Aktif Moda

Amigurumi Kalem Süsü Yapımı

Amigurumi Kalem Süsü Yapımı

Amigurumi, boş zamanlarınızı dolu dolu geçirmek için edinebileceğiniz harika bir hobidir. Eğer evde çok fazla zaman geçiren biriyseniz bu örgü sanatı sayesinde hem sevdiklerinizi mutlu edecek harika hediyeler yapabilir hem de bu vakitte çok eğlenebilirsiniz. Bu yazımızda sizler için kalemlerin üzerine harika süsler yapacağız. Çocuklarınızın, sevdiklerinizin kalemlerinin üzerine süs yaparak onları mutlu etmeniz mümkün. Eğer daha önce amigurumi yapmadıysanız ve yeni başlayacak biriyseniz, örgü işlerinde de tecrübeniz yoksa amigurumi kalem süsü yapımı tam da size göre bir yazı olabilir.

Yukarıda da söylediğimiz gibi amigurumiye ve örgü işlerine yeni giriyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır. Amigurumiye yeni başlayan ve kısa sürede bırakmak zorunda kalan insanların yaptıkları hataları tekrarlatmamalısınız. Bu hatalardan en büyüğü ve amigurumiyi bırakmalarına sebep olanı ise yeni başlayan biri olmasına rağmen sırf güzel göründüğü için en zor modelleri seçmeleridir. Çok zor modeller yeni başlayan birinin yapamayacağı şeylerdir. Yeni başlayan biri kısa sürede bitecek ve kolay modeller seçmelidir. Bu sayede kısa sürede bittiği için hevesi artacaktır.

Amigurumi Kalem Süsü Yapımı

Amigurumi Kalem Süsü Yapımı Malzemeleri

Amigurumi, Japonya’dan çıkan ve tüm dünyayı kasıp kavuran bir örgü sanatıdır. Tüm dünyayı etkisi altına alan bu örgü sanatı ülkemizde de çok sık kullanılmaktadır. Amiguruminin tüm dünyada ve ülkemizde bu kadar sık tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri ise maliyetidir. Çok düşük maliyetle yapılan bu örgü sanatını yapmak, sevdiklerinize dışarıdan bir oyuncak almaktan daha az maliyetlidir. Maliyetin bu kadar düşmesinin nedenlerinden en büyüğü ise amigurumi kalem süsü yapımı için ihtiyacınız olan malzemelerin büyük çoğunluğunun evinizde olmasından kaynaklanır.

Evinizdeki malzemeler sayesinde dışarıdan çok az şey almanız yeterlidir. Evinizdeki malzemeler ile amigurumi yaparken ihtiyacınız olan şeylerin büyük çoğunluğunu karşılayabilirsiniz ancak yukarıda da söylediğimiz gibi yine de dışarıdan almanız gereken bazı şeyler vardır. Bunlardan en önemlisi de iptir. İp, amiguruminin en temel malzemesidir ve ip seçimi esnasında son derece dikkatli ve titiz davranmak gerekir. Amigurumi genellikle çocuklar için yapılan bir hediye olduğu için ipiniz de kanserojen madde içermeyen ve boyasını atmayan bir markadan olmalıdır. Aksi halde çok büyük zararlara yol açabilir.

Amigurumi Yaparak Para Kazanılır Mı?

Amigurumi yaparak para kazanmak mümkün. Tüm dünyada ve ülkemizde bunun pek çok örneği de var. Amigurumi yaparak cep harçlığını kazanan ve gününü kurtaran insanlar vardır. Bu insanların yanı sıra tam zamanlı bir iş olarak amigurumiyle uğraşan ve geçimini sadece amigurumi yaparak sağlayan insanlar da vardır. Eğer siz de o insanlar gibi amigurumi yaparak para kazanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır. Bunlardan en önemlisi ise para kazanmaya başlamadan önce profesyonelleşmelisiniz. Kendinizi çok iyi geliştirmelisiniz ve para kazanmak için ilk adımları atmaya öyle başlamalısınız. Aksi takdirde sonucunda bir hüsrana uğrayabilir ve amigurumiye küsebilirsiniz.

Kendinizi çok iyi bir şekilde geliştirip, insanların dikkatini çekebilecek yeni fikirler düşünüp onları ortaya koyabilecek seviyeye gelmelisiniz. Daha sonra ise amigurumi kalem süsü yapımı ile başlayan amigurumi yolculuğunuzu para kazanabileceğiniz bir seviyeye taşımanız mümkün. Bunun için bir sosyal medya hesabı açmalısınız. Bu hesapta amigurumilerinizi paylaşacak ve müşteriler bulacaksınız. İnsanların dikkatini çekmek için çok kısa bir süreniz olduğunu unutmayın ve yalnızca en iyi amigurumilerinizi sosyal medya hesabınıza yükleyin. İnsanların dikkatini çekmeyi başarırsanız eğer ilk satışınızı yapmak için önünüzde hiçbir engel kalmayacak ve para kazanmaya başlayacaksınız.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Tatlı Sincap Yapımı başlıklı konuda; Amigurumi Sincap Nasıl Yapılır, Amigurumi Sincap Yapımı ve Amigurumi Tatlı Sincap Yapımı hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof