Aktif Moda

Amigurumi Frida Kahlo Oyuncak Modelleri

Amigurumi Frida Kahlo Oyuncak Modelleri

Herkese merhaba. Amigurumi tarifleri verdiğimiz yazılarımızın bir başka örneği ile karşınızdayız. Amigurumi oyuncaklar nasıl yapılır merak ediyorsanız aynı isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz. Bugün sizlere Amigurumi Frida Kahlo oyuncak modelleri göstereceğim. İsterseniz siz de bu oyuncaklardan yapabilir ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. İsterseniz daha küçük boyutlarda örüp anahtarlık olarak kullanabilirsiniz. Ya da orta boyutlarda bir bebek örüp dekorasyon amaçlı da kullanabilirsiniz. Amigurumi oyuncaklara yeni başladıysanız bu modeller sizin için biraz zor gelebilir. Elinizde eski ipler varsa onlarla pratik yapmak için oyuncağı yapmayı deneyebilirsiniz. Amigurumi bolca emek ve pratik isteyen bir sanattır. Eğer isterseniz kendiniz amigurumi Frida Kahlo oyuncak modelleri çıkarabilirsiniz.

Amigurumi Frida Kahlo Oyuncak İçin Gereken Malzemeler

Amigurumi oyuncağımız için gereken malzemeler aynı. Frida Kahlo oyuncağımız için ten rengi, pembe, siyah ve kırmızı renkleri kullanabilirsiniz. İstediğiniz renkleri kullanmakta özgürsünüz. Bu renkler Frida Kahlo’nun en sık kullandığı renklerdir. Frida Kahlo anahtarlık yapıyorsanız daha ince bir ip ve ince bir tığ tercih etmelisiniz. Daha büyük modeller için orta kalınlıkta ip ve 2.5 mm kalınlığındaki örgü tığı yeterli olacaktır. Oyuncağınızın içini boyutuna göre boncuklu elyaf veya düz elyaf kullanabilirsiniz. Yine oyuncağınızın boyutuna göre amigurumi güvenli gözlerini kullanabilirsiniz. Amigurumi oyuncağınızın yüz ifadesini yapmak ve Frida Kahlo kaşı için siyah naylon ip ve dikiş iğnesi kullanabilirsiniz.

Amigurumi Frida Kahlo Oyuncak Yapımı

Amigurumi oyuncağımızı düz bir bebek gibi örmeye başlıyoruz. Önce kafasını örüp ardından içini dolduruyoruz. Daha sonra birleştirme işlemi için uzun bir ip kesiyoruz. Daha sonra gövdeyi elbisesi ile birlikte örüp içini dolduruyoruz. Birleştirme işlemi için uzun bir ip bıraktıktan sonra ağzını sık iğne tekniği ile kapatıyoruz. 2 adet kol ve ayağı ördükten sonra onları da ip bırakarak bitiriyoruz. Daha sonra bu parçaları birleştirmeden önce oyuncak bebeğimizin yüzünü oluşturuyoruz. Aşağıdaki modellere bakarak bir yüz oluşturabilirsiniz. Daha sonra bebeğimizin saçına da topuz ve çiçekler ördükten sonra birleştiriyoruz. Oyuncağımız oynanmaya hazır hale geliyor. İyi eğlenceler!

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof