Aktif Moda

Amigurumi Fil Anahtarlık Tarifi

Amigurumi Fil Anahtarlık Tarifi

Amigurumi tekniklerini sadece oyuncak yapımında değil hayatınıza renk katmak için de kullanabilirsiniz. Amigurumi oyuncakları çok daha küçük boyutlarda yapıp anahtarlık ya da süs eşyası olarak da kullanabilirsiniz. Elinizde fazladan ip arttıysa ve ipten büyük bir oyuncak çıkmayacak gibiyse anahtarlık yaparak değerlendirebilirsiniz. Amigurumi fil anahtarlık tarifi yeni başlayanlar için oldukça uygundur. Oyuncak oldukça küçük boyutlarda olduğu için yanlış yapma ihtimaliniz o kadar azalır. Oyuncağınızın gözü için küçük amigurumi güvenli göz kullanabilirsiniz.

Amigurumi Fil Anahtarlık Yapımı

Amigurumi fil anahtarlık tarifi için gri ip ve 2.5 mm tığ gerekiyor. Amigurumi oyuncağımızın yapımına gövdesinden başlıyoruz. 8 sık iğne yaparak ilk turumuza başlıyoruz. İkinci sırada 16, üçüncü sırada 24, beşinci sırada 32 ve altıncı sırada 40 sık iğne yapıyoruz. 6 – 22 sıraları arasında 40 sık iğne yapıyoruz. Daha sonraki adımlarda sık iğne sayımızı 8 eksiltiyoruz. 26. Sırada 8 sık iğne yaparak gövdeyi tamamlıyoruz. 24. Sırada oyuncağımızın içini elyaf ile dolduruyoruz.

Daha sonra oyuncağımızın başına başlıyoruz. Sihirli halkamızı yapıp içerisine 6 sık iğne dolduruyoruz. İkinci sırada her sık iğneye iki sık iğne yaparak bu işlemi 6 kez tekrarlıyoruz. Bu şekilde aşağıdaki tarife uyarak amigurumi fil anahtarlık oyuncağımızın başını yapıyoruz. Filin daha gerçekçi görünmesini istiyorsanız kulak ve ayak ekleyebilirsiniz. Bir de minik bir kuyruk yaparsanız çok daha güzel bir anahtarlığınız olabilir. Anahtarlık normal oyuncaklara göre biraz daha küçük olduğu için gözlerini yaparken boncuk işleyebilirsiniz.

Amigurumi Fil Anahtarlık Modelleri

Amigurumi oyuncağınızı farklı modellerde ve renklerde yapabilirsiniz. Amigurumi fil anahtarlık tarifi değiştirerek çok daha değişik anahtarlıklar yapabilirsiniz. Dilerseniz oyuncağınızın boynuna fiyonk yaparak hem kız hem de erkekler için uygun hale getirebilirsiniz. Oyuncağınızın kafasına kurdele takarak kızlar için uygun hale getirebilirsiniz. Filinizin boynuna papyon olarak takarsanız erkek çocuklar için uygun hale getirebilirsiniz. Dilerseniz filin kuyruğuna da kurdele bağlayabilirsiniz. Filin yanaklarına pembe boya ile boyayarak çok daha gerçekçi ve güzel gösterebilirsiniz. Arkadaşlarınız için bu oyuncaklardan yapıp hediye olarak verebilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof