Aktif Moda

Amigurumi Minik Kuzucuk Tarifi

Amigurumi Minik Kuzucuk Tarifi

Merhabalar efendim. Amigurumi tarifleri verdiğimiz yazımıza devam ediyoruz. Eğer amigurumi oyuncaklar nasıl yapılır bilmiyorsanız ama amigurumi oyuncaklara merakınız varsa, sitemiz üzerinden öğrenebilirsiniz. Amigurumi oyuncaklar tamamen el yapımı olduğu için daha güvenli ve daha sağlıklıdır. Amigurumi oyuncaklarda en önemli şey ip seçimidir. Mutlaka kaliteli ipler kullanmalısınız. Bugün amigurumi minik kuzucuk tarifi vereceğim. İsterseniz bu kuzuları ahşap düz bir parçaya sabitleyebilir ve dekor olarak kullanabilirsiniz. Sevdiklerinize bu şekilde hediye edebilirsiniz. Dilerseniz ayrı ayrı küçük oyuncaklar yapıp çocuğunuza verebilirsiniz. 3 yaşından küçük çocuklar her şeyi ağızlarına götürdüğü için dikkat etmelisiniz. Amigurumi minik kuzucuk oldukça şeker ve etrafınızdakiler tarafından oldukça beğenilecek.

Amigurumi Minik Kuzucuk İçin Gereken Malzemeler

Amigurumi oyuncağımız çok küçük olduğu için elinizde artan ip varsa kullanabilirsiniz. Kuzular için 2 farklı renkte ip yeterli olacaktır. Dilediğiniz renkte yapabilirsiniz. Kuzucuğun gözleri için amigurumi kilitli göz kullanabilirsiniz. Bu sayede asla çıkmazlar. Burnunu ve ağzını oluşturmak için siyah dikiş ipi ve dikiş iğnesi kullanabilirsiniz. Dilerseniz oyuncağı bir ahşaba yerleştirebilirsiniz. Bu ahşap için yeşil bir alan örebilirsiniz. Çok küçük boyutlarda yapacağımız için 2 mm ya da daha ince tığ kullanabilirsiniz. Oyuncağın içini doldurmak için elyaf kullanabilirsiniz. Bu oyuncak modeli için boncuklu elyaf pek önermiyorum. Boncuklu elyaf zamanla oyuncağın görünüşünü bozabilir. Bu yüzden düz elyaf kullanabilirsiniz.

Amigurumi Minik Kuzucuk Tarifi

Amigurumi oyuncağımız için önce bej renk ile kafa örüyoruz. 5’inci turda ön ilmeğe batarak 2 zincir çekip ilmek kaydırma tekniği ile batıyoruz. Daha sonra istediğimiz boyuta ulaşınca uzun bir ip keserek bitiriyoruz. Oyuncağın gövdesini örmeye başlıyoruz. 13’üncü turda gövdenin içini dolduruyoruz. Daha sonra kuzucuğumuza 2 adet minicik kulaklar örüyoruz. Uzun bir ip keserek bunları da bitiriyoruz. 4 adet minik ayak ördükten sonra sıra kuzumuzu birleştirmeye geliyor. Ancak birleştirme işleminden önce yüz ifadesini işliyoruz. Bütün parçaları birbirine dikerek kuzucuğumuzu oluşturuyoruz. İşte kuzucuğumuz hazır! İsterseniz oyuncağı daha fazla büyütüp küçültebilirsiniz. Modelde farklı boyutlarda 3 adet kuzucuk kullanılmış.

Kafa

Bej rengi ile

1: sihirli halka içine 6 SIK İĞNE

2: her ilmeğe 2 SIK İĞNE= 12 SIK İĞNE

3: (1  SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *6 =18 SIK İĞNE

4: (2 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *6 =24 SIK İĞNE

5: Arka ilmeklere batarak 24 SIK İĞNE

6 – 7: 24 SIK İĞNE

8:  (1 AZALTMA, 6 SIK İĞNE) tur sonuna kadar = 21 SIK İĞNE

9: 21 SIK İĞNE

10: (1 AZALTMA, 5 SIK İĞNE, ) tur sonuna kadar =36 SIK İĞNE

11: 18 SIK İĞNE

Beyaz iplikle

12: (4 SIK İĞNE,1 AZALTMA) tur sonuna kadar = 15 SIK İĞNE

13: (3 SIK İĞNE,1 AZALTMA) tur sonuna kadar = 12 SIK İĞNE

14: 6 AZALTMA = 6 SIK İĞNE

Gövde

1: sihirli halka içine 6 SIK İĞNE

2: her ilmeğe 2 SIK İĞNE= 12 SIK İĞNE

3: (1  SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *6 =18 SIK İĞNE

4: (2 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *6 =24 SIK İĞNE

5: (3 SIK İĞNE, 1 ARTTIRMA) *6 =30 SIK İĞNE

7-11: 30 SIK İĞNE

12: (3 SIK İĞNE, 1 AZALTMA)*6 =24 SIK İĞNE

13: (2 SIK İĞNE, 1 AZALTMA)*6 =18 SIK İĞNE doldurmaya başla.

14: (1 SIK İĞNE, 1 AZALTMA)*6 = 12 SIK İĞNE

15: 6 AZALTMA = 6 SIK İĞNE

Kulak ( 2 adet )

1: sihirli halka içine 6 SIK İĞNE

2: her ilmeğe 2 SIK İĞNE= 12 SIK İĞNE

Ayaklar ( 4 adet )

1: sihirli halka içine 6 SIK İĞNE

2 – 3: 6 SIK İĞNE

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof