Aktif Moda

Amigurumi Kelebek Yapımı

Amigurumi Kelebek Yapımı

Herkese merhaba. Çeşitli amigurumi tarifleri verdiğimiz yazılarımıza devam ediyoruz. Amigurumi oyuncaklar organik ve el yapımı olduğu için oldukça sağlıklıdır. Çocuklarınız amigurumi oyuncaklarıyla diledikleri gibi oynayabilirler. Amigurumi oyuncaklar nasıl yapılır bilmiyorsanız öğrenmesi oldukça kolay. Amigurumi oyuncağınızı dilediğiniz şekilde ve modelde yapabilirsiniz. Eğer isterseniz daha önceki amigurumi oyuncak yazılarımıza göz atabilir ve kendinize bir model bulabilirsiniz. Bugün amigurumi kelebek yapımı vereceğim. Bu oyuncağın yapımı oldukça kolay. Eğer amigurumi oyuncakları yapmaya yeni başladıysanız oldukça güzel bir sonuç elde edebilirsiniz. Amigurumi oyuncağımızı isterseniz çocuğunuzu beşiğine asabilirsiniz. Böylelikle yatarken bile onunla oynayabilir. Oyuncağımız için gereken malzemeler de oldukça basit.

Amigurumi Kelebek İçin Gereken Malzemeler

Amigurumi oyuncağımız yaklaşık olarak 25 cm civarında. Çok fazla bir ipe ihtiyaç duymayacaksınız. Elinizde artan ipler varsa onları kullanabilirsiniz. Ben amigurumi oyuncaklarında Nako pırlanta serisi ipleri kullanmanızı öneriyorum. Oyuncağınızın şekli oldukça uzun bir süre bozulmadan kalıyor. Asla tüylenme gibi bir sorun yaşamazsınız. Oyuncağı örmek için 2 ya da 2.5 mm kalınlığında tığ kullanabilirsiniz. Oyuncağımız küçük olduğu için küçük boyutlarda tığ kullanmalısınız. Amigurumi oyuncağımızın içini doldurmak için de boncuklu elyaf ya da düz elyaf kullanabilirsiniz. Oyuncağın yapımında bebeklerin yutmaması için gözler ip ile işlenmiş. İsterseniz amigurumi güvenli göz de kullanabilirsiniz. Amigurumi oyuncağınız için gereken malzemeler bu kadar kolay. Hemen yapıma geçelim.

Amigurumi Kelebek Yapımı

Amigurumi kelebeğimizin önce kafasından başlıyoruz. Kafa ve gövdeyi bitişik bir şekilde öreceğiz. Eğer amigurumi göz kullanacaksanız kafanın 6. ve 7. sıraları arasına güvenli gözü yerleştirebilirsiniz. 12’inci tura geldiğinizde kafanın içini doldurun ve sık iğne tekniği ile kapatın. Kelebeğimiz için 2 adet küçük anten örüyoruz. Sihirli halka içerisine 6 sık iğne yaparak başlıyoruz. 2’inci ve 3’üncü turlarda 6 sık iğne daha yaparak antenin içini doldurup kapatıyoruz. 2 adet üst ve alt kanat örüyoruz. Daha sonra bu kanatları gövde ile birleştiriyoruz. Oyuncağımıza mutlu bir gülücük de işleyebilirsiniz. Oyuncağın boyutlarını istediğiniz gibi arttırabilir veya azaltabilirsiniz. Oyuncağa minikler bayılacak.

Kafa

1: sihirli halka içine 6 SIK İĞNE

2: her ilmeğe 2 SIK İĞNE (12)

3: (1 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *6 =18 SIK İĞNE

4: (2 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *6 =24 SIK İĞNE

5-9: 24 SIK İĞNE

10: (2 SIK İĞNE, 1 AZALTMA)*6 =18 SIK İĞNE

11: (1 SIK İĞNE, 1 AZALTMA)*6 = 12 SIK İĞNE

6  ve 7 . sıralar arasına 4 mm göz yerleştirip kafayı doldurabilirsiniz.

12: (1 SIK İĞNE, 1 AZALTMA)*6 = 8 SIK İĞNE sıkıca kafayı doldurun.

13: (1 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA)*6 = 12 SIK İĞNE

14-25: 9 ARTTIRMA son sıraya geldiğinizde içini doldurun.

26: (2 SIK İĞNE, 1 AZALTMA)*6 =9 SIK İĞNE

27: (1 SIK İĞNE, 1 AZALTMA)*6 = 6 SIK İĞNE

Antenleri ( 2 adet )

1: sihirli halka içine 6 SIK İĞNE

2-3 : 6 SIK İĞNE

Üst Kanatlar ( 2 adet )

1: sihirli halka içine 6 SIK İĞNE

2: her ilmeğe 2 SIK İĞNE (12)

3: (1 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *6 =18 SIK İĞNE

4-7: 18

8: ( 4 SIK İĞNE, 1 AZALTMA ) sıra sonuna kadar = 15 SIK İĞNE

9: 15 SIK İĞNE

10: ( 3 SIK İĞNE, 1 AZALTMA) sıra sonuna kadar = 12 SIK İĞNE

11: (2 SIK İĞNE, 1 AZALTMA) sıra sonuna kadar =9 SIK İĞNE

12: 9 SIK İĞNE

Alt Kanatlar (2 adet )

1: sihirli halka içine 6 SIK İĞNE

2: her ilmeğe 2 SIK İĞNE (12)

3: (1 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *6 =18 SIK İĞNE

4-8: 18 SIK İĞNE

9: ( 4 SIK İĞNE, 1 AZALTMA ) sıra sonuna kadar = 15 SIK İĞNE

10: 15 SIK İĞNE

11: ( 3 SIK İĞNE, 1 AZALTMA) sıra sonuna kadar = 12 SIK İĞNE

12: (2 SIK İĞNE, 1 AZALTMA) sıra sonuna kadar =9 SIK İĞNE

13: 9 SIK İĞNE

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof