Aktif Moda

Amigurumi Kuzucuk Kitap Ayracı Tarifi

Amigurumi Kuzucuk Kitap Ayracı Tarifi

Herkese merhabalar. Amigurumi tarifleri yazı dizimize devam ediyoruz. Amigurumi oyuncaklar nasıl yapılır bilmiyorsanız aynı isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz. Amigurumi oyuncaklar için verdiğimiz teknikleri pratik etmelisiniz. Belli bir hız kazandıktan sonra istediğiniz amigurumi oyuncağı yapabilirsiniz. Hatta belki kendi amigurumi modellerinizi de oluşturabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere amigurumi kuzucuk kitap ayracı tarifi vereceğim. Eğer kitap okumayı çok seven arkadaşlarınız varsa bu ayraçları onlara hediye edebilirsiniz. Çocuklarınıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için kullanabilirsiniz. Bu ayraçla çocuklarınız kitap okumayı biraz daha çok sevecekler. Ayracımızın yapımı oldukça kolay. Eğer isterseniz enine doğru genişletip oyuncak bebekler için şal yapabilirsiniz.

Amigurumi Kuzucuk Kitap Ayracı İçin Gereken Malzemeler

Tarifte beyaz ve kahverengi olmak üzere 2 renkli ip kullanılmış. Kullanılan ipin markası ise Alize Diva. Eğer elinizde bu ip yoksa Nakonun pırlanta serisindeki iplerden kullanabilirsiniz. Amigurumi oyuncağın boyutu yaklaşık bir kitap boyutunda olacağı için çok fazla ipe gerek yok. Elinizdeki artan ipleri değerlendirebilirsiniz. Oyuncağı örmek için 2 mm kalınlığındaki tığı kullanabilirsiniz. Gözleri için 4 mm boyutundaki küçük amigurumi güvenli gözleri kullanabilirsiniz. Dikiş için naylon ip ve yorgan iğnesi kullanabilirsiniz. Oyuncağımız için gereken malzemeler işte bu kadar basit. Elinizde kalan iplerle çeşitli renklerde de kitap ayracınızı yapabilirsiniz. Oldukça şirin olan bu ayracın tarifine geçelim.

Amigurumi Kuzucuk Kitap Ayracı Tarifi

Amigurumi oyuncağımızın kafasından örmeye başlıyoruz. 4’üncü turdan 8’inci tura kadar 18 sık iğne yapıyoruz. 8’inci turda 2 sık iğne ve 1 arttırma yaparak 24 ilmeğe çıkıyoruz. Krem rengi ipe geçerken popcornlar yapıyoruz ki kuzucuğun kıvırcık saçlarını oluşturabilelim. Daha sonra kafayı sık iğne ile kapatıyoruz ve gövdeye başlıyoruz. Ayraç istediğimiz boyuta gelene kadar trabzan tekniği ile örüyoruz. Daha sonra kuyruğu oluşturmak için 1 eksiltme ve 6 sık iğne yapıyoruz. Daha sonra kuzucuğun gözlerini beyaz ip kullanarak örüyoruz ve kafa ile birleştiriyoruz. Kahverengi ipi kullanarak da tekli trabzan tekniği ile örüyoruz. Gövde ile birleştirdikten sonra kitap ayracımız kitapların arasına konmaya hazır!

Kafa (kahverengi)

1)6 lı sihirli halka
2)6 çift sık iğne (12)
3)1 tek ,1 çift sık iğne (sıra sonuna kadar ) (18)
4 – 7)sıralar 18 sık iğne
8) 2 sık iğne ,1 artırma (24)
9 – 11) sıralar 24 sık iğne
Krem rengi ipe geçiyoruz
12) 1 tane 5 li Mısır (popcorn),2 sık iğne sıra sonuna kadar (24)
13) 24 sık iğne
14) 1 tane 5 li Mısır,2 sık iğne (24)
15) 24 sık iğne
16) kafayı 12 sık iğneyle birleştirip kapatıyoruz.

Gövde

17) 1 eksiltme,8 trabzan ,1 eksiltme (10)
Bu aşamadan sonra istediğimiz uzunluğa gelene kadar trabzan (hdc) olarak öreceğiz.
İstediğimiz uzunluğa ulaştığında kuyruğu oluşturmak için 1 eksiltme ,6 sık iğne,1 eksiltme (8)
1 eksiltme,4 sık iğne ,1 eksiltme (6)
3 eksiltme ve ipi koparıyoruz
Koyunumuzun gövdesinin etrafını zincir geçiyoruz yani 3 zincir çekip aralıklarla batıyoruz. Batışları ilmek kaydırma olarak batarsanız kabartılar daha güzel görünecektir.

Kulak

8 zincir çekiyoruz ikinciden itibaren üç ikili trabzan, iki tekli trabzan, 1 sık iğne ,1 ilmek kaydırma

Gözler

Beyaz iple
1)5 li sihirli halka
2)5 çift sık iğne
3)10 sık iğne

Bacaklar (4 adet)

Kahverengi ipimizi gövdeye takıyoruz 12 zincir çekiyoruz Ve 11 tekli trabzan yapıyoruz ipimizi koparıyoruz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Tığ İşi Bebek Yelek Modelleri başlıklı konuda; tığ işi bebek yeleği, tığ işi bebek yeleği yapımı ve tığ işi bebek yelek modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof