Aktif Moda

Amigurumi Ördek Yapımı

Amigurumi Ördek Yapımı

Amigurumi sevdiklerinize hediyeler yapabileceğiniz ve onları mutlu edebileceğiniz bir el işi hobisidir. Sadece bununla kalmayıp amigurumi sayesinde ek gelir kaynağı da oluşturabilir ve para kazanabilirsiniz. Amigurumi yapımında yeniyseniz ve daha önce örgü işleriyle alakalı bir tecrübeniz yok ise amigurumi ördek yapımı tam da size göre bir model. Ördek ile başlamak diğer modellere göre daha kolay ve daha hızlı bitecektir.

Amigurumi Ördek Yapımı

Amigurumi Ördek Yapımı Maliyeti

Amigurumi yapmak belki de dışarıdan alacağınız oyuncağın fiyatının çeyreğinden bile daha ucuz olabilir. Çünkü çoğu malzeme zaten evde olan malzemelerdendir. Bu yüzden bu kadar tercih ediliyor ve bu kadar popülerliğini arttırıyor. Dışarıdan alacağınız bir oyuncak pandemi sürecinde hem sağlıksız olabilir hem de fiyat olarak sizi zorlayabilir. Çocukların istediği oyuncaklar genellikle en pahalıları oluyor çünkü. Siz de amigurumi yaparak hem maliyeti en aza indirebilir hem de çocuklarınızı mutlu edebilirsiniz.

Amigurumiye yeni başlayanlar için kısa bir süre de olsa bir tökezleme dönemi yaşanıyor. Genelde amigurumi yapmaya başlayanların ve yapamayıp bırakanların en büyük hatası zor modeller seçmek oluyor. Amigurumi ördek yapımı ise amigurumiye giriş için çok ideal ve çabuk bitebilecek bir modeldir. Amigurumi yapımını öğrenmek için çok fazla seçeneğiniz mevcut. Dilerseniz internet üzerindeki sayısız Türkçe ve yabancı dildeki kaynakları takip ederek amigurumi öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Amigurumi Ördek Yapımı

Amigurumi, özellikle pandemi sürecinde evde canı sıkılan, karantinada kalan ve dışarıya çıkamayan ev hanımlarının, annelerin çok ilgisini çekti ve Türkiye’de popülerliğini bu sayede arttırdı. Küçük çocukları olan anneler çocuklarına pandemi dolayısıyla dışarıdan oyuncak almak istemeyebiliyor ve onları kırmakta istemediği için evde kendi oyuncaklarını kendileri yapabiliyorlar. Bu da amigurumi sayesinde mümkün oluyor. Amiguruminin ülkemizde bu kadar popüler olmasının en büyük etkenlerinden birisi de maliyetinin normal bir oyuncak fiyatının neredeyse çeyreği kadar tutması. Zaten çoğu malzemeleri evinizde de bulabileceğiniz amigurumi yapımı çok düşük maliyetlidir. Siz de amigurumi yaparak hem maliyeti en aza indirebilir hem de çocuklarınızı ve sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Bunun yanı sıra da hem eğlenceli hem de zamanınızın nasıl geçtiğini anlamayacağınız bir hobi edinmiş olursunuz.

Amigurumi Ördek Yapımı

Amigurumi yapmak için ihtiyacınız olan malzemeleri almadan önce dikkat etmeniz gereken bir konu var. O da ip seçimi. İpinizi seçerken mutlaka çok özenli davranmalısınız. Çünkü bazı ucuz ipler kanserojen madde içerebiliyor ve boyasını atabiliyor. Bu da sevdiklerinizin sağlığını tehdit altına alabiliyor. Sevdiklerimizin sağlığını tehdit altına atmak istemeyiz bu yüzden ipimizi seçerken kaliteli bir marka almalı ve kanserojen madde içermediğinden, boyasını atmadığından emin olmalıyız.

Amigurumi Ördek Yapımı

Amigurumi Ördek Yapımı Malzemeleri

Amiguruminin bu kadar tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri de malzemelerinin çok kolay bulunabiliyor olması. Malzemelerin çoğu evinizde olan malzemelerdendir. Ancak yine de dışarıdan da almanız gereken bazı malzemeler vardır. Amigurumi için ihtiyacınız olan malzemeler amigurumi için uygun ve %100 pamuk ağırlıklı farklı renklerde ipler. Seçilen ipe uygun kalınlıkta bir tığ. Makas, elyaf ve bir toplu iğnedir. Çoğu zaten evinizde de bulunabilen malzemelerdendir.

Amigurumi Ördek Yapımı

Amigurumiye yeni başlayacaksanız ya da başlamayı düşünüyorsanız öncelikle dikkat etmeniz gereken şey kolay bir model seçimi. Amigurumi ördek yapımı amigurumiye yeni başlayanlar için ideal bir model olabilir. İkinci  dikkat etmeniz gereken şey ise malzemeleri seçerken yukarıda da bahsettiğimiz gibi ip seçimi. İpinizin kaliteli ve kanserojen madde içermeyen bir ip olması gerekiyor. Bu iki şeyden sonra internet üzerindeki sayısız Türkçe ve yabancı dildeki kaynaktan amigurumi öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Renkli Çiçek Yapımı başlıklı konuda; Amigurumi Çiçek Tarifi, Amigurumi Çiçek Yapımı ve Amigurumi Renkli Çiçek tarifi hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof