Aktif Moda

Amigurumi Denizkızı Tarifi – Yapımı ve Modelleri

Amigurumi Denizkızı Tarifi – Yapımı ve Modelleri

Denizkızları eskiden beri efsanelerde çok kullanılan yaratıklardır. Özellikle çocuk masallarında çok geçen denizkızları çok seviliyor. Çocuğunuzun çok sevdiği bu karakter için amigurumi oyuncak yapabilirsiniz. Aşağıdaki amigurumi denizkızı tarifi 30 santim büyüklüğünde bir oyuncak. 5 – 6 yaşlarındaki çocuklar için oldukça uygun boyutta olan bu oyuncağın boyunu isterseniz daha da kısa yapabilirsiniz. Küçük çocuklar için küçük oyuncak yapmanız daha ideal olacaktır. Amigurumi oyuncağın yapımında toplamda 2 ip kullanıldı. Yapacağınız oyuncağın boyutuna göre ip sayısı artabilir veya azalabilir.

Amigurumi Denizkızı Modelleri

Amigurumi Denizkızı Nasıl Yapılır?

Eğer amigurumi tekniklerine hakimseniz amigurumi denizkızı tarifi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Tığ teknikleri kullanılarak yapılan bu oyuncaklar çocuklar tarafından çok seviliyor. Genellikle kızlara hitap eden bu oyuncağı çocuğunuzun istediği renklerde tercih edebilirsiniz. Denizkızı Ariel’i kendinize model olarak tercih edebilirsiniz. Ariel’in kuyruğunda yeşil, bikinisinde mor ve saçlarında da kızıl renkli ip kullanabilirsiniz. Gözleri için oldukça sevimli amigurumi güvenli gözleri tercih edebilirsiniz. Kızınız bu oyuncağa bayılacaktır.

Amigurumi oyuncağımızın yapımına kuyruktan başlıyoruz. Kuyruğu yaparken ten rengine geçerek aynı zamanda gövdeyi de örmeye devam ediyoruz. Vücudu örüp bitirdikten sonra kafasını yapmaya başlıyoruz. Kafayı örüp bitirdikten sonra içini dolduruyoruz. Vücuda doldurduktan sonra kapatıyoruz ve kafayla birleştiriyoruz. Birleştirirken yorgan iğnesi tercih edebilirsiniz. Oyuncağımıza iki adet kol yaptıktan sonra denizkızı oyuncağımızı tamamlıyoruz. Amigurumi oyuncağınız için farklı renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Oldukça sevimli olan bu oyuncak modelini kızınız çok sevecek. Bu oyuncağı çocuğunuzun istediği renklerde de yapabilirsiniz.

Farklı Amigurumi Denizkızı Modelleri

Amigurumi denizkızı oyuncağını çok farklı modellerde yapabilirsiniz. İsterseniz vücudu bacaklarla birlikte örüp kuyruğunu ayrı bir şekilde örebilirsiniz. Bebeğinize farklı elbise modelleri örerek bebeğin daha kullanışlı olmasını sağlayabilirsiniz. Amigurumi denizkızı tarifi tığ işi tekniklerini bilmeniz yeterli olacaktır. Eğer yeni başladıysanız tarifi uygulamakta biraz zorluk yaşayabilirsiniz. Amigurumi tarifinde değişiklikler yaparak bebeğinizin daha büyük ya da daha küçük olmasını sağlayabilirsiniz. Denizkızının yüzünü suluboya kullanarak renklendirebilirsiniz. Oyuncağınız bu şekilde çok daha sevimli ve eğlenceli görünecektir.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof