Amigurumi Karpuz Çanta Yapımı – Tarifi ve Modelleri

Amigurumi Karpuz Çanta Yapımı – Tarifi ve Modelleri

Amigurumi tekniklerini kullanarak çocukların her gün kullanabileceği bir çanta yapabilirsiniz. Anaokuluna giden ya da daha küçük yaşlarda bir çocuğunuz varsa bu çantaları tercih edebilirsiniz. Sırt çantası olarak örebileceğiniz gibi kol çantası olarak da yapabilirsiniz. Amigurumi karpuz çanta yapımı oldukça basit ve pratiktir. Evinizde nostaljik bir hava oluşturmak için tek bir karpuz dilimi yaparak içini elyafla doldurabilirsiniz. Amigurumi karpuz çanta için kırmızı, yeşil ve siyah ip kullanabilirsiniz.

Amigurumi Karpuz Çanta

Amigurumi Karpuz Çanta Yapımı

Amigurumi karpuz dilimi örerek de çanta yapabilirsiniz. İki adet karpuz dilimi yaparsanız fermuarla birleştirebilirsiniz. Örgü karpuz diliminin nasıl yapılacağını aşağıdaki videodan öğrenebilirsiniz. Karpuz diliminde siyah, kırmızı, beyaz ve yeşil renkleri kullanabilirsiniz. Karpuz diliminin dışını yeşil renkli iplerle yapabilirsiniz. Yeni başlayanlar bu oyuncağın yapımında biraz zorlanabilirler. Daha çok pratik yaparak daha güzel oyuncaklar ortaya çıkarabilirsiniz. Amigurumi oyuncağın içini doldurmadan tersini çevirerek fermuar dikebilirsiniz. Ayrıca ası dikişlerini de tersten yapabilirsiniz. Böylece daha temiz bir görünüm oluşturursunuz.

Fileli bir çanta yaparak alışveriş için uygun bir çanta yapabilirsiniz. File alışveriş çantası için yuvarlak kısmından başlıyoruz. 6 zincir çekerek tabana başlıyoruz. Daha sonra bunu bir yuvarlak haline getirerek 3 zincir çekiyoruz. Zincirleri yuvarlağın içine batıp ikili trabzan yapmaya başlıyoruz. Toplamda 14 tane ikili trabzan yapıyoruz. Baştaki trabzanın tepesine batarak ilmeğimizi çekiyoruz. İkinci sırada 3 zincir çekerek zincirin dibine batıyoruz. Daha sonra bir sonraki trabzanın tepesine batıp ikili trabzan yapıyoruz. Tüm trabzan başlarına iki kere batıp sıra sonuna kadar ikili trabzan yapıyoruz.

Amigurumi Karpuz File Çanta Modeli

File modelinin yapımı dilime göre daha kolaydır. Aşağıda bulunan videodan çok daha kolay öğrenebilirsiniz. Amigurumi karpuz çanta yapımı biraz fazla pratik ister. Daha önceden amigurumi oyuncak yaptıysanız bu çantayı da kolaylıkla yapabilirsiniz. File çantanın en kolay kısmı fileleri yapmak. Geniş tutularak yapıldığı için yeni başlayanlar bu kısımda hiç zorlanmazlar. Amigurumi karpuz çantayı pikniğe gittiğinizde ya da plajda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Daha küçük boyutlarda yaparak çocuğunuzun da kullanmasını sağlayabilirsiniz.

 

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Balkız Tarifi – Yapımı ve Modelleri başlıklı konuda; Amigurumi Balkız Modelleri, Amigurumi Balkız Tarifi ve Amigurumi Balkız Tarifi – Yapımı ve Modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.