Aktif Moda

Amigurumi Kelebek Tarifi

Amigurumi Kelebek Tarifi

Herkese merhaba. Amigurumi tarifleri vermeye tüm hızımızla devam ediyoruz. Amigurumi kullanarak istediğiniz şekildeki oyuncağı örebilirsiniz. Yaptığınız bu oyuncakları ister çocuklarınıza verebilir, isterseniz de sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Amigurumi oyuncaklar nasıl yapılır bilmiyorsanız aynı isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz. Amigurumi yaparken malzemelerinizi özenle seçmelisiniz ki dayanıklı olsun. Bugün amigurumi kelebek tarifi vereceğiz. Bu kelebeği isterseniz oyuncak olarak kullanabilir, isterseniz çocuğunuzun odasına iplerle asabilirsiniz. Özellikle küçük yaştaki bebeklerin beşiklerine asıp sallandırabilirsiniz. Onların çok hoşuna gidecektir. Vereceğimiz tarif hem çok kolay hem de oldukça pratik bir yapıma sahip. Amigurumi oyuncaklar yapmaya yeni başladıysanız bu tarif tam size göre. Lafı daha fazla uzatmadan gerekli malzemelere geçelim.

Amigurumi Kelebek İçin Gerekli Malzemeler

Amigurumi kelebek için gereken malzemeler aslında çok basit. Amigurumi oyuncağınız için pamuklu ip kullanmanızı tavsiye ediyorum. İp olarak DMC natura just kotton ipi kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bu sayede çocuklarınızda herhangi bir zarar vermezsiniz. Oyuncağımızda 3 farklı ip kullanıyoruz. Modelde beyaz pembe ve açık pembe ip kullandık. İpimiz için 2.5 mm kalınlığındaki örgü tığı kullanabilirsiniz. Oyuncağımızın içini doldurmak için isteğinize bağlı olarak boncuklu elyaf veya düz elyaf kullanabilirsiniz. Kelebeğin gözleri için 6 mm kalınlığındaki amigurumi gözlerini kullanabilirsiniz. Yüzündeki ifadeyi dikmek için ise naylon ip ve dikiş iğnesi kullanabilirsiniz. Ve işte amigurumi oyuncağımız için gerekli olan malzemeler bu kadar.

Amigurumi Kelebek Tarifi

Amigurumi oyuncağımızın önce gövdesini örerek başlıyoruz. 5 ve 6 turları arasında amigurumi gözlerini takıyoruz. Gözlerin arasında 2 – 3 sıra boşluk bırakıyoruz. Daha sonra eksilterek gövdeyi bitiriyoruz. Daha sonra sık iğne ve arttırma tekniklerini kullanarak alt kanadı örüyoruz. Aynı şekilde üst kanadı da ördükten sonra kanatları gövdeye dikeceğiz. Kanatların çevresini dolanarak sık iğne ile birbirine ekleyip gövde üzerine dikiyoruz. Biz modelde küçük bir kelebek yaptık. Eğer isterseniz aşağıda bulunan görsellerden dilediğiniz oyuncağı seçip yapabilirsiniz. Tarifi kendinize göre büyütebilirsiniz. Bu haliyle bile çok sevimli duruyor. Çocuklarınız bu oyuncağa bayılacak. Eğer çevrenizde yeni doğanlar varsa yapıp onlara hediye edebilirsiniz.

Gövde

1: sihirli halka içine 6 SIK İĞNE

2: her ilmeğe 2 SIK İĞNE =12

3: (1 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *6 =18 SIK İĞNE

4: 18 SIK İĞNE

5-6: 18 SIK İĞNE ( bu iki tur arasına güvenli gözleri takıyoruz. Arada 2 – 3 sıra bırakarak. )

7: (1 SIK İĞNE, 1 AZALTMA)*6 = 12 SIK İĞNE

8: 6e = 6 SIK İĞNE

9: her ilmeğe 2 SIK İĞNE =12

10-15: 12 SIK İĞNE

16: (1 SIK İĞNE, 1 AZALTMA)*6 = 8 SIK İĞNE

17: 8 SIK İĞNE

18: 8 AZALTMA bitir.

Alt Kanat

1: sihirli halka içine 6 SIK İĞNE

2: her ilmeğe 2 SIK İĞNE =12

3: (1 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *6 =18 SIK İĞNE

4: (2 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *6 =24 SIK İĞNE ikiye katlayıp sık iğne ile birleştirin.

Üst Kanat

1: sihirli halka içine 6 SIK İĞNE

2: her ilmeğe 2 SIK İĞNE =12

3: (1 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *6 =18 SIK İĞNE

4: (2 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *6 =24 SIK İĞNE

5: (3 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *6 =30 SIK İĞNE ikiye katlayıp sık iğne ile birleştirelim.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof