek modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.