Amigurumi Noel Baba Tarifi

Amigurumi Noel Baba Tarifi

Yeni yıl yaklaşırken noel baba oyuncakları ortaya çıkmaya başladı. Çocuğunuza hazır oyuncak almaktan hoşlanmıyorsanız evde kendiniz oyuncak yapabilirsiniz. Amigurumi Noel baba tarifi takip etmesi oldukça kolay olan modellerdendir. Oyuncağınızın daha gerçekçi görünmesi için ten rengi, beyaz, kırmızı ve siyah renkli iplere ihtiyacınız olacak. Ten rengini kullanarak oyuncağınızın baş ve el kısmını yapabilirsiniz. Daha önce amigurumi oyuncak bebek yaptıysanız bu oyuncağı yaparken de hiç zorlanmayacaksınız. Amigurumi oyuncağımızı yaparken tığ tekniklerinden faydalanıyoruz.

Amigurumi Noel Baba Tarifi

Amigurumi Noel Baba Yapımı

Amigurumi Noel baba tarifi aslında diğer oyuncaklardan çok da farklı değil. Amigurumi oyuncağımızı yapmaya başından başlıyoruz. Ten rengi ip kullanarak oyuncağımızın kafasını yapıyoruz. Oyuncağımızın sakalını ve şapkasını daha sonra yüzüne işleyeceğiz. Oyuncağımızın başını yaptıktan sonra kırmızı renk ile vücudunu örmeye başlıyoruz. Kırmızı ip ile örgümüze devam ederken arada beyaz ip ile örmeye devam ediyoruz. Böylelikle Noel babanın kıyafetinin son sırasını beyaz iple örüyoruz. İçini elyaf ile doldurup oyuncağımızı kapatıyoruz.

Noel babanın kollarını yaparken kırmızı, beyaz ve ten rengini bir arada kullanacağız. Ten rengi ile ellerinden örmeye başlayıp beyaz ip ile kıyafetinin kol kenarlarını yapıyoruz. Daha sonra kolun geri kalanını kırmızı renk ile örüyoruz. Daha sonra beyaz ip ile Noel baba sakalını örüyoruz. Ten rengi ile tombul bir burun yaptıktan sonra ayaklarını yaparak oyuncağımızı tamamlıyoruz. Ayağını yapmaya siyah ip ile başlayıp kırmızı ile devam ediyoruz. Daha sonra kırmızı ve beyaz renk ile Noel baba şapkasını yapıyoruz.

Amigurumi Noel Baba Modelleri

Amigurumi oyuncakların en popüleri hiç şüphesiz ki Noel baba. Amigurumi Noel baba tarifi herkes kolaylıkla yapabilir. Yeni başlayanlar için biraz zorlayıcı olsa da pratiklik kazandığınız takdirde çok rahat bir şekilde yapabileceksiniz. Oyuncağın yüzünü yaparken gözleri için 6 mm çapındaki amigurumi güvenli gözlerden birisini kullanabilirsiniz. Oldukça sevimli bir oyuncak olan amigurumi Noel baba oyuncağı özellikle yılbaşı çekilişi için iyi bir alternatif olabilir. Çocuğunuzun arkadaşlarına yılbaşı hediyesi olarak verebilirsiniz. Yılbaşında sevdikleriniz için iyi bir alternatif olabilir.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Papatya Tarifi başlıklı konuda; Amigurumi Papatya Oyuncak Modelleri, Amigurumi Papatya Oyuncak Yapımı ve Amigurumi Papatya Tarifi hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.