Aktif Moda

Amigurumi Örgü Pepe Modelleri

Amigurumi Örgü Pepe Modelleri

Amigurumi oyuncaklar tığ işi örgü teknikleri kullanılarak yapılan oyuncaklardır. Amigurumi oyuncaklar nasıl yapılır öğrenmek için sitemizdeki aynı isimli yazıya gidebilirsiniz. Yazımızda tüm amigurumi teknikleri açıklayıcı bir şekilde anlatılmakta. Amigurumi tarifleri uygulayarak istediğiniz oyuncakları yapabilirsiniz. Amigurumi oyuncakları yapabilmek için kaliteli ipleri tercih etmelisiniz. Ucuz ipler bir süre sonra oyuncağın yıpranmasına ve bozulmasına yol açabilmekte. Amigurumi oyuncaklarınızın uzun ömürlü olması için Nako Pırlanta serisindeki ipler kullanılabilinir. Bu serinin içerisinde amigurumi oyuncaklar için gereken tüm ip renkleri yer alıyor. Pepe özellikle küçük çocuklar tarafından çok sevilen bir çizgi film kahramanı. Amigurumi örgü pepe modelleri içerisinden istenilen modeli seçip yapabilirsiniz. Çocuklar bu oyuncağı asla bırakmak istemeyecekler.

Amigurumi Örgü Pepe Malzemeleri

Amigurumi pepe oyuncağı için yaklaşık 7 adet farklı renkte ip kullanılıyor. Mavi, kırmızı, sarı, turuncu, ten rengi, beyaz ve yeşil renklerden ağırlıklı olarak ten rengi, mavi ve beyaz renkli ipi kullanılıyor. Oyuncağın gözleri için de 2 adet yaklaşık olarak 9 mm büyüklüğündeki amigurumi güvenli gözler kullanılıyor. Eğer 3 yaşından daha küçük bir çocuk için yapılacaksa güvenli göz yerine işleme yapılabilir. Herhangi bir yutma tehlikesine karşı böylesi daha güvenli olacaktır. Oyuncağın içini doldurmak için boncuk elyaf ya da normal elyaf kullanılabilir. Oyuncağın örgü ipinin orta kalınlıkta bir ip olması gerekiyor. Bununla bağlantılı olarak da orta kalınlıkta bir tığ seçilebilir.

Amigurumi örgü pepe modelleri yapımı orta derece zorlukta olan modellerdir. Amigurumiye yeni başlayan birisi bu modelleri yapmakta zorlanabilir. Amigurumi oyuncağın önce kafası örülür ve içi doldurularak kapatılır. Gövdesi ise renk değiştirme teknikleri kullanılarak örülür. Oyuncağın kollarında sarı, yeşil, turuncu, kırmızı ve beyaz renklerdeki ip dönüşümlü olarak örülür. Renkler istenilen sırada kullanılabilir. Oyuncağın 2 adet mavi renkte bacağı örüldükten sonra bütün parçalar birleştirilir ve Pepe’nin şapkası örülür. İsteğe bağlı olarak keçeden Pepe yazısı kesip şapkaya yorgan iğnesi ve naylon ip ile dikilebilir. Oyuncak oynanmaya hazır hale geldi! Bu oyuncağı rahatlıkla çevrenizdekilere hediye edebilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof