Amigurumi Huysuz Melek Tarifi

Amigurumi Huysuz Melek Tarifi

Herkese merhaba. Bugün oldukça şirin bir amigurumi tarifi vereceğim. Amigurumi oyuncaklar nasıl yapılır öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Amigurumi oyuncakların yapımı oldukça kolay ve eğlencelidir. Bir kere öğrenirseniz bir daha yapmaktan vazgeçemeyeceksiniz. Amigurumi oyuncaklara çocuklarınız da bayılacak. Bazı amigurumi oyuncakları sadece çocuklar için değil dekorasyon için de yapabilirsiniz. Sitemizde bir çok dekorasyon amaçlı amigurumi tarifi bulunuyor. Amigurumi oyuncağınız için gereken malzemelere kolaylıkla erişebilirsiniz. Amigurumi huysuz melek tarifi oldukça kolay. Eğer amigurumiye yeni başladıysanız oyuncak sizin için oldukça kolay olacak. Pratik yapmak için birebir tarif. İsterseniz bu oyuncağı dekorasyon amaçlı da kullanabilirsiniz. Amigurumi huysuz melek çalışma masanızda oldukça şirin durabilir.

Amigurumi Huysuz Melek İçin Gereken Malzemeler

Amigurumi huysuz melek için sarı, beyaz, siyah ve bej renklerde ip kullanabilirsiniz. Oyuncağımızın boyutu yaklaşık olarak 7 – 8 cm civarında. Bu yüzden yeni ip almanıza gerek yok. Elinizde artan fazladan ip varsa onları kullanabilirsiniz. Amigurumi ip önerisi olarak Nakonun Pırlanta serisini kullanabilirsiniz. Kesinlikle tüylenmez ve bozulma yaşamazsınız. Oyuncağınızda 2 veya 2.5 mm kalınlığındaki tığ kullanabilirsiniz. Amigurumi oyuncak yaparken işaretleyiciden faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda makas, iğne ve iplik kullanarak dikme işlerini gerçekleştirebilirsiniz. İçini doldurmak için boncuklu elyaf veya normal elyaf kullanabilirsiniz. Huysuz meleğimiz için gereken malzemeler işte bu kadar basit.

Amigurumi Huysuz Melek Tarifi

Amigurumi huysuz meleğimizin tarifi de oldukça basit. Bu amigurumi huysuz meleğimizin vücudunu örerek başlıyoruz. 17’inci turda oyuncağa plastik palet ya da kuru fasulyeyi bir çorap içine yerleştirelim. Taban kısmına yerleştirdikten sonra üzerini doldurmaya başlayalım. 26’ıncı turda gövdeyi bitirelim. Daha sonra oyuncağımıza 2 adet kol örüyoruz. Sonra haresini ve kanatlarını örüyoruz. Daha sonra amigurumi teknikleri ile gözleri örerek oyuncağa dikiyoruz. Gözlerden birisini büyük birisini küçük yapabiliriz. Daha sonra keçeden küçük iki adet kaş keserek çatık bir şekilde birleştiriyoruz. Ve ince bir şekilde dudağını dikiyoruz. Ve oyuncağımız hazır. Biraz huysuz ama çok şeker görünüyor. Oyuncağınızı sevdiklerinize ya da çocuklara hediye edebilirsiniz.

Vücut

1: sihirli halka içine 6 SIK İĞNE

2: her ilmeğe 2 SIK İĞNE (12)

3: (1 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *6 =18 SIK İĞNE

4: (2 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *6 =24 SIK İĞNE

5: (3 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *6 =30 SIK İĞNE

6: (4 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *6 = 36 SIK İĞNE

7: (5 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *6 = 42 SIK İĞNE

8: (6 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *6 = 48 SIK İĞNE

9: Arka ilmeğe batarak 48 SIK İĞNE

10-11:48 SIK İĞNE

12: (6 SIK İĞNE, 1 AZALTMA)*6 = 42 SIK İĞNE

13:(5 SIK İĞNE, 1 AZALTMA)*6 =36 SIK İĞNE

14-15: 36 SIK İĞNE

16: (4 SIK İĞNE, 1 AZALTMA)*6 =30 SIK İĞNE doldurmaya başla.

17:  (3 SIK İĞNE, 1 AZALTMA)*6 =24 SIK İĞNE

18: (5 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA)*6 =28 SIK İĞNE

19: (6 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA)*6 = 32 SIK İĞNE

20: (7 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *6 = 36 SIK İĞNE

21: 36 SIK İĞNE

22: (7 SIK İĞNE, 1 AZALTMA) *6 = 32 SIK İĞNE

23: (6 SIK İĞNE, 1 AZALTMA) *6 = 28 SIK İĞNE

24:  (2 SIK İĞNE, 1 AZALTMA)*6 =21 SIK İĞNE

25: (1 SIK İĞNE, 1 AZALTMA)*6 = 14 SIK İĞNE

26: 7 AZALTMA = 7 SIK İĞNE bitir

Kollar (2 adet )

1: sihirli halka içine 7 SIK İĞNE

2-6: 7 SIK İĞNE

Gözler

Beyaz ile ;

1: sihirli halka içine 6 SIK İĞNE

2: her ilmeğe 2 SIK İĞNE (12)

Siyah ile ;

1: sihirli halka içine 6 SIK İĞNE

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Tığ İşi Bebek Yelek Modelleri başlıklı konuda; tığ işi bebek yeleği, tığ işi bebek yeleği yapımı ve tığ işi bebek yelek modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.