Aktif Moda

Amigurumi Örgü Çanta Yapımı

Amigurumi Örgü Çanta Yapımı

Amigurumi oyuncaklar çocukların oldukça sevdiği bir oyuncak türüdür. Çocuklar için el yapımı örgü çantalar çok kullanışlıdır. Bu çanta okulda, dışarda her yerde kullanılabilir. Amigurumi örgü çantayı yapımı kolay ve oldukça pratik. Ahşap halkalar ve kollar kullanılarak çantanın kollarını yapabilirsiniz. Çanta istenilen desende yapılabilir. Çantalar istenirse tilki, tavşan, kuzu deseninde yapabilirsiniz. Amigurumi örgü çantayı duvara monte edilerek içerisine örgü amigurumi oyuncaklar doldurulabilir. Bu sayede yaptığınız oyuncakları sergileyebilirsiniz. Değişik amigurumi tarifleri için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz. Amigurumi oyuncaklar nasıl yapılır isimli yazıdan amigurumi yapımında kullanılan teknikleri öğrenebilirsiniz. Amigurumi örgü çanta için amigurumi tekniklerine hakim olmak gerekiyor.

Amigurumi Örgü Çanta için Gereken Malzemeler

Amigurumi örgü çantayı için 2 renkte farklı ip yeterli olacaktır. İp olarak Nako pırlanta serisi kullanılabilir. Amigurumi ipleri için oldukça uygun olan bu seri çocuklar için herhangi bir alerjik etki göstermez. Alternatif olarak kartopu markasının amigurumi ipleri kullanabilirsiniz. Amigurumi çanta için 12 mm boyutundaki güvenli göz kullanılır. Gözler işleme olarak yapılacaksa yorgan iğnesi ve naylon ip kullanılabilir. Eğer günlük kullanım için kullanacaksanız fermuar dikebilirsiniz.

Amigurumi Örgü Çanta Yapımı

Çanta için zincir çekilerek zincirin her iki tarafına sık iğne yapılır. Büyük bir çanta yapmak için zincirlerin sayısını arttırabilirsiniz. 30 zincir için 60 sık iğne gerekiyor. Hiç bir şekilde arttırma veya azaltma tekniği kullanılmadan istenilen yüksekliğe gelene kadar örülür. Böylelikle çantanın gövde kısmı biter. Askılar için 30 zincir çekilir. Üzerine 6 tur borunca 30 sık iğne örülür. Çantanın kulakları için 6 sık iğne yaparak ikinci turda 2 tek batırılır. Daha sonra 1 çift batırılır ve 2 kez bu işlem tekrar edilir. Bu şekildeki tek batmaların sayısını arttırarak 6 tur örülür. 6. turda 6 tek, 1 çift batırılır ve bu işlem de 2 kez tekrarlanır. 2 adet kulak örüldükten sonra çantaya dikilir. Çanta için verilen tarif kulaklar tavşan kulağı tarifi. İstenilen modelde kulak örülebilir. Amigurumi gözler çantaya yerleştirildikten sonra çanta kullanıma hazır hale gelir.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Örgü Boyunluk Modelleri başlıklı konuda; 2018 Örgü Boyunluk Modelleri, Örgü Boyunluk ve Örgü Boyunluk Modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof