Aktif Moda

Amigurumi Minion Anahtarlık Yapımı

Amigurumi Minion Anahtarlık Yapımı

Herkese merhaba. Amigurumi tarifleri verdiğimiz yazılarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Amigurumi oyuncaklar nasıl yapılır öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz. Amigurumi oyuncaklar çok çeşitli kullanım alanları olan oyuncaklardır. Amigurumi oyuncakları isterseniz çocuğunuz için yapabilir veya sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Amigurumi oyuncaklar el yapımı olduğu için dışarıda satılan oyuncaklardan daha sağlıklıdır. Bu yazıda vereceğimiz tarifte bir anahtarlık. Amigurumi Minion anahtarlık yapımı anlatacağız. Anahtarlığın yapımı oldukça kolay. Amigurumi tekniklerini anlattığımız yazımızdan bu tarifte kullanılacak olan terimleri bulabilirsiniz.

Amigurumi Minion Anahtarlık Yapımı

Gövde

Anahtarlığımızı yapmaya gövdesinden başlıyoruz. Önce mavi renk ile sihirli halka içerisine 6 sık iğne yapıyoruz. 2’inci turda 12 sık iğne yapıyoruz. 3’üncü turda 1 sık iğne yaparak bir arttırma yapıyoruz ve 18 sık iğne örüyoruz. 4’üncü turda da 2 sık iğne ve bir arttırma yaparak 24 sık iğne yapıyoruz. Sonra 4 sıra boyunca 24 sık iğne dokuyoruz. Flo tekniği yaparak 6 sık iğne yapıyoruz ve 1 zincir çekip dönüyoruz. Sonraki turda sadece 6 sık iğne ve 1 zincir çekip dönüyoruz. 6 sık iğne ve 18 zincir çekip karşı taraftaki altıncı sık iğneye batıyoruz. Böylelikle bir halka oluşturuyoruz. Sonra sarı renk ipi blo tekniği yaparak ipi takıyoruz ve 24 sık iğne örüyoruz. Sonrasında 8 sıra 24 sık iğne örüyoruz. 2 sık iğne bir azaltma yaparak 18 sık iğne örüyoruz. Bir sonraki turda da 1 sık iğne ve bir azaltma yapıyoruz. 6 azaltma yaparak gövdeyi bitiriyoruz.

Eller ve Gözler

Gövdenin uygun yerlerinden sarı iple batarak 5 zincir çekiyoruz. Sonra siyah ip ile 3 zincir çekiyoruz. 2’inciye batıp 2 kerede çıkıyoruz. 2 zincir çekip ilmek kaydırıyoruz. Sarı ipe geçerek 5 ilmek kaydırma yapıyoruz. Gözlüğün yuvarlak kısmı için sihirli halka içine 6 sık iğne yapıyoruz. Bir sık iğne bir arttırma yaparak 10 sık iğne örüp bitiriyoruz. Gözlüğün bandı için de siyah iple yuvarlak halkanın ucuna batıp 20 zincir çekiyoruz. Karşı tarafla birleştiriyoruz. Anahtarlığımız hazır!

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof