Aktif Moda

Amigurumi Minik Balon Tarifi

Amigurumi Minik Balon Tarifi

Balonları çok seviyorsanız ancak sönüp gitmesine üzülüyorsanız amigurumi tekniklerini kullanarak sönmeyen balon yapabilirsiniz. Amigurumi minik balon tarifi özellikle yeni başlayan hanımlar için oldukça uygundur. Farklı renkteki iplerden pek çok farklı boyutlarda balon yapabilirsiniz. Bu oyuncağın yapımı için sık iğne, arttırma ve azaltma tekniklerini bilmeniz yeterli olacaktır. Ördüğünüz oyuncakların içerisini elyaf ile doldurup o şekilde dikebilirsiniz. Dikmeden önce içerisine bir tel tutturarak havada durmasına yardımcı olabilirsiniz. Düzenleyeceğiniz partide çocuklara verebilirsiniz.

Amigurumi Minik Balon Yapımı

Amigurumi minik balon tarifi oldukça anlaşılır ve kolay. Oyuncağımızı yapmak için öncelikle sihirli halka içerisine 6 sık iğne yapıyoruz. Daha sonra her ilmekte 2 sık iğne yaparak 12 sık iğne yapıyoruz. Üçüncü sırada 1 sık iğne ve 1 arttırma yaparak 6 kere tekrarlıyoruz. Daha sonra 18 sık iğne yapıyoruz. Dördüncü sırada 18 sık iğne yapıyoruz ve sırayı bitiriyoruz. Beşinci sırada da 2 sık iğne ve bir arttırma işlemini 6 kez tekrarlayarak 24 sık iğne yapıyoruz.

Altıncı sırada da 3 sık iğne ve bir arttırma işlemini 6 kez tekrarlayarak 30 sık iğne yapıyoruz. 7 ve 12 sıralar arasında 30 sık iğne yaparak balonumuzu büyütmeye devam ediyoruz. 13. Sıradan itibaren 3 sık iğne ve bir eksiltme yaparak 6 kere tekrarlayıp 24 sık iğne yapıyoruz. 14 – 15 sıraları arasında 24 sık iğne yapıyoruz. 16. Sırada 2 sık iğne ve bir eksiltme işlemini 6 kez tekrarlayıp 18 sık iğne yapıyoruz. Bu adımda oyuncağımızın içini doldurup teli içerisine sabitliyoruz.

Amigurumi Minik Balon Modelleri

Amigurumi minik balon tarifi ile çok sayıda balon yapabilirsiniz. Balonunuzun üzerine farklı desenler yaparak çok daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Keçe kumaşından kestiğiniz yuvarlak parçaları oyuncağın üzerinde dikerek damalı balon görüntüsü oluşturabilirsiniz. Bunun gibi pek çok farklı şekilde kumaş parçası keserek çok eğlenceli balonlar yapabilirsiniz. Evinizde çocuğunuz için bir parti düzenleyecekseniz gelen misafirlere bu oyuncakları dağıtabilirsiniz. Elinizde kalan ipleri çok iyi bir şekilde değerlendirmiş olursunuz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof