Aktif Moda

Amigurumi Örgü Niloya Modelleri

Amigurumi Örgü Niloya Modelleri

Amigurumi örgü oyuncaklar sağlıklı el yapımı oyuncaklardır. Herhangi plastik malzeme kullanmadan rahatlıkla tığ teknikleri kullanılarak yapılabilir. Amigurumi oyuncaklar nasıl yapılır yazısında tığ tekniklerini açıkladık. O yazımıza geçip kullanılan teknikleri öğrenebilirsiniz. Oyuncakları daha güvenli ve sağlıklı olmasını sağlamak için kaliteli ipler kullanabilirsiniz. Ucuz ipler kimyasal boya içerdiğinden sağlıklı olmayabilir. Sağlıklı oyuncaklar örmek için Nako Pırlanta serisinden ipler kullanılabilir. Seride oldukça fazla renk yer alıyor. Her oyuncak için uygun renk rahatlıkla bulunabilir. Niloya çocukların çok sevdiği bir çizgi film kahramanı. Amigurumi örgü Niloya modelleri arasından seçeceğiniz bir modeli çocuğunuza örebilirsiniz. Amigurumi oyuncağı yakınınızda bulunan çocuklar için de yapabilirsiniz.

Amigurumi Niloya Oyuncak İçin Gerekli Malzemeler

Amigurumi Niloya bebek için 6 renkte ip gerekiyor. Oyuncak pembe, beyaz, mavi, sarı, ten rengi ve kahverengi iplerden oluşuyor. Amigurumi oyuncak için 12 mm amigurumi güvenli gözleri kullanılabilir. Gözlerin beyaz kısımları amigurumi teknikleri kullanılarak yapılıyor. Bu beyaz kısma amigurumi gözler yerleştirilebilir. Amigurumi güvenli göz yerine keçeden de gözler yapılabilir. Oyuncağın ağızı ve burnunu dikiş ipi kullanarak işlemeden yapabilirsiniz. Amigurumi bebeğin içini doldurmak için boncuklu elyaf veya normal elyaf kullanılabilinir. Ek olarak elbisesinin üzerine işlemeleri keçe kullanarak yapabilirsiniz. Özellikle kız çocukları bu bebeği yanından ayırmak istemiyorlar. Niloya’nın elbisesini istediğiniz renkte örebilirsiniz.

Amigurumi Niloya’nın önce kafasından başlayarak örülüyor. İçini doldurup kapattıktan sonra gözlerin beyaz kısmını örüp güvenli gözleri yerleştiriliyor. Daha sonra yüzüne ifade işlemek için yorgan iğnesi ve dikiş ipi kullanılıyor. Daha sonra kafasına amigurumi tekniği kullanılarak saçları yerleştiriliyor. Aslına uygun olarak oyuncak yapmak için kurdele kullanıp iki yandan saçları toplanabilir. Oyuncak Niloya’ya daha çok benzer. Gövdesi örüldükten sonra oyuncağın elbisesi ve üzerindeki çiçekler örülecek. Ten rengi ve sarı ip birlikte kullanılarak kolları ve daha sonra mavi beyaz renkler birlikte kullanılarak ayakları örülüyor. Oyuncağın ayakkabıları isteğe bağlı olarak ayakla birlikte örülebilir veya giydirilip çıkartılacak şekilde de olabilir. Oyuncağın ayaklarını da bitirdikten sonra oyuncağı birleştirip oynanmaya hazır hale getirebilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof