Aktif Moda

Amigurumi Örgü Ördek Yapımı

Amigurumi Örgü Ördek Yapımı

Amigurumi örgü oyuncaklar sağlıklı olduğu için çok fazla tercih ediliyorlar. Amigurumi oyuncaklarda kullanılan ipin kaliteli olması çok önemli. Ucuz ipler boyası yüzünden çocuklarda alerji problemi yaratabilir ya da zehirlenmelerine neden olabilir. Bu yüzden güzelce araştırılıp iyi bir ip kullanılması gerekiyor. Amigurumi oyuncakların içerisinde bulunan elyaf çocuklara hiçbir şekilde zarar vermez. 3 yaşından küçük çocuklar için yapılacak oyuncaklarda yutma tehlikesine karşı boncuk kullanılmalıdır. Amigurumi örgü ördek yapımı oldukça kolay ve pratiktir. Kız veya erkek çocuklarınız bu oyuncakla oldukça uzun vakit oynayabilir. Amigurumi oyuncaklar nasıl yapılır öğrenmek için verilen linke tıklayabilirsiniz. Amigurumi oyuncak tarifi oldukça kısa ve kolay.

Amigurumi Ördek İçin Gerekenler

Amigurumi oyuncak için 3 farklı renkte ip gerekiyor. Beyaz, turuncu ve istediğiniz bir renkte ipi birlikte kullanabilirsiniz. Kız çocuklar için pembe, erkek çocuklar için mavi ip kullanılabilinir. Oyuncağın içerisini doldurmak için boncuk elyaf ya da normal elyaf kullanabilirsiniz. Ördek gözlerini istenirse işleme ile de yapılabilinir. Amigurumi göz olarak da küçük boyutlardaki amigurumi gözleri kullanılabilinir. Amigurumi oyuncağa Donald Duck’a benzemesi için kurdele ile papyon yapabilirsiniz. Kız ördek için pembe iple büyük bir fiyonk, erkek ördek için mavi iple şapka örebilirsiniz. Tarifin boyutunu azaltarak anahtarlık boyutuna getirip kullanabilirsiniz. Ya da oyuncağı biraz daha büyüterek resimlerdeki gibi daha büyük oyuncaklar yapabilirsiniz.

Amigurumi Örgü Ördek Yapımı

Amigurumi ördek için önce gövdesinden başlanır. Oyuncağın kafası ve gövdesi bitişik bir şekilde örülür. Oyuncağın gövdesi bittikten sonra beyaz ip ile kafasını örmeye geçilir. Kafa bittikten sonra erkek ördek için şapka örülür. Şapkanın örümü oldukça kolay. Sık iğne ile başladıktan sonra bir arttırma ve 6 sık iğne örüp oyuncağın şapkasını kafaya yerleştiriyoruz. Turuncu ip kullanarak oyuncağın ayaklarını yapıp içine dolduruyoruz. Beyaz ip ile örülen kolları ve bacakları gövde ile birleştirip oynanmaya hazır hale getiriyoruz. Amigurumi oyuncaklar çamaşır makinesinde yıkanabilir. Bu nedenle kirlendiğinde hemen makineye atmanız yeterli olacaktır. Amigurumi oyuncaklar hemen temizlenebilir olduğundan hazır oyuncaklardan daha sağlıklıdır.

Tarif

 

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof