Aktif Moda

Amigurumi Oklu Kalp Yapımı

Amigurumi Oklu Kalp Yapımı

Amigurumi, Japonya’da ortaya çıkan bir örgü sanatıdır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok yaygın hale gelmiştir. Eğer daha önce amigurumi yapmadıysanız ve amigurumi yapmaya başlayacaksanız ilk başlarda biraz tökezleyeceğinizi bilmelisiniz. Çünkü amigurumi bambaşka bir örme tarzıdır. Amigurumi oklu kalp yapımı çocuklarınız için harika bir hediye olabilir. Sadece çocuğunuz için de değil sevgiliniz, arkadaşlarınız için çok şık ve tatlı bir hediye olabilir. Japonca’da Ami (tığ veya şiş ile yapılmış olan) gurumi (içi doldurulmuş oyuncak) anlamına gelmektedir. Ülkemizde ise son dönemlerde popülerliğini iyice arttırarak herkes tarafından bilinmeye başladın.

Eğer amigurumi yapmaya yeni başladıysanız ve daha önceden de tecrübeniz yoksa amigurumiyle ilk seferde harika şeyler, en büyük binaları denerseniz başarısız olmanız kaçınılmaz olacaktır. Bu sayede de motivasyonunuz düşecektir. O yüzden ilk amiguruminiz yapımı kolay olan, hızlıca biten bir model olmalıdır. İlk amigurumi için amigurumi oklu kalp yapımı tam da size göre olabilir. Hem çok küçüktür hem de hızlıca bitebilir. Aksi takdirde zor modeller ile amigurumi yapmaya başlayıp zor diyerek pes edilebilir.

Amigurumi Oklu Kalp Yapımı

Amigurumi Oklu Kalp Yapımı Malzemeleri

Amigurumi, Japonya’dan yayılan bir örgü sanatıdır. Bu sanat tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir ilgi görmektedir. Hemen hemen herkes tarafından bilinmeye başlamıştır. Bu Japon sanatının bu kadar popüler olmasının başlıca sebebinin kullanılan aletlerinin ve aksesuarlarının çok düşük fiyatlara satılması deniyor. Malzemelerin büyük çoğunluğunu zaten evinizde de bulabilirsiniz ve dışarıdan almanız gereken çok az malzeme kalacaktır geriye. Bu malzeme seçiminde çok dikkat edilmesi gereken ve titizlikle üzerinde durulması gereken bir konu var o da ip seçimidir.

İpinizi seçerken mutlaka ve mutlaka kaliteli ve kanserojen madde içermeyen ip alınmalıdır. Eğer ki ucuz bir marka ip alırsanız, ucuz markalı iplerin genelinde olduğu gibi kanserojen madde içerme, boyasını atma ihtimalleri çok yüksektir. Bu yüzden kaliteli ve bilindik markalardan alışveriş yapılmalıdır. Aksi takdirde sevdiklerinizin sağlığını tehdit altına atmayı kimse istemez. Bilindik bir markadan ip de aldıktan sonra ise sırada amigurumiyi öğrenmeye başlamak var. Sitemizdeki sayısız yazılardan okuyarak, tüm dünyada olduğu gibi Google’da arama yapılabiliyor. Google’da aratarak amigurumiye başlangıç ile ilgili çok güzel videolar bulabilirsiniz.

Amigurumi yaparken belirli kurallara bağlı değilsindir ve standart kalıplar yoktur. Amigurumiyi istediğin gibi yapabilirsin. Yalnızca normalde olan ve olması gereken bazı ölçüler var ve bunlara uymak sizin elinizde. İsterseniz amigurumi oklu kalp yapımı için tarifte yazan boyutlarının çok daha büyük halini yapabilirsiniz ve kocaman bir yastığınız olmuş olur. İsterseniz oklu kalpleri olması gereken boyutundan çok daha küçük yaparak sevimli oklu kalp anahtarlıklarınız olabilir.

Amigurumi Oklu Kalp Yapımı

Amigurumi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Amigurumi yapımında dikkat etmeniz gereken bazı temel maddeler vardır. Bunlardan en önemlisi ise amigurumi yapmaya başlamadan önce dışarı çıkıp ya da internet üzerinden siparişle malzemelerinizi alırken ip seçimine çok dikkat etmelisiniz. İpiniz kanserojen madde içermemeli ve boyasını atmamalı. Amigurumiler eğer bebeğiniz ya da evcil hayvanınız var ise mutlaka çok kaliteli malzemelerle yapılmalı çünkü bebekler ve evcil hayvanlar her bulduklarını ağızlarına attıkları için ip seçimine ekstra özen göstermelisiniz.

İp seçimi çok önemli ve titizlikle çalışılması gerekiyor. İpiniz kanserojen madde içermemeli ve sağlıklı olmalıdır. Ucuz ve bilindik olmayan yerlerden alış veriş yapılmamalı ve alışveriş yaparken hep kaliteli markalar tercih edilmelidir. Bütün malzemelerinizi yavaş yavaş aldıktan sonra ipinizi de kaliteli bir şekilde hazırladıktan sonra ise gönül rahatlığıyla amigurumi yapımına başlanabilir.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Kral Şakir Anahtarlık Yapımı başlıklı konuda; Amigurumi Kral Şakir, Amigurumi Kral Şakir Anahtarlık Yapımı ve Amigurumi Kral Şakir Yapımı hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof