Aktif Moda

Amigurumi Örgü Kız Bebek Yapımı

Amigurumi Örgü Kız Bebek Yapımı

Herkese merhaba. Amigurumi tarifleri yazı dizimiz kaldığı yerden devam ediyor. Amigurumi oyuncaklar nasıl yapılır bilmiyorsanız buradaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz. Amigurumi oyuncakların yapımında kullanılan teknikleri o yazımızda anlatmıştık. Amigurumi oyuncaklarında kullandığınız ipin markası çok önemlidir. Kullandığınız ipe göre oyuncağınızın dayanıklılık süresi artar veya azalır. Bu yazımızda amigurumi örgü kız bebek yapımı anlatacağız. Amigurumi kız bebekler amigurumi oyuncaklar arasında en popüler modellerden bir tanesi. Siz de aşağıdaki modellerden esinlenerek kendiniz bir oyuncak bebek oluşturabilirsiniz. Bu yazımızda bir başka amigurumi örgü kız bebek yapımı anlatacağız. Amigurumi kız bebekler özellikle kız çocukları tarafından çok seviliyor. Kızınızın oynayacağı bebeği kendiniz dokuyabilirsiniz.

Amigurumi Örgü Kız Bebek İçin Gereken Malzemeler

Amigurumi oyuncağımız için alize cotton gold ve yarn art jeans markasının iplerini kullandık. Bu ipleri bulamazsanız Nakonun pırlanta serisindeki ipleri kullanabilirsiniz. Nako Pırlanta serisinde bulunan ipler amigurumi için oldukça idealdir. Herhangi bir bozulma yaşamadan uzun süre boyunca oyuncağınızı kullanabilirsiniz. Amigurumi bebek için 2.5 mm kalınlığındaki tığ kullandık. Modelde bebeğin içini doldurmak için boncuk elyaf kullandık. Eğer elinizde boncuk elyaf yoksa normal elyaf da kullanabilirsiniz. Bebeğimizin gözleri için 8 mm renkli göz kullandık. Eğer 3 yaşından küçük bir çocuk için oyuncak yapıyorsanız gözlerini nakışla da işleyebilirsiniz. Oyuncağımızın yüzünü işlemek için yorgan iğnesi ve naylon ip kullandık.

Amigurumi Örgü Kız Bebek Yapımı

Oyuncağımızı ayaklardan örmeye başlıyoruz. Birinci bacağı örüp ipini kesiyoruz ve ikinci bacağı ördükten sonra birleştiriyoruz. Bacakları birleştirdikten sonra bebeğimizin gövdesini örmeye başlıyoruz. Arada renk değiştirmeleri yaparak bebeğimizin gövdesini bitiriyoruz. Uzun bir ip kesip gövdeyi bitiriyoruz. Daha sonra oyuncağımızın ayağına ayakkabısını örüyoruz. İlk botu bitirdikten sonra aynı şekilde ikinci botu da bitiriyoruz. Botları bebeğe giydirirken biraz zorlanabilirsiniz. Bebeğimizin kafasını örmeye başlıyoruz amigurumi gözleri kafada 20 ve 21 turları arasında 8 sık iğnelik boşluk bırakarak yerleştiriyoruz. Kafa bittikten sonra dik durması için içerisine çubuk yerleştiriyoruz. Daha sonra saçlarını da örüp oyuncağımızı bitiriyoruz. Amigurumi örgü kız bebek yapımı bu kadar kolay!

Tarif

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Örgü Boyunluk Modelleri başlıklı konuda; 2018 Örgü Boyunluk Modelleri, Örgü Boyunluk ve Örgü Boyunluk Modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof