Aktif Moda

Amigurumi Diş Yapımı

Amigurumi Diş Yapımı

Amigurumi örgü örerek yapabileceğiniz bir oyuncak çeşididir. Amigurumi ile bir çok nesneyi oyuncak haline çevirebilirsiniz. Bugün size Amigurumi diş yapımı tarif edeceğiz. Bu oyuncağı yapıp sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Bu diş oyuncağı özellikle çocukların ilgisini çekecektir. Bu oyuncağı çocuğunuza sağlıklı diş bakımını öğretmek için de kullanabilirsiniz. Sayfanın altında yer alan resimlerden esinlenerek kendi diş modelinizi oluşturabilirsiniz. İsterseniz bu oyuncağı anahtarlık olarak da kullanabilir veya sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Amgurumi diş yapımı oldukça basit ve detaylı tarifi sizler için ilk defa yayınlıyoruz. Amiguruminin yüzüne ifade vermek için ise normal dikiş tekniklerinden faydalanabilirsiniz.

Amigurumi Diş İçin Gereken Malzemeler

Amigurumi diş yapımı için gereken malzemeler oldukça basit. İstediğiniz renklerde 3 adet amigurumi ipi kullanmalısınız. Kartopu markasının amigurumi iplerinden faydalanabilirsiniz. Eğer kaliteli bir oyuncak yapmak istiyorsanız nako pırlanta iplerinden kullanabilirsiniz. Tığ olarak eğer ince dokumak istiyorsanız 2 numara, kalın bir örgü yapmak istiyorsanız 3 numara kullanmalısınız. 2.5 numara tığ kullanarak ortalama sağlam bir oyuncak örebilirsiniz. Bu diş için bizim size önereceğimiz 3 renk; pembe, beyaz ve sarı. Tabii istediğiniz renkleri kullanmakta özgürsünüz. Yüz ifadesi için yorgan iğnesi ve naylon ip yeterli olacaktır. Amigurumi için üretilmiş özel gözlerden de yararlanabilirsiniz.

Amigurumi oyuncak modelini kabaca tarif etmek gerekirse, öncelikle dokumaya ayaklardan başlıyorsunuz. Ayaklardan birisini örüp uzunca bir parça bırakmalısınız. İkinci ayağı da ördükten sonra ipi koparmadan diğer ayakla birleştiriyorsunuz. İki ayağı birbirine sık iğne ile birleştirip sık iğne ile çevreliyorsunuz. Ayakları birleştirdikten sonra pembe ipe geçip gövdeyi örüyorsunuz. Gövde bittikten sonra içini elyaf veya boncuk elyaf kullanarak dolduruyorsunuz. Yorgan iğnesi ve naylon ip kullanarak ağzını dikiyorsunuz. Sarı ip ile tacı da ördükten sonra yine yorgan iğnesi yardımıyla sarı ip kullanarak kafaya yerleştirebilirsiniz. Yüzüne ifade vermek için pembe ve kırmızı naylon ip kullandık. Gözler için amigurumi gözlerinden de faydalanabilirsiniz. Model küçük olduğu için küçük gözler kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Daha fazla uzatmadan amigurumi diş yapımı tarifine geçelim;

Ayaklar

1- Sihirli halka 6 SIK İĞNE

2- 2 SIK İĞNE

3- 1 SIK İĞNE 1 ARTTIRMA (6 KERE) (18 SIK İĞNE)

4-5 18 SIK İĞNE

6- İki ayağı sık iğne ile birleştir 36 SIK İĞNE

7- 34 SIK İĞNE

8-11 34 SIK İĞNE (BEYAZ)

12- 1 SIK İĞNE 1 ARTTIRMA 1 SIK İĞNE (3 KERE) (40 SIK İĞNE)

13-17 40 SIK İĞNE

18- 5 SIK İĞNE 1 AZALTMA (5 KERE) 5 SIK İĞNE (35 SIK İĞNE)

19- 4 SIK İĞNE 1 AZALTMA (5 KERE) 4 SIK İĞNE (30 SIK İĞNE)

20- 3 SIK İĞNE 1 AZALTMA (5 KERE) 1 SIK İĞNE (25 SIK İĞNE)

21- 2 SIK İĞNE 1 AZALTMA (5 KERE) 2 SIK İĞNE (20 SIK İĞNE) İçini doldur

Taç Yapımı

1- Sihirli halka 6 SIK İĞNE

2- 2 SIK İĞNE (12 SIK İĞNE)

3- 1 SIK İĞNE 1 ARTTIRMA (6 KERE) (18 SIK İĞNE)

4- 2 SIK İĞNE 1 ARTTIRMA (6 KERE) (24 SIK İĞNE)

5- 24 SIK İĞNE

6- 24 SIK İĞNE

7- 3 İKİLİ TRABZAN 1 ZİNCİR 1 SIK İĞNE 3 İKİLİ TRABZAN 3 AT

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof