Aktif Moda

Amigurumi Karpuz Çanta Yapımı – Tarifi ve Modelleri

10.04.2023
4.445
Amigurumi Karpuz Çanta Yapımı – Tarifi ve Modelleri

Amigurumi tekniklerini kullanarak çocukların her gün kullanabileceği bir çanta yapabilirsiniz. Anaokuluna giden ya da daha küçük yaşlarda bir çocuğunuz varsa bu çantaları tercih edebilirsiniz. Sırt çantası olarak örebileceğiniz gibi kol çantası olarak da yapabilirsiniz. Amigurumi karpuz çanta yapımı oldukça basit ve pratiktir. Evinizde nostaljik bir hava oluşturmak için tek bir karpuz dilimi yaparak içini elyafla doldurabilirsiniz. Amigurumi karpuz çanta için kırmızı, yeşil ve siyah ip kullanabilirsiniz.

Amigurumi Karpuz Çanta - Amigurumi Karpuz Çanta Yapımı – Tarifi ve Modelleri

Amigurumi Karpuz Çanta Yapımı

Amigurumi karpuz dilimi örerek de çanta yapabilirsiniz. İki adet karpuz dilimi yaparsanız fermuarla birleştirebilirsiniz. Örgü karpuz diliminin nasıl yapılacağını aşağıdaki videodan öğrenebilirsiniz. Karpuz diliminde siyah, kırmızı, beyaz ve yeşil renkleri kullanabilirsiniz. Karpuz diliminin dışını yeşil renkli iplerle yapabilirsiniz. Yeni başlayanlar bu oyuncağın yapımında biraz zorlanabilirler. Daha çok pratik yaparak daha güzel oyuncaklar ortaya çıkarabilirsiniz. Amigurumi oyuncağın içini doldurmadan tersini çevirerek fermuar dikebilirsiniz. Ayrıca ası dikişlerini de tersten yapabilirsiniz. Böylece daha temiz bir görünüm oluşturursunuz.

Fileli bir çanta yaparak alışveriş için uygun bir çanta yapabilirsiniz. File alışveriş çantası için yuvarlak kısmından başlıyoruz. 6 zincir çekerek tabana başlıyoruz. Daha sonra bunu bir yuvarlak haline getirerek 3 zincir çekiyoruz. Zincirleri yuvarlağın içine batıp ikili trabzan yapmaya başlıyoruz. Toplamda 14 tane ikili trabzan yapıyoruz. Baştaki trabzanın tepesine batarak ilmeğimizi çekiyoruz. İkinci sırada 3 zincir çekerek zincirin dibine batıyoruz. Daha sonra bir sonraki trabzanın tepesine batıp ikili trabzan yapıyoruz. Tüm trabzan başlarına iki kere batıp sıra sonuna kadar ikili trabzan yapıyoruz.

Amigurumi Karpuz File Çanta Modeli

File modelinin yapımı dilime göre daha kolaydır. Aşağıda bulunan videodan çok daha kolay öğrenebilirsiniz. Amigurumi karpuz çanta yapımı biraz fazla pratik ister. Daha önceden amigurumi oyuncak yaptıysanız bu çantayı da kolaylıkla yapabilirsiniz. File çantanın en kolay kısmı fileleri yapmak. Geniş tutularak yapıldığı için yeni başlayanlar bu kısımda hiç zorlanmazlar. Amigurumi karpuz çantayı pikniğe gittiğinizde ya da plajda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Daha küçük boyutlarda yaparak çocuğunuzun da kullanmasını sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Amigurumi Kedi Anahtarlık Yapımı

Gerekli Malzemeler

Amigurumi karpuz çantası yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler şunlardır:

  • Yeşil ve pembe renkli pamuk iplikleri
  • 2.5 mm’lik tığ
  • Dikiş iğnesi
  • Makas
  • Siyah renkli iplik

Karpuz Parçalarını Yapın

Karpuz çantasının üst kısmı için yeşil renkte bir daire ve alt kısmı için de pembe renkte bir daire yapmanız gerekiyor. Bunun için, istediğiniz boyutta daireler yapabilirsiniz. Örneğin, 10 cm çapında bir yeşil daire ve 15 cm çapında bir pembe daire yapabilirsiniz.

Karpuz Parçalarını Birleştirin

Yeşil daireyi pembe dairenin üzerine yerleştirin ve kenarlarını birleştirin. Bu, çantanın tabanını oluşturacaktır. İki daireyi birleştirirken, dikiş iğnesi kullanmanız önerilir. Bu sayede parçalar birbirinden kaymaz.

Çanta Kısmını Yapın

Çantanın üst kısmını yapmak için yeşil renkte bir sıra yapmanız gerekiyor. Bu sırayı, karpuzun üst kısmına dikerek tamamlayabilirsiniz. Yeşil sırayı yaparken, arttırmalar yaparak sıranın genişlemesini sağlayabilirsiniz.

Sapları Yapın

Çantanın saplarını yapmak için iki adet uzun, ince şerit kesin. Bu şeritleri, karpuzun üst kısmına iki farklı yerine dikin. Sapları yaparken, sık iğne tekniği kullanmanız önerilir. Bu sayede saplar daha dayanıklı olacaktır.

Yüzünü Yapın

Çantanın yüzünü yapmak için siyah iplik kullanın. Siyah iplikle, karpuzun üst kısmına iki adet göz ve bir adet ağız yapın. Bu sayede çanta daha sevimli bir görünüme kavuşacaktır.

İlginizi Çekebilir  Amigurumi Oyuncaklar Nasıl Yapılır?

Çanta İçini Doldurun

Çantanın içini, istediğiniz şekilde doldurabilirsiniz. Örneğin, çantanın daha dik durmasını sağlamak için iç kısmına karton ya da keçe koyabilirsiniz.

Kullanın!

Amigurumi karpuz çantanız hazır! Artık çantanızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu çanta, yaz aylarında plajda ya da günlük hayatta kullanmak için harika bir seçenek olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

  1. Amigurumi karpuz çanta yapmak zor mudur?

Amigurumi karpuz çanta yapmak aslında oldukça kolaydır. Yapmanız gereken tek şey, temel amigurumi tekniklerini bilmek ve örnek adımlarımızı takip etmek.

  1. Hangi malzemeleri kullanmalıyım?

Amigurumi karpuz çanta yapmak için yeşil ve pembe pamuk iplikleri, 2.5 mm’lik tığ, dikiş iğnesi, makas ve siyah iplik kullanmanız gerekiyor.

  1. Boyutları değiştirebilir miyim?

Evet, çantanın boyutlarını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Daha büyük ya da daha küçük bir karpuz çantası yapabilirsiniz.

  1. Ne kadar sürede yapabilirim?

Amigurumi karpuz çanta yapmak yaklaşık 2-3 saat sürebilir. Ancak, deneyimli bir amigurumi örgücüyseniz, daha kısa bir sürede de yapabilirsiniz.

  1. Hangi diğer amigurumi projeleri yapabilirim?

Amigurumi teknikleri kullanarak, hayvan figürleri, oyuncaklar, çantalar ve daha birçok şey yapabilirsiniz. Kendinize özgü tasarımlar yaratabilir ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2013 - 2022 Türkiye'nin en aktif Kadın sitesi ile her zaman trend olun.