Amigurumi Deniz Anası Tarifi

Amigurumi Deniz Anası Tarifi

Herkese merhaba. Amigurumi örgü oyuncak tariflerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Amigurumi tığ ile örülen oldukça şık bir oyuncak çeşididir. Amigurumi kullanarak çok sevimli hayvanların oyuncaklarını yaratabilirsiniz. Bu şekilde çocuğunuzun ne ile oynadığını bilirsiniz. Örgüler tamamen el yapımı olduğu için kaliteli pamuk ip kullanıyorsanız çocuğunuza hiçbir şekilde zarar gelmez. Amigurumi oyuncaklar yediden yetmişe herkes tarafından oldukça beğenilmektedir. Eğer amigurumi oyuncaklar nasıl yapılır bilmiyorsanız yazıya tıklayıp öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bu yazımızda amigurumi deniz anası tarifi vereceğiz. Bu oyuncağı bebeğinizin beşiğine de asabilirsiniz. Çocuğunuz bu oyuncağı oldukça sevecek. Eğer amigurumiye yeni başladıysanız bu oyuncağın yapımı biraz zor gelebilir ancak pratik yaparak daha güzel oyuncaklar çıkarabilirsiniz.

Amigurumi Deniz Anası İçin Gereken Malzemeler

Amigurumi oyuncağımız için gereken malzemeler oldukça basit. Oyuncağı örerken 2 renkte pamuklu iplik kullanabilirsiniz. Eğer hangi marka ipi kullanacağınızı bilmiyorsanız Nakonun pırlanta serisindeki iplere bakabilirsiniz. Bu serideki ipler hem çok dayanıklı hem de çok kalitelidir. Alternatif olarak DMC natura just kotton ve Kartopu amigurumi iplerine de bakabilirsiniz. Oyuncağımız için 2.5 mm tığ kullanabilirsiniz. Rahatlıkla amigurumi oyuncağını örebilirsiniz. Gözler için 9 mm boyutundaki amigurumi güvenli gözleri kullanabilirsiniz. Dikiş yapmak için de dikiş ipi ve yorgan iğnesi kullanabilirsiniz. Oyuncağınızın kafasını doldurmak için boncuklu elyaf veya normal elyaf kullanabilirsiniz.

Amigurumi Deniz Anası Tarifi

Oyuncağımıza öncelikle kafasını örerek başlıyoruz. Sihirli halka içine 8 sık iğne yaparak kafaya başlıyoruz. Daha sonra her ilmeğe 2 sık iğne yaparak 16 sık iğne örüyoruz. Daha sonra bir sık iğne bir arttırma yaparak 24 sık iğne dokuyoruz. 2 sık iğne ve bir arttırma yaparak 32 sık iğne yapıyoruz. Bu şekilde kafayı bitirip alt kısma geçiyoruz. Alt kısmı da tıpkı kafası gibi yuvarlak bir şekilde örüyoruz. Farklı renklerdeki iplerle ayakları da örüyoruz. Daha sonra kafaya amigurumi gözleri yerleştirip içini elyaf ile dolduruyoruz. Daha sonra ördüğümüz alt kısma ayakları sık iğne ile birleştirip kafaya dikiyoruz. Ve deniz anası oyuncağımız hazır!

Kafa

1: sihirli halka içine 8 SIK İĞNE

2: her ilmeğe 2 SIK İĞNE= 16 SIK İĞNE

3: (1  SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *tekrar =24 SIK İĞNE

4: (2 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *tekrar  =32 SIK İĞNE

5: (3 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *tekrar  =40 SIK İĞNE

6: (4 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *tekrar = 48 SIK İĞNE

7-8: 48 SIK İĞNE

9: (5 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *tekrar  = 56 SIK İĞNE

10-14: 56 SIK İĞNE

15: ( 2 SIK İĞNE, 2 AZALTMA) =40 SIK İĞNE

Alt kısım

1: sihirli halka içine 8 SIK İĞNE

2: her ilmeğe 2 SIK İĞNE= 16 SIK İĞNE

3: (1  SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *tekrar =24 SIK İĞNE

4: (2 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *tekrar  =32 SIK İĞNE

5: (3 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *tekrar  =40 SIK İĞNE

Ayaklar

30, 40, 50, 60, 70 sayılarında ayrı ayrı zincir çekiyoruz. Her bir zincir içine 2 veya 3 sık iğne yapıyoruz. Aynı yere.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Tığ İşi Bebek Yelek Modelleri başlıklı konuda; tığ işi bebek yeleği, tığ işi bebek yeleği yapımı ve tığ işi bebek yelek modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.