Amigurumi Örgü Kuzu Oyuncak Tarifi

Amigurumi Örgü Kuzu Oyuncak Tarifi

Herkese merhaba. Amigurumi tarifleri yazılarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Amigurumi oyuncaklar nasıl yapılır öğrenmek için buradaki linke tıklayabilirsiniz. Amigurumi tekniklerini öğrendikten sonra sitemizdeki tariflerden istediğinizi yapabilirsiniz. Amigurumi oyuncaklar sağlıklı olduğu için çocuklarınıza herhangi bir zarar vermez. Sadece 3 yaşından küçük çocuklara yapacağınız oyuncaklarda göz kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Herhangi bir yutma problemiyle karşı karşıya gelmemek için gözleri nakış olarak işleyebilirsiniz. Bu yazımızda amigurumi örgü kuzu oyuncak tarifi vereceğim. Oyuncak kuzunun yapımı oldukça kolay. Teknikleri öğrendikten sonra amigurumi oyuncağı pratik kazanmak için yapabilirsiniz.

Amigurumi Örgü Kuzu Oyuncak Tarifi

Amigurumi oyuncağımızı gövdesinden yapmaya başlıyoruz. Sihirli halka yapıp başlayarak 6 sık iğne örüyoruz. 2’inci turda 12 sık iğne yaparak ilmek sayısını arttırıyoruz. Bir sonraki tur için 1 sık iğne 1 arttırma yapıyoruz. 4’üncü turda 2 sık iğne 1 arttırma dokuyoruz. 5 ve 6 turlarını düz örüyoruz. 7’inci ve sekizinci turda 1 sık iğne 1 azaltma yaparak gövdeyi küçültmeye başlıyoruz. Son turda azaltıp içini elyaf ile doldurup kapatıyoruz. Kafasını örmeye sihirli halka ve 6 sık iğne yaparak başlıyoruz. Sonraki turda 12 sık iğne yapıp ilmek sayısını arttırıyoruz. 3. turda 1 sık iğne ve 1 arttırma yaparak kafayı büyütmeye başlıyoruz. Bir sonraki turda da 2 sık iğne 1 arttırma yaparak arttırmayı bitiriyoruz. 5 ve 9 sıraları arasında düz örüp 10. sırada 6 sık iğne ve 1 azaltma yapıyoruz. 11. turda 1 sıra düz örüyoruz. Sonraki turda 5 sık iğne yapıp bir azaltma yaparak diğer ipe geçiyoruz. Geçtiğimiz iple 1 sıra düz, 1 ilmek atlayarak 1 ilmek örüp bir sora düz örüyoruz. Azaltıp bitiriyoruz.

Daha sonra sihirli halka ve 6 sık iğne yapıp kollar ve bacakları yapıyoruz. 2’inci turda 12 sık iğne örüp, 3’üncü turda 1 sık iğne 1 arttırma yapıyoruz. Bir sonraki turda 18 sık iğne yapıp 5. sırada 1 sık iğne 1 azaltma, 6’da da 2 sık iğne 1 azaltma yapıyoruz. 7 ve 17 arasını düz örüyoruz. Bacaklarını da aynı şekilde 20 sırada örüyoruz. Oyuncağımız hazır!

 

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Tığ İşi Bebek Yelek Modelleri başlıklı konuda; tığ işi bebek yeleği, tığ işi bebek yeleği yapımı ve tığ işi bebek yelek modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.