Aktif Moda

Amigurumi El Kuklası Yapımı

07.04.2018
509
Amigurumi El Kuklası Yapımı

Amigurumi El Kuklası Yapımı oldukça pratik ve kolay. Amigurumi oyuncaklar he yapılışı hem de kullanımı açısından çok kolay ve pratiktir. Çocukların da severek oynayacağı bu kuklalar son dönemlerde çok popüler oldu. Kukla şeklinde oyuncaklarla küçük yaşlardaki çocukların da eğlenmesini sağlamak mümkündür. Genelde amigurumiler pamuklu iplerle veya pamuklu akrilik karışık iplerle örülüyor. Amigurumi El Kuklası Yapımı diğer oyuncuklar gibi yapılması çok kolaydır. Hem her renkte yapılabilir, hem de boyutu istediğiniz gibi ayarlanabilir.

Amigurumi bebekler ve kuklalar son dönemin vazgeçilmezlerinden. Birçok plastik oyuncaktan da daha sağlıklı ve güvenlidir. Kullanacağınız ip kaliteli olduğu sürece rahat olabilirsiniz. Onların hayal gücü inanılmaz derece de geniştir. Bu neden ile onların iç seslerini dışa aktarabilmelerine yarayacak olan bu özel oyuncaklar, harika sonuçları alabileceğiniz çok farklı alternatiflerdir. Çocuklarınız ile birlikte yapabileceğiniz el yapımı onların yaratıcılıklarını ve el becerilerini de geliştirecektir.

Amigurumi El Kuklası İçin Gerekenler Nelerdir?

Amigurumi El Kuklası yapımı için seçeceğiniz renk önemli değildir. İstediğiniz renkte amigurumi kuklası yapabilirsiniz. Genelde amigurumiler pamuklu iplerle ya da pamuklu akrilik karışık iplerle örülüyor. Bu şekilde farklı modeller de üretebilirsiniz. Yine her zamanki gibi 2,5 mm lik tığ ile yapmanız sizin için daha rahat olacaktır.

Gerekli malzemelerde yapmak istediğiniz hayvan figürüne karar verdikten sonra renkleri belirlemeniz yeterli. Farklı renkler kullanarak rengarenk oyuncaklar da yapabilirsiniz. Ama genelde görüntü açısından rahat algılanması için birbirine uyumlu tonlar kullanılması tavsiye edilir.

Amigurumi El Kuklası Yapımı

Amigurumi kukla elinize göre veya parmak kukla şeklide yapılabilir. Bunun için elinizin veya parmak ölçünüzün ayarlanmış olması gerekir. Önceden ölçüleri ayarlayıp başlamanız ah sonraki adımlar için işinizi kolaylaştıracaktır. Vücut yapımı için dil ve ağzın iki parçasını diktikten sonra oluşan sayıyı artırma ve eksiltme yapmadan 30 tur örülür. Ağzı için ise 6 sık iğne ile başlanır. Saçlar için de 20 zincir atarak başlanır.

Özellikle farklı cinsiyetlerde ve karakterlerde yaratacağınız bu hoş amigurumi el yapımı kukla aktivitesi, tahmininizden çok daha verimli olacaktır.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Şirine Modelleri başlıklı konuda; Amigurumi Oyuncak, Amigurumi Şirine Modelleri ve amigurumi tarifleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof